SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekonstrukcja ACL metodą LARS

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 49738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
dla mnie LARS to jest melodia przyszłości.Koncepcja jest ciekawa,ale ACL to nie jest tylko kawałek sznurka,który trzyma kości udową i piszczelową.To jest również kawałek żywej tkanki wyposażonej w mnóstwo komórek czucia głębokiego,których kawałek poliestru jest pozbawiony.Metody obkurczania przeszczepu faktycznie istnieją,jednak nie jest to zbyt skuteczny sposób,bo więzadło z reguły i tak wraca w niedługim czasie do swoich poprzednich,wydłużonych rozmiarów.Czasem przy wydłużonym przeszczepie,praktykuje się uwolnienie przeszczepu,jego skrócenie i ponowne osadzenie w kanałach kostnych,także taką niepełną,ponowną rekonstrukcję.Ostatecznie też 1cm,tj 10mm to nie jest aż taka duża szuflada,zależy,czy więzadło daje twardy opór końcowy,oraz jak wyglądała twoja rehabilitacja,być może jesteś w stanie jeszcze dużo nadgonić ćwiczeniami...Tak,czy owak musisz porozmawiać z dobrym lekarzem,w wawie jest ich troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 125
Dziękuję za odpowiedź. Z perspektywy czasu moja rehabilitacja niestety była jedną wielką kpiną, dostałem na kartce ileś tam ćwiczeń do wykonywania w domu, niestety nikt mi nie powiedział, co mogę, a czego nie. Dwa lata po rekonstrukcji miałem artroskopię i ponoć wszystko było ok z więzadłem, ale czy od początku faktycznie było dobrze? Nie mam pewności...Zanim poczytałem o w necie o różnych metodach, pomyślałem, że może da się skrócić więzadło, więc ta niepełna rekonstrukcja wydaję mi się być jakimś rozwiązaniem. Zastanawiam się, do kogo konkretnie "uderzyć" po rezonansie w woj.maz.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
Tyle,że to jest rzadko stosowana technika,ogólnie jeśli więzadło mocno trzyma,to mimo lekkiego rozciągnięcia raczej nikt nie zadecyduje o ponownym zabiegu.Inna sprawa,że również usunięcie fragmentów łąkotki może mieć wpływ na taką zwiększoną szufladę.Wyśle ci na priv nazwiska lekarzy którzy znają się na kolanach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4
Wtaj komjac666 czy mozesz podać jakiś adres mailowy mam pare pytań na temat larsa. Jestem po zerwaniu acl miałem pare dni temu mieć rewizję niestety doszło tylko do zalania kanałów kostnych gdyż były zaduze by rekonstruwac ponownie teraz czeka mnie rehabilitacji i za 3-6 miesięcy dopiero rekonstrukcja z alograftu. Bardzo zależy mi na czasie dlatego zastanawiam sie nad ta opcja. Jak sie nazywa ten lekarz w Poznaniu co przeprowadza zabiegi metoda lars ?
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57
Vayo,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57
Vayo, dlatego wybrałem opcję Neoligaments z pobranym przeszczepem w środku aby nie był to to tylko sznurek. Ale wiadomo że jak ktoś ma którąś z rzędu operację to czasami nie ma skąd już pobrać.

Trochę podejrzany był cały wykład Veltinsa wraz z danymi z Australii i prośba o zebranie informacji kto gdzie miał robione LARSY. Trochę śledztwa internetowego wykazało że Pan Ireneusz jest pracownikiem dystrybutora LARS na Polskę i zarabia na ich sprzedaży więc trzeba wziąć poprawkę na jego zapewnienia. Zresztą wydaję mi się że to jest często błąd wszystkich firm nie tylko LARSA że obiecują lekarzom cuda a oni pacjentom a później jak coś się dzieje to pacjent zwala na lekarza a lekarz na firmę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
Wspominałeś wcześniej o Baszczyńskim,że też miał robione te więzadło metodą Neoligaments.Właśnie ostatnio na meczu prawdopodobnie ponownie je zerwał.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-07-17 20:13:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2
Witam,
Proszę i informację czy ktoś wie czy gdzieś robią LARSA albo neoligament na NFZ w dolnośląskim(wrocław)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 57
Vayo,
Pisałem ze operowal mnie nie ten sam lekarz co Baszczynskiego. Wiem ze on wcześniej zakladal duzo Larsow a pozniej przerzuciilsie na Neoligaments. Wiec nie wiem czy Baszczynski mial Larsa czy Neo. Prawda jest taka ze wszystko moze sie zerwać, naturalne, przeszczep, sztuczne itp. Osobiście uważam ze obecne syntetyczne sa lepszym rozwiązaniem pomijając oczywiście cenę. Wydaje mi sie ze wazniejszy jest operator aniżeli metoda oraz sumienne podejscie do rehabilitacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
racja,rehabilitacja jest kluczowa.Jaki jest orientacyjny koszt Neoligaments?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z rzepką

Następny temat

Gdzie metodą LARS na NFZ?

WHEY premium