SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o rozkład marko

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1074
Cześć, czy ktoś by mógł doradzić w rozkładzie makro?

175 cm 70kg,trenuje w tygodniu 2 razy dziennie (bieg.interwałowe, kalistenika i mma) w sobotę i niedziele po jednym treningu biegowym (rozbieganie).Praca siędzaca.

Liczyłem sobie kalorie w celu utrzymania wagi i działało na standardowych ustawieniach w aplikacji, teraz myślę o 55W 25B i 20T czy taki rozkład przy moim trybie może się sprawdzić ew. jaki rozkład byłby ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Cześć!

Na sam początek zalecam zerknięcie na poniższy artykuł i wyliczenia ile powinieneś energii dostarczać w ciągu dnia przy takiej intensywności.

Polecamy również: Kalkulator kalorii BMR


Gdy już wyliczysz zapotrzebowanie możemy zacząć dyskutować o rozkładzie. Bo rozumiem, że podany rozkład przez Ciebie jest w procentach wszystkich kalorii. Przede wszystkim musimy pamiętać, że wiele aplikacji nie opiera się o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia. Zatem zerknijmy jak powinieneś się odżywiać mając tak dużą aktywność treningową, ale niewielką aktywność codzienną.

Na sam początek zacznijmy od niezbędnych makroskładników:

Białko wypadałoby abyś spożywał 2-2,5g białka na każdy kilogram masy ciała,
Tłuszcze powinny stanowić 30% zapotrzebowania dziennego, gdyż są bardzo ważnym makroskładnikiem w gospodarce hormonalnej,
Węglowodany są ostatnie gdyż one są źródłem szybkiej energii i nasz organizm potrafi je sam zbudować z kwasu mlekowego, kości węglowej glicerolu (tłuszczu w naszym ciele), czy na samym końcu z aminokwasów.



Zatem w zależności od tego jakie masz zapotrzebowanie energetycznie ciężko będzie podzielić procentowo udział każdego z makroskładników gdyż Twoja waga jest stała i od niej zależy udział białka, który wraz ze wzrostem lub spadkiem aktywności będzie spadał lub rósł.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1074
Jem od dłuższego czasu 2890 i waga się utrzymuje miałem dylemat o ten rozkład makro, bialka miałem 135, choć bardzo często przekraczałem.tłuszczy 75-90 reszta wegle.
Czyli jednak było dobrze i do tego wrócę i eksperymentował na swoim organizmie, czytałem o tych rozkładach i już dylemat się narodził czy jest dobrze.
Dziękuje bardzo!






Zmieniony przez - Ajrell w dniu 2020-08-15 13:58:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hantle

Następny temat

Barki

WHEY premium