SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rowerek po rekonstrukcji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Lekarz zalecił mi już rowerek stacjonarny napisał że siodełko ma być wysoko. Tylko nie wiem jak bardzo ma być wysokoczy powinienem mieć ustawione tak aby wyprostowac w pełni nogi? Może ktoś się orientuje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 372
Andy jesli chodzi o twoj bol to najprawdopodobnie naciagnaloes wiezadlo poboczne kolana. Proponuje dobrze rozgrzac je w taki sposob ze podnosisz noge ze udo jest rownolegle do podloza i wykonujesz kola podudziem. Mam nadzieje ze wiesz o co chodzi. Takze wykonaj pare przeskokow w uniku podpartym.

Na rowerze na pedal naciska sie srodstopiem. Nawet w tenn sposob sa zrobione buty kolarzy ze tylko srodstopie ma kontakt z pedalem.

Zmieniony przez - pyzax w dniu 2006-10-29 15:01:28

"Musisz walczyć miej litość, walczysz nie miej litości." Leung Ting

...
Napisał(a)
Usunięty przez oska5 za pkt 1 regulaminu
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
To zupełnie inna sprawa Moge CI pomóc uważam że to jest bezznaczenia w przeciwieństwie do mojego problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Fizjoterapeuci bardzo zwracają na to uwagę. Ma być jak najwyżej, ale nie na tyle żeby "ciągnęło" Cię z tyłu (pośladek i plecy). Jazda 10 minut nawet codziennie jest "religią" rehabilitacji, tym jako rozgrzewka przed właściwymi ćwiczenami. Zaczyna się ją nawet w 2 tygodniu reh. Z tą wysokością, to chodzi o to, że nie ma się jeszcze pełnego zgięcia. Z czasem można obniżać siodełko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
z tego co mi wiadomo (nie jestem jednak tego w 100% pewien)
siodelko winno byc zamocowane tak wysoko,
aby podudzie nogi spoczywajacej na ustawionym "w dol" pedale bylo ulozone *pionowo*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Aha czyli noga nie musi być wyprostowana? Zgięcie już mam do ok 120 stopni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
nie zdazylem edytowac...

chcialem dopisac: "przy zalozeniu, ze siodelko jest wysuniete nieco ku tylowi od osi pedalow"
przy takiej konstrukcji rowerku i takiej pozycji konczyna dolna nigdy nie bedzie wyprostowana w stawie kolanowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
mam pytanie bo nie chcem zakladac nowego tematu od dawna mialem bole w kolanach lewe mialem juz artro wyszlo chondro i mam takie pytanie bo gralem ostatnio w meczu na libero i jakos tak ukucnalem bardziej na tej lewej nodze i zabolalo mnie tak mocno od zewnetrzenj stronty taK MInimimalnie z tylu i myslalem ze juz nie wstane ale rozbiegalem i gralem do konca meczu.jednak boli mnie jak zginam kolano wiecej niz 90 stopni albo jak przysiad robie i boli mnie wlasnie w tamtym miejscu i mam pytanie moglem zrobic sobie cos powaznego,np zerwac cos? prosze o odp bo w srode mam mecz i nie wiem czy ryzykowac...

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Hehe, nawet na taki temat można napisać pracę naukową:
http://www.kneeguru.co.uk/insights/doku.php/rehab/cycling01#saddle_height

Pompek, żeby zrozumieć dlaczego siodełko ma być wysoko ustaw je nisko i spróbuj wykonać jeden obrót
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
kurcze, kradam
chyba nawet udalo mi sie nie sprowadzic swoja rada chlopaka na manowce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Jeszcze jedno pytanie jak powinno się stopy ustawiać? Pedałować całymi stopami czy bardziej palcami?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

izotek a stan podgorączkowy

Następny temat

Cwiczenia wzroku

WHEY premium