SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przykry problem - trądzik

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 211
Witam. Zdaję sobie sprawę, że takich tematów było multum, ale mam do was prośbę/pytani. Kiedy wam minął trądzik? Ile mieliście lat? Ja mam 15 lat i całą twarz w @#$!@@#%#@#$%. Co możecie poradzić? Doradzić? Nie mogę się doczekać aż mi to zniknie... Jak u Was przebiegała ta walka ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
nie chce Cię straszyć, ale u niektórych nie znika w ogóle :D. TO co mogę CI poradzić to po pierwsze wizyta u dermatologa. Dalsza droga w postaci kuracji twarzy jest uzależniona od twoich środków finansowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wypytaj się przy okazji co może wpływać na powstawanie wyprysków, styl życia, dieta, omów dbanie o cerę. Mi nikt o tym nic nie mówił tylko lekarka dała 2 leki recepturowe na antybiotykach i nara. O ile przy stosowaniu pryszczy było mniej to po zaprzestaniu brania tych smarowideł wszystko wracało.
Musisz się dowiedzieć co do diety, stylu życia, używek, dbania o twarz. Zwykle podstawą są buzujące hormony więc żeby wszystko się ustabilizowało potrzebny jest niestety czas.
Ja miałem z tym problem, zaczęło się na ostro ok 15/16 lat i wziąłem się porządnie za to ok rok temu, teraz (19 l) mam to z głowy, będę szukał sposobu żeby zlikwidować przebarwienia / usunąć blizny. Chociaż te pierwsze już same stają się mniej widoczne.
Dowiaduj się i obserwuj reakcje twarzy na różne czynniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 211
A jeżeli u wszystkich osób z mojej rodziny, których dotknął ten problem zniknął całkowicie, to może się okazać że ja będę miał ten problem na całe życie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 88 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 211
Bardzo proszę o odpowiedź, dla mnie, to na prawdę ma duże znaczenie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 157 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3781
naczytałem się o trądziku po dziurki w nosie kiedyś. Trądzik każdy ma, mniejszy, wiekszy lub bardzo nasilony, a jest to spowodowane jakimiś tam bakteriami, nie pamiętam dokładnie, to co mogę Ci poradzić i u mnie działało, to

1) zmiana diety, nie jedz dużo tłustych rzeczy, wyeliminuj z diety słodycze a przede wszystkim te z czekoladą, pamiętam że gdy przestałem jeść słodycze trądzik bardzo się złagodził, lecz gdy przyszły święta i nie mogłem się powstrzymać, zjadałem 2-3 czekolady i za 2-3 dni ryj wysypany cały

2) jak tylko poczujesz ze twarz masz lekko przetłuszczoną to idź do łazienki i umyj porządnie mydłem to fajnie wysusza pryszcze, ja pamietam ze myłem twarz nawet 7-8 razy dziennie, a gdy za bardzo Ci się wysuszy skóra to posmaruj ją kremem, ale nie takim gęstym jak niebieski krem nivea, musi być taki bardziej "rzadki"

3) Visaxinum - można kupić w aptece kosztuje coś około 20 zł a starcza na około miesiąc, 1 tabletka dziennie i po tygodniu zapominasz o wypryskach oczywiście stosując się do wyżej wymienionych czynności

4) Jeżeli nie chce Ci się umawiać do dermatologa, czekać w kolejkach itd to idź do lekarza pierwszego kontaktu i poproś żeby przypisał Ci maść Duac, nie jest to tania maść bo 15g kosztuje około 50 zł ale na prawde działa, po 2-3 dniach smarowania widać OGROMNĄ poprawę.

To tyle z mojego doświadczenia w walce z trądzikiem, mam nadzieje że Ci pomogłem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 191 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
lamaczepolek
A jeżeli u wszystkich osób z mojej rodziny, których dotknął ten problem zniknął całkowicie, to może się okazać że ja będę miał ten problem na całe życie?

nie wiem, czy geny mają u Ciebie wpływ na cerę. Ja miałem tak ogromny trądzik ( nikt w rodzinie takiego nie miał), że potrzebna była kuracja farmakologiczna (żadne kremy nie pomagały). Jeśli twój trądzik nie jest jakiś przerażający, tylko typowo młodzieńczy (typowy dla okresu dojrzewania) to powinien on wraz z wiekiem minąć- u niektórych szybciej, a u niektórych wolniej, nie ma ty określonego wieku.
Ale tak jak już mówiłem, najlepiej idź do dermatologa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Mój brat też miał trądzik, który mu nie zniknął. Bałem się, że będę miał podobnie, a jednak jest czyściutko :D
Co mi pomogło? Maść benzacne (tak się chyba nazywała). Poza tym kupiłem maść z garniera z peelingiem. Fajnie skrobało po twarzy, jakbym piaskiem mył :D No i po pewnym czasie pomogło.

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 157 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3781
autocash - trądzik zawsze znika, ale zostają po nim blizny jeśli ktoś ma bardzo nasilony ;), a co do tego peelingu to dobry pomysł, też osobiście używałem, ale zapomniałem napisać tam wyżej. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Masz rację. Źle to nazwałem.
Ale tak czy siak - mój brat miał trądzik BARDZO długo. Mi się udało szybko go pokonać. Powodzenia!

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

guzki na przedramieniu

Następny temat

ugryzienie psa

WHEY premium