SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozalij na start

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 226
Witam,
podobno początki bywają najtrudniejsze. Jako nastolatka byłam chudzielcem bez tyłka i biustu (taki typ co może jeść za pół kompanii wojskowej a i tak nie tyje). Niestety będąc przekonana o swojej idealnej przemianie materii jadłam coraz więcej, a ruszałam się coraz mniej. Takim sposobem w ciągu 5 lat przytyłam ok 15kg
We wrześniu zeszłego roku, kiedy kolejne jeansy "skurczyły się w praniu" postanowiłam coś ze sobą zrobić. W internecie znalazłam program Turbo Fire. Z przerwami robiłam go przez ok 6-mcy trochę poprawiło to moją kondycję, jednak ćwiczenia samemu nie dawały mi odpowiedniej motywacji. W ciągu pół roku zaczynałam robić go chyba z 5 razy i za każdym razem kończyłam przed upływem miesiąca,
W zeszłym tygodniu po wielu rozważaniach zapisałam się na siłownię... Teraz tylko pozostaje chodzić, ćwiczyć i chudnąć :D
Po kilku przeczytanych tematach wiem już, że bieżnia to nie wszystko i warto włączyć w to wszystko trening siłowy. Tylko jak zacząć?
Wczoraj postanowiłam podejść do tego po raz pierwszy: najpierw rozgrzewka na bieżni (marsz 7km/h przez 10 min), a potem klika ćwiczeń 2x 15 powtorzeń. Ten pierwszy raz był mocno nieskoordynowany. Następny trening chciałabym zrobić tak jak należy. :)



A teraz:
Wiek : 25
Waga : 63
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 94
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 76
Obwód na wysokości pępka : 85
Obwód bioder (3): 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 61
Obwód łydki : 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda, pośladki, ramiona
W którym miejscu najszybciej chudniesz górna część ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: próbowałam programu Turbo Fire, obecnie zaczęłam chodzić na siłownie. Staram się ćwiczyć na bieżni na zmianę z ćwiczeniami na atlasach i z ciężarami
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka na mleku z cynamonem lub owocami
Co lubisz jeść na obiad : makarony pełnoziarniste, kasza pęczak lub ryż, czasem ziemniaki + mięcho
Co jako przekąskę : zazwyczaj kanapka z chleba żytniego pełnoziarnistego z sałatą, pomidorem, serem
Co jako deser : jabłko lub gruszka i jogurt/kefir
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: raczej dobry, mam problem z pasmem biodrowo-piszczelowym w prawej nodze, wyklucza to bieganie w terenie. O dziwo podczas biegania na bieżni nie mam żadnych objawów
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: podoba mi się trening HIIT oraz trening ze sztangami, ale jestem otwarta na wszystko poza Zumbą :P
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : raczej brak, na żadnej diecie cud nie wytrzymałam więcej niż 2 dni :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Wypiska z jedzenia i fotki będą?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 226
Wczorajszy jadłospis:







Trening:
10 min rozgrzewka mmarsz na biezni 6,5km/h nachylenie 2%
20 min marszobieg 2 min biegu 10km/h 2 min marszu 6km/h nachylenie 2%
10 min marsz nachylenie 3%










Zmieniony przez - Rozalij w dniu 2014-07-13 09:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 226
Dzisiejszy jadłospis. Kusił ten karczek oj kusił... Treningu brak, chyba że liczy sie moczenie w basenie i plewienie grządki z warzywami

Z wyliczeń wyszło mi niecałe 2400kcal. Obcinać 300 kcal czy tak, żeby było 1800? Nie bardzo wiem jak to ugryźć




Zmieniony przez - Rozalij w dniu 2014-07-13 20:13:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Asymetria pośladków, co poradzić?

Następny temat

problem z redukcją

WHEY premium