SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ułożeniu diety!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Mam wielki problem,
ciągle przybieram na wadze, a chciałabym schudnąć. Głównym problemem jest moja choroba, która uniemożliwia mi wszelkie ćwiczenia fizyczne. Proszę o pomoc w ułożeniu diety.
Cel diety: redukcja masy ciała.
Mam 17 lat, ważę 69 kg przy wzroście 163 cm. Nie jadam mięsa ani ryb, ale lubię wszelkie warzywa, owoce itp.

Aktualnie zwykle jadam:
1. Śniadanie - rzadko. Jeżeli już to jakaś kanapka, jajka albo płatki.
2. Drugie śniadanie - często jest pierwszym posiłkiem dnia. Zazwyczaj kanapka albo słodka bułka, jakiś owoc lub jogurt.
3. Obiad - zazwyczaj duży. Zupa lub makaron z sosem lub ziemniaki z kotletem sojowym i warzywami.
4. Podjadanie...
5. Kolacja - nieokreślona. Czasem jakieś kanapki, czasem jogurt albo coś na co akurat mam ochotę...

Wiem, że moje odżywianie jest stanowczo złe i trzeba wyeliminować podjadanie, słodycze i wprowadzić śniadania, ale chciałabym wiedzieć więcej. Co powinnam jeść, w jakich odstępach.
Uważam też, że w ogóle powinnam jeść bardzo mało w związku z tym, że nie mogę ćwiczyć.

Proszę o pomoc.

Płeć: Kobieta

Wiek: 17 lat

Waga: 69 kg

Wzrost: 163 cm

Obwód klatki: 93 cm

Obwód ramienia: 31,5 cm

Obwód talii: 90 cm

Obwód uda: 62,5 cm

Obwód łydki: 38 cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła od 8 rano do mniej więcej 15. Dwa razy w tygodniu od 8 do 18:30.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: brak

Odżywianie: 1. Śniadanie - rzadko. Jeżeli już to jakaś kanapka, jajka albo płatki.
2. Drugie śniadanie - często jest pierwszym posiłkiem dnia. Zazwyczaj kanapka albo słodka bułka, jakiś owoc lub jogurt.
3. Obiad - zazwyczaj duży. Zupa lub makaron z sosem lub ziemniaki z kotletem sojowym i warzywami.
4. Podjadanie...
5. Kolacja - nieokreślona. Czasem jakieś kanapki, czasem jogurt albo coś na co akurat mam ochotę...

Nie jem mięsa ani ryb.

Lubię warzywa i owoce. Uwielbiam makaron i ziemniaki. Właściwie jadam wszystko oprócz mięsa i ryb.


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: alergia na penicylinę;
na niektóre cytrusy;


Stan zdrowia: Choruję na mykoplazmoze i chlamydie pneumoniae, co uniemożliwa wszelkie ćwiczenia fizyczne.

Preferowane formy aktywności fizycznej: basen w małych ilościach

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Kiedyś herbalife. Bez powodzenia.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Wolałabym nie wprowadzać żadnych odżywek.

Stosowane wcześniej diety: dieta z herbalife;
zwykłe ograniczenia słodyczy i ilość kalorii;
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26975
Masz gorzej od tego gościa? Co takiego Ci dolega że w wieku 17 lat nie możesz nic ćwiczyć?
Przy Twoich schorzeniach spokojnie możesz wykonywać wysiłki niskointensywne, szybkie marsze, nordic walking czy nawet lekki trucht. To bardzo wspomaga odchudzanie.

Poza tym jesz fatalnie. Śniadań praktycznie nie jesz, a to bardzo ważny posiłek. Jesz dużo złych węglowodanów, to tak jak byś jadał słodycze.
Przeczytaj podstawy układania diety, linka masz pod moim postem. Nie chce mi się tłumaczyć Ci wszystkiego od zera.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2010-01-23 17:07:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Nie mogę ćwiczyć z powodu choroby. Nie jestem w stanie. Jestem tak osłabiona, że wejście na pierwsze piętro po schodach mnie męczy. Gdybym mogła ćwiczyć, to bym ćwiczyła, ale nie mogę, ponieważ po krótkim wysiłku mam ogromne bóle w klatce piersiowej. Leczę się agresywnie, co powoduje, że jestem jeszcze bardziej osłabiona. Już samo chodzenie do szkoły mnie męczy. Potrzebuję porady, czym zastępować mięso, jak powinien wyglądać mniej więcej mój obiad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To znaczy, rozumiem, że masz problemy przy syntezie ATP i problemy z drogami oddechowymi. Nie sądziłem, że to aż taki problem. Ale skoro nawet chodzenie Cię męczy to OK, nie ma o czym mówić.
Mięso można zastępować innymi źródłami białka, soją, nasionami strączkowymi, jajkami, twarogami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

REDUKCJA DIETA DO OCENY I POPRAWY

Następny temat

13 latek

WHEY premium