SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja u Therapeutki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
eveline
Te komentarze, które masz w nawiasach dotyczą poprzedniego treningu czy aktualnie opisywanego? Jeśli poprzedniego to kasuj stare i dopisuj nowe, żeby było wiadomo o co chodzi. No i dokładaj obciążenia, bo rozumiem że już wróciłaś do siebie i masz dostęp do większych?


Komentarze do aktualnego. Popracuję nad czytelniejszą rozpiską.

Tak wróciłam. Od soboty zacznę dokładać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ok, to tak popracuj bo były na linii z poprzednim obciążeniem. Popatrz po dziennikach jak dziewczyny zapisują. Łatwiej będzie cokolwiek wywnioskować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
W porządku :) Jeszcze mam pytanie odnośnie zwiększonego obciążenia- wtedy nadal robić 2x12 czy tak jak było 2x15?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Dokładając obciążenia wzmacniasz ciało, jest ono zatem z treningu na trening silniejsze.

Dążysz do wykonania pełnych serii, czyli tak jak teraz masz 2x15 (oczywiście na początku treningu porządna rozgrzewka + serie rozgrzewkowe z cc (ciężar ciała) lub z mniejszym obciążeniem niż serie). Jeżeli robisz całą serię z danym obciążeniem i czujesz, że masz zapas na kilka powtórzeń to do kolejnej serii dokładasz i starasz się zrobić pełną serię. Jak nie zrobisz pełnej to zapisujesz ile powtórzeń poszło.

Rób wypiski na bieżąco, pisz odczucia to na bieżąco będę korygować obciążenia jeśli będzie trzeba

Czy w tym treningu masz po jakimś czasie zmianę w seriach czy cały czas 2x15?


Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-04-01 15:56:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
eveline
Dokładając obciążenia wzmacniasz ciało, jest ono zatem z treningu na trening silniejsze.

Dążysz do wykonania pełnych serii, czyli tak jak teraz masz 2x15 (oczywiście na początku treningu porządna rozgrzewka + serie rozgrzewkowe z cc (ciężar ciała) lub z mniejszym obciążeniem niż serie). Jeżeli robisz całą serię z danym obciążeniem i czujesz, że masz zapas na kilka powtórzeń to do kolejnej serii dokładasz i starasz się zrobić pełną serię. Jak nie zrobisz pełnej to zapisujesz ile powtórzeń poszło.

Rób wypiski na bieżąco, pisz odczucia to na bieżąco będę korygować obciążenia jeśli będzie trzeba

Czy w tym treningu masz po jakimś czasie zmianę w seriach czy cały czas 2x15?



Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-04-01 15:56:25


Zgodnie z Waszymi zaleceniami, cały czas robiłam ten sam ciężar i 2x15
Także dziś oczekuję mojego treningu i zwiększonego ciężaru :)


Wkleiłabym swoją wczorajszą miskę, ale od wczoraj wchodząc w dzienniki automatycznie mnie wylogowuje i nie mogę tego pobrać. A nie mam czasu, aby tyle się bawić z wycinaniem i wklejaniem tego :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
01/04/2016

DNT, micha utrzymana, bardzo dobrze samopoczucie


02/04/2016

TRENING B

Rozgrzewka: wzięłam hantlę 7 kg/sztangę 12 kg i robiłam po 15 powtórzeń każdego ćwiczenia z treningu. Do tego pompki, brzuszki, przysiady i dwa podciągnięcia na drążku (wooow :D)

1) plank max czas
2x [1:45]
poprzednio 2x [1:30]

2) Martwy ciąg z hantlami
2x15 [sztanga 28kg]
Jestem zmuszona robić sztangą, bo póki co nie chciałam bawić się w przekładanie obciążeń, a z hantli o wiele mniej wychodziło. Bardzo dobrze się czułam i po treningu miałam niesamowite zakwasy :D
poprzednio 2x15 [2 hantle po 7 kg]

3) Wykroki z hantlami
1x15 [sztanga 18 kg]
1x15 [sztanga 23 kg]

Zgodnie z zaleceniami, czułam, że mam siłę na kilka powtórzeń to dorzuciłam parę kg :)
poprzednio: 2x15 [2 hantle po 7 kg]

4) wiosłowanie hantelką
2x15 [hantla 8,5 kg]
Tutaj czuję, że zdecydowanie muszę skupić się na technice, dlatego zaczęłam robić to przy lustrze. Idzie mi lekko, nawet za lekko jeśli chodzi o mięśnie, bo ciężar czuję, ale obawiam się, że jeśli zwiększę to nie zrobię pełnych powtórzeń
poprzednio: 2x15 [hantla 7 kg]

5) wyciskanie hantli leżąc
1x15 [sztanga 18 kg]
1x15 [sztanga 23 kg]

Do drugiej serii miałam asekurację, ale mimo to czuję, że sama sobie poradzę.
poprzednio: 2x15 [2 hantle po 7 kg]

6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
2x15 [sztanga 18 kg]
Tutaj ostatnie powtórzenia są męczące, ale dobijam do 15
poprzednio: 2x15 [2 hantle po 7 kg]

7) uginanie przedramion (biceps)
1x14 1x12 [hantla 8,5 kg]
Tutaj idzie mi najciężej. 7 kg daję radę zrobić, ale mniej niż 8,5 kg nie mam jak założyć, i nie daję rady ;/
poprzednio: 2x15 [hantla 7 kg]

8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)
2x15 [hantla 8,5 kg]
Robię oburącz jedną hantelką, ale zacznę dokładać albo robić każdą stronę oddzielnie.
poprzednio :2x15 [hantla 7 kg]

03/04/2016

DNT

Niesamowite mikrourazy na całym ciele, ale mimo to jestem pełna energii :) :)













Zmieniony przez - therapeutka w dniu 2016-04-03 11:48:33

Zmieniony przez - therapeutka w dniu 2016-04-03 11:49:23

Zmieniony przez - therapeutka w dniu 2016-04-03 11:50:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
eveline
Czy w tym treningu masz po jakimś czasie zmianę w seriach czy cały czas 2x15?
Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-04-01 15:56:25



Wybacz, bo źle musiałam zrozumieć Twoją wypowiedź. Według rozpiski:
2 tygodnie : 2 obwody po 15 powtórzeń
3 tydzień: trzeci obwód
4/5 tydzień: czwarty obwód

Następnie zwiększa się ciężary albo zmienia się warianty ćwiczeń/trening


Uczepiłam się tych dwóch obwodów, bo skupiałam się na technice, a teraz czuję, że po dołożeniu obciążenia nie wytrzymałabym raczej trzeciej serii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Dołoż trzecia w kolejnych treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1279
Trzecia seria, ale już bez zwiększania ciężaru, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
To sama musisz ocenić. Trening ma byc tak zrobiony żebyś czuła ze zrobiłaś trening a nie machanko. W pierwszej serii jest ok to w drugiej dokładasz. W drugiej jest ok to w trzeciej dokładasz. Jak w drugiej pod.koniec jest ciężko to oceniasz na ile ciężko - bo może być tak że coś powalczysz i wywalczysz a może być tak że zamiast 15 powtórzeń zrobisz 12 bo mięśnie odmowia posłuszeństwa.
Wtedy zostawiasz to obciążenie z drugiej serii.

Oczywiście technika najważniejsza ale ogólnie nie rozczulamy się nad sobą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta dla „laika”?

Następny temat

Masz PCOS? Śniadanie to podstawa!

WHEY premium