SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania dotyczące Taekwondo.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
Witam.

Chciałbym zacząć trenować taekwondo od września i mam kilka pytań związanych z tą sztuką walki.

1.www.gladius.org.pl ,Jaki rodzaj taekwondo uczy ten klub (ITF,GTF,PUT)? Mi się wydaje, że PUT ale nie jestem pewien.

2.Czym taekwondo PUT różni się od pozostałych ?

3.Czy Taekwondo przydaje się w samoobronie ? Jak tak, to jaki rodzaj najbardziej(ITF,GTF,PUT).

4.Czy taekwondo może dorównać kick-boxingu na ulicy (w samoobronie)?

5.Pytanie do kick-boxingu, czy w niej są zawody dla młodszych? Chodzi mi o juniorów mł. młodzików.

6.Na co w taekwondo PUT trzeba mieć ochraniacze?

7.Mam 15 lat i Trenuje Judo, Czy to dobry pomysł żeby zacząć jeszcze trenować taekwondo?

Dodam, że szybko uczę się nowych technik kondycje mam b.dobra, szybko biegam, Moją siłę oceniam 4/6 ważę 61kg.(Podaje te info bo może się do czegoś przydadzą).

Czego oczekuje: Chciałbym jeździć na zawody i żeby było przydatne w samoobronie.

Bym wtedy chodził na judo i taekwondo albo K-B. Wydaje mi się, że to by było dobre połączenie :)

Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 644
Na większość pytań odpowiedź brzmi: zależy od trenera. Ja trenuje Tkd Itf i często jeździmy na zawody KB, na zawody Itf też.
Co do samoobrony to zależy od trenera czego będzie Cię uczył. Możesz np. dwa lata uczyć się robić chom-ji i oddechu. a możesz się n****dalać, zależy.
Tkd może dorównać kb może być słabsze może być lepsze. zależy od trenera. zapytaj ludzi którzy tam trenują, albo trenowali i mają porównanie.

PS. Co to ejst siłą 4/6 6 to za***iście silny tytan a 1 to pchła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
kicaj05 coś w tym rodzaju :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 548 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6397
Nawiązując jeszcze do ostatniego pytania, to połączenie Judo i TKD jest dobrym rozwiązaniem.

Dzień bez treningu to dzień stracony...
ZAPRASZAM NA BLOG - FITNESS, IRONMAN, KARATE
http://bartoszdabrowski.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 401
1. sa w federacji PUT- (chyba ze od marca sie cos zmieniło:P)
4.Zależy od trenera i treningu :)
5. Są dla juniorów młodszych ;] ostatnio były Mistrzostwa Polski KB dla juniorów młodszych :),
ale grupa młodzików w Polsce startuje tylko w semi contact, za granica mozna tez w light :)
6.Kask, szczęka,rękawice zamknięte,piszczele,ochraniacz na stopy, ochraniacz na krocze,
a dla kobiet jest jeszcze ochraniacz na piersi.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 644
Judo i Tkd to jak mma prawie;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
Dziękuje wam za odpowiedzi i czekam na resztę.

łapcie sog'a :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Gladius to klub TKD PUT, który startuje w kickboxingu, z powodzeniem - trener Marcin Dziliński jest posiadaczem czarnego pasa w TKD i instruktorem kicka. Jego zawodnicy umieją walczyć.

Ochraniacze w TKD PUT są takiej jak w kickboxingu - kask, szczęka, rękawice bokserskie, ochraniacze na stopy, na piszczel, suspensor.

Nauczysz się tam na pewno kopać i uderzać, w połączeniu z judo może być to ciekawy mix.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
Dziękuje za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.

Trzymaj SOG'a :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
Powracając do odpowiedzi "aneciatkd", rękawice zamoknięte to takie jakie mają bokserzy ? Dobrze mówię :)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 158
zamknięte*

Przepraszam za 3x post.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia i bjj -CZYTAŁEM PODWIESZONE TEMATY.

Następny temat

Tygodniowy rozkład treningu

WHEY premium