SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o wit B12, wapń....

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Sławku - ja jednak odnoszę sie do terminu "suplement" w scislejszym niz Ty znaczeniu, róznice w postrzeganiu uzasadniłem na poprzedniej stronie. Za to faktycznie - w kontekscie "zbilansowanej diety", jestem mniej precyzyjny, biorę pod uwagę bowiem żywnośc wzbogacaną.

tommo666 - oczywiscie mam swiadomość, ze niebagatelne znaczenie ma tutaj pigmentacja. Podałem ten przykład, zeby na sucho wykazac, że mozna dieta korygować ryzyko wystapienia niedoboru. W kwestii badań - to to do którego odnosnik podałem - trwalo z tego co pamietam 12 miesięcy).

W wkestii celowego ustwiania badan by odniesc okreslony skutek - znowu nie chciałbym sie odnosic do spiskowych teorii. Jesli takowe Cie jednak interesują, to modny w pewnych kręgach jest pogląd, iz zatrucie rtęcią niewiele ma wspólnego z konsumpcją ryb i owoców morza, a prędzej spowodowane jest związkami rtęci stosowanymi w farmakologii i miedzy innymi w dentystyce. Problem był na tyle poważny, ze faktycznie w 2008 roku wydano zakaz używania rtęci w produktach w Norwegii.

Swoja drogą też, badania przeprowadzone w Stanford Synchrotron Radiation Laboratory, Menlo Park w USA, wykazały, ze rtęc zawarta w pokarmie (w rybach), nie stanowi takiego zagrożenia jak często sie przedstawia w mediach, ze wzgledu na forme w jakiej występuje. O niczym nie przesądzam, mam swiadomosc, że oczywiscie na formułowanie kategorycznych sądów - jest wczesnie.

Nie pisze tego by poddawać pod publiczna debate - bo biegłym w materii ststystych zachorowalności na nowotwory, czy kumulacji rtęci w organizmie nie jestem, osobiscie blizej mi do oficjalnych i konwencjonalnych poglądów niż w/w. Wykazać chcialem jedynie że i w tej kwestii rózne głosy dobiergają ze świata.

Co do przebiegu dysksji racja ewentualne rozprawy dotyczące rteci, jodu itp - mozna przenieśc poza komercyjne dzialy, chocby do supli.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-12-22 18:40:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
Sorry ale nei pominał tych faktów, nieuwaznie czytałes !!

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
nie kumam pewnego fragmetu na temat wadliwosci gleb zasadowych :P

z wykladow gleboznawstwa roznego rodzaju jakie przeszedlem pamietam tyle, ze to kwase gleby sa niebezpieczne a nie zasadowe ...

to kwasne gleby z uwagi na nadmiar glinu uniemozliwiaja pozyskiwanie roslinom jakichkolwiek substancji odzywczych

a sama toksyczosc glinu z pozywienia to niby urojenie?

tych o odczynie obojetnym nie ma i idealnie "obojetnie" ustabilizowac sie go nie da ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
tak w ogole to strasznie duzo uproszczen widze w tym temacie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53593
Gleby to jedno a tony oprysków to drugie.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
A z oprysków mamy między innymi ksenoestrogeny.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Bucccek - rozumiem, zgadzam się. Moj rozmowca poruszyl temat niedoborów manganowych włąsnie - więc wyjasniełem z czego one mogą wynikać. Bazuje tutaj na cudzej wiedzy - sam gleboznawcą nie jestemn - ale z tego co sie dowiedziałem, niedobory manganu wystepują w zasadowej a nie kwasowej glebie.

W kwestii wzorowej stabilizacji i występowania gleb idealnie obojetnych - nie wypowiadam się. Wiem jedynie iż istnieje możliwosc korekty odczynu gleby (zasadowy kwaśnym torfem, kwasny np nawozem wapniowym), podobnie - że rózne rosliny uprawne, rózne upodobania w tej materii przejawiają

Absolutnie nie podjąłem się szcunków jakich gleb jest w Polsce najwięcej. W ypowiadałem się okreslonym kontekscie. Jesli pojawiły się tam błędy rzeczowe - popraw jesli możesz, a postaram się zapamietać na przyszłość.

Co do ksenoestrogenów - ich źródłem moga byc róznież pokarmy pochodzenia zwierzęcego. Generalnie - jedzenie jest źródłem toksyn.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
oraz po czesci smierci ...

dlatego wpadlismy w tym watku w bledne kolo ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
W mojej ocenie - wyjście z tego błędnego koła jest właśnie takie: mniej żarcia, więcej supli.

Faftag. Zgadza się, ale ksenoestrogeny w produktach zwierzęcych pochodzą głównie ze zżeranych przez bydlęta roślin. (Pomijam tu problem opakowań.)

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Akurat ksenoestrogeny specjalnie dodawano do pasz dla zwierząt hodowlanych.

Poza tym - są na tyle wszechobecne, ze trudno jest oszacować co nie jest bankowo ich źródłem (ponoc nawet butelki plastikowe do napojów).

Co do poglądu: "mniej żarcia więcej supli", to w moim przekonaniu obronić go można jedynie w marketingowej retoryce. Pomijam juz kwestie zasadności i kontekstu (lub jego braku) poszczególnych argumentów z tej dyskusji. Najistotniejsze chyba jest to, że pogląd takowy nie ma wiele wspólnego z realiami, bo przecież jak dla kogos problemem jest racjonalne i przemyślane korzystanie z dobrodziejstw natury, to niby dlaczego w rozsądny sposób miałby korzystać z suplementów? Trzeba wiedziec czego brakuje w naszej diecie - żeby wiedzieć co i w jakich ilościach uzupelniać, a tutaj potrzebna jest wola i wiedza. Suplement diety dla takiej osoby (nazwany tutaj Panem Zenkiem), to zwykłe złudzenie że skompensuje sobie milowe niedobory w wiedzy i jadłospisie, a w rzeczywistosci uzupelnia braki co najwyżej w samopoczuciu. Suplement biorąc pod uwagę rolę jaka mu sie przypisuje będzie poniekąd zwalniał z myślenia.
W tym kontekscie obnaża się wyraźniej bezsens Twojego podejscia Sławku.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-12-27 12:55:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna + Gainer

Następny temat

Estrogeny - androgenami

WHEY premium