SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc, mój pierwszy cykl (propionat), problem i tydzień wyłączony z użytku

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 1011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
Witam,
przyznam, że na tym cyklu polegałem na radach kolegów, nie robiąc dużo własnego research. Jednak, chyba coś poszło nie tak, a oni nie bardzo wiedzą co zaszło.

Przez pierwsze dwa tygodnie wkłuwałem po 50 mg propionatu (krótki ester) w mięsień czworogłowy uda. Dwukrotnie skutkowało to bólem całej nogi, ale było do zniesienia (ból ustępował po ok. 24 h). Injekcje z tego co wiem robię popawnie, aspiracja, długa igła, odkażanie itp. Stosuje też anizatrol (przepraszam, jeśli pomyliłem nazwe, nazywam to po prostu "tabletkami na estro", ale to na pewno ten specyfik), połowa tabletki co 3-4 dni.
Miałem trzydniową przerwę, to moja wina, zdarzył się wieczór panieński, zachlałem tam. Wiem jakie to złe, ale już się stało. Problemów jednak nie było a efekty zdaje się, że były.
Tydzień temu podniosłem dawkę do 100 mg dziennie (dając 700 tygodniowo). Tutaj coś poszło BARDZO nie tak. Noga rozbolała mnie tak bardzo już po pierwszym wkłuciu, że przez 4 dni kulałem, tak naprawdę to ledwo byłem w stanie chodzić. Wkłuwałem dalej, w drugą nogę. To nie był jednak główny problem, już następnego dnia poczułem się bardzo zmęczony, rzekłbym nawet, że wyczerpany. Ledwo dawałem rade robić treningi, często niepełne. To się pogarszało, w końcu spałem nawet 16 godzin dziennie, z pracy wziąłem L4. Czułem się absolutnie fatalnie, nie byłem w stanie funkcjonować normalnie. Do tego dostawałem codziennie gorączki, tak w godzinach wieczornych/nocnych (nie dużej). Fatalnie też spałem, budząc się co chwilę.
W końcu powiedziałem sobie dość i nie wbiłem w niedzielę. W poniedziałek nastąpiła wyraźna poprawa, we wtorek (wczorajszy) zaś czułem się juz całkowicie normalnie. Również nie wbiłem dawki, po prostu ze strachu, że ten stan powróci.

Zrobiłem sobie badania krwi, iich wyniki to:

Diagnostyka
Testosteron (całkowity, wiem ze mial byc wolny zj**ałem) 725 ng/dl [górna granica to zdaje sie 800, ale chłopaki mówią, że całkowity się nie liczy]
Prolaktyna 10.5 ng/ml [około środka, norma]
Estradiol 37 pg/ml [też w normie, około środka]
LH 0.4 mIU/ml [bardzo bardzo niskie, poniżej normy]
FSH <0.3 mIUI/ml (czyli chyba chodzi o to że nie ma w ogóle) [BLOK?]
TSH 4.070 IU/ml (górna granica normy)
Próby wątrobowe: wszystko w normie i blisko środka, za wyjątkiem fosfotazy, ona jest lekko obniżona. Nie wiem, czemu tak jest, ale kiedyś już robiłem próby wątrobowe i też tak wychodziło, wnioskuję że taki jest po prostu mój urok?
Lipodogram: Wszystko w normie, poza HDL 35 mg/dl a zalecane 40 mg/dl lub więcej
Morfologia dobrze, dwie rzeczy jakieś minimalnie na styk powyżej normy.
Mam wypieprzone w kosmos OB i CRP (0-10 gdzie ja mam 29, a CRP 15 też grubo powyzej normy) Definitywnie infekcja, trochę mnie to martwi.


Nie jestem pewien ile należy teraz bić propionatu, dwóch kolegów z siłowni mówi mi dwie różne rzeczy. Wydaje mi się, że z tą infekcją powinienem udać się do lekarza - i tutaj też nie wiem co robić, bo jeden znajomy mówi, że to niemożliwe ze dostałem infekcji (przypuszczałem infekcje nogi w którą wbiłem a która tak bardzo bolała po tym), a drugi mówi, że napewno dostałem infekcji, być może źle wbiłem.

Z innych efektów ubocznych: zaczęły boleć mnie jądra, libido wzrosło ale nieznacznie. Agresja troche podskoczyła, ale jest okej.

Bardzo proszę o pomoc oraz informacje, co powinienem zakupić. Poradzili mi, żebym zapytał tutaj, bo chyba mój przypadek ich troche przerósł




Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-15 09:06:53

Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-15 09:07:55

Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-15 09:08:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
Rafal88i
Czego nie zrobiłeś tak jak Ci pisali wyżej?
Ewidentnie coś nie leży z towarem bądź go nie tolerujesz.






Zmieniony przez - Rafal88i w dniu 2023-11-22 16:44:46
Bije po 300-400 tygodniowo jak radzili. A poza tym daltego ze wiekszosc rad to byla "masz trefny tresc wez zmien" i zamówiłem i czekalem az przyjdzie, dotarł dosłownie przed chwilą do mnie. To jutro już będe bił ten. A, no i czemu nie biłem w inne miesnie, to juz z lenistwa w sumie. Ale chodzić moge, noga jest ok. A resztke tego co mam wywalam, nie kłuje tego już.

Ktoś mi zasugerowął ze mam alergie na olej w jakim ropuszczony jest ten propionat. No może, to by tłumaczyło stan zapalny.

Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-22 17:00:00

Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-22 17:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94790 Napisanych postów 364796 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670118
Wrzuc ankietę działu
Leciałeś 700 propa tygodniowo ?co za d.e.b.i.l ci to doradził?
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
Dodaję ankietę działu.

1. WIEK: 29
2. WAGA: 95
3. WZROST: 188
4. WYMIARY: czy sa konieczne? Nie robiłem ich już jakiś czas, a lecę teraz do pracy, bardzo prosiłbym mimo wszystko o pomoc, zmierze się wieczorem gdy wróce.
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI: Od marca 2023, przerwa lipiec/sierpień/wrzesień
6. DIETA:
-białko: Docelowo 200, z reguły wychodzi okolo 160-180
-węglowodany: 300
-tłuszcz: 60-70
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE: Próbowany był winobomb, jednak z przyczyn zdrowotnych (wątroba) musiałem przestać.
8. TRENING: Klata/Plecy/Klata/Plecy/Klata/Rest
9. CEL CYKLU: Masowanie, przede wszystkim objętość mięśni
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA: Nieudany cykl winobomb w czerwcu 2023
11. POZIOM BF%: Ze 24 (jak ostatnio mierzyłem, teraz na pewno pare % mniej)
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy): ENDOMORFIK
13. STAN ZDROWIA: Dobry...? Poza tym, że mam teraz wywalone w kosmos OP i CRP co się nie zdarzało.
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA: Owłosienie duże (włosy jak i reszta ciała, plecy szczególnie), nie tracę łatwo włosów
15. PPM (podstawowa przemiana materii): Chodzi tutaj o BMR? Jak ostatnio liczyłem, coś około 2200
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata: 60
-martwy ciąg: nie mogę go robic, przyczyną są problemy z kręgosłupem
-przysiad: zdziwicie się, ale nie robię nóg. Musiałbym sprawdzić. Nogi mam wyraźnie i mocno umięśnione "bo tak", genetycznie, na maszynach na nogi wyciągam maksa (ach gdyby całe ciało takie fajne było).


Zmieniony przez - HardGel w dniu 2023-11-15 09:20:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
lodzianin1
Wrzuc ankietę działu
Leciałeś 700 propa tygodniowo ?co za d.e.b.i.l ci to doradził?


No cóż. To nauczka, żeby robić własny research. Drugi kumpel jak to usłyszał miał taką samą reakcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94790 Napisanych postów 364796 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670118
Chlopie cykl jak zawodowiec
Moja żona więcej wyciska na ławie
Dopiero zacząłeś treningi
Daj badania sprzed cyklu I aktualne
Trzeba było bić po pośladkach
Dieta leży po całości
Z takim bf to redukcja nie masowanie wszystko robisz źle


Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2023-11-15 09:23:21
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
lodzianin1
Chlopie cykl jak zawodowiec
Moja żona więcej wyciska na ławie
Dopiero zacząłeś treningi
Daj badania sprzed cyklu I aktualne
Trzeba było bić po pośladkach


Spadki bo niestety w czasie wakacji miałem okres alkoholowy, że tak powiem. Już jest z tym w porządku, ale popłynąłem niestety bardzo i zaniedbałem się.
Badań sprzed cyklu chyba nie posiadam już. Robione były początek lipca 2023. Wątroba wyszła niepokojąco plus miałem objawy typu mdłości po jedzeniu, dlatego przestałem brać wino. Lipidogram pamiętam, wypadł też wtedy mocno gorzej. Więcej niestety nie pamiętam.
Poprzednie badania robiłem sobie już dawno na pewno nie w tym roku, ale wszystko wypadło tam w normie (chyba nawet nie ćwiczyłem jeszcze).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4369
Czemu bijesz codziennie? Bij co drugi dzień, to i tak jest dużo kłucia, jak noga będzie bolec to bij długi estr enanthan 2x tydzień. Serio dygasz 60 kilo na klatę przy prawie 100 kilo wagi? Bijesz takie ilości testa jak nie jeden stary wyga koksiarz. Poczytaj troche forum bo za to co robisz nie moze się dobrze skończyć
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
To co radzicie teraz jak z tego wyjść na prostą? Słuchałem się ziomka z siłowni, który na sterydach jest od kwietnia 2023. Jemu to jakoś szło dobrze, widac bylo po nim ze działa a efektów ubocznych mało, no więc mu zaufałem w tej kwestii całkowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4369
Dawka 300-400mg testa na tydzień zrobi robotę jak się przyłożysz do reszty i nie będziesz pić na dużo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 169 dni Przeczytanych tematów 74
A propionat nadaje sie na redukcje? Bo ja myslalem redukować, ale ten sam ziomek co mówił bij 700 mówił też że teraz moge masować. Bo jak sie nie nadaje to kupie co innego. W sumie nie musicie mnie za rączke prowadzić, co nie, bardziej jakiś kierunek zebym wiedzial co czytać i jak przerwać bezpiecznie ten cykl (jesli propionat sie nie nadaje).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 113 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4369
Redukcja/masa to zależy od ilości kalorii jaką dostarczasz, to czy bedziesz bił długi czy krótki estr nie ma różnicy. 700 mg testa to przesada moim zdaniem, nic nie przerywaj jak już zacząłeś. Bij tego propa pn/śr/pt po 100mg, lub co drugi dzień to wyjdzie 350/tydzien.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl Test DECA - przerwanie metki pyt

Następny temat

Hcg - Ovitrelle

WHEY premium