SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proporcje kwasów tłuszczowych w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68467
Racja, mięso policzyłam jako 100% nasyconych i coś jeszcze źle.
Teraz mi wyszło - 77, 3g (ser, mleko, masło liczę jako 100% nasyconych , mięso jako 50%).
160/3 = 53,3
Czyli powinno być ok. 54g nasyconych , a jest trochę więcej.

Nie mam dziś do tego liczenia głowy ; w weekend do tego wrócę.

Jak teraz te nasycone widzisz, domer? Z grubsza chyba tak można przyjąć...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
100% można liczyć ew. z oleju kokosowego/wiórki. Np masło zawiera 1/3 jednonienasyconych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Zastanawiam się, czy nie jestem za głupi na to. Albo się pogubiłem trochę.

W każdym razie te moje powyższe obliczenia gdzie mi wyszły proporcje OMEGA 3 : OMEGA 6 na poziomie 1 : 2,5 (jeden do dwóch i pół) są ok? Dobrze mi to wyszło czy nie?
Dzięki pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Dokładne ilości masz podane na nutritiondata. Wystarczy wejść i posprawdzać źródła tłuszczów.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68467
domer - masła nie byłam właśnie pewna; dzięki .
Natomiast klarowanego, jako że przetworzone w wyższej temperaturze i długo przechowywane - nie liczyłabym jako źródła o3... świeże, surowe - to co innego.

ernie1234 - spokojnie. Najważniejsza jest jakość tłuszczy oraz produktów tłuszczowych - tym się po pierwsze zajmuj. Jeśli masz zdrowe i mało przetworzone tłuszcze w diecie, smażysz na odpowiednich do tego celu tłuszczach, jesz warzywa do posiłków - nie musisz się aż tak bardzo martwić proporcjami.

Ja bym na Twoim miejscu nie liczyła tych proporcji co do grama, tylko wrzuciła na stałe - kilka razy w tygodniu tłustą rybę, a na co dzień trochę lnianego (kilka łyżek) i orzechy włoskie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Klarowane powinno mieć tę samą ilość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Różnica będzie w białku, ale to mało istotne.


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-10-04 09:14:26
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Dziękuję bardzo Mka i Domer! Bardzo mi pomogliście, generalnie ostatnio napięty okres- mam mało czasu więc darowałem sobie liczenie tłuszczów. Ale na pewno do tego wrócę i napiszę tu jeszcze co tam wyliczyłem.
Nie zamierzam się tak łatwo z tym poddać pozdro ! !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Aha tylko pytanie na przyszłość, które mnie nurtuje - czy jeżeli wyjdzie mi stosunek OMEGA 3 do 6 w takich proporcjach
1:2, czy 1:2,5 tak jak powyżej to jest ok? Czy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68467
"optymalny stosunek kwasów omega 3 do omega 6 wynosi od 1 : 1 do 1: 5 "

http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje

Czyli 1: 2,5 jak najbardziej może być , mieścisz się z zapasem w zaleceniach...
Pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Stosunek zdecydowanie ok. Nie musisz w każdy posiłku sprawdzać stosunku kwasów tłuszczowych. Ważne żeby czasami spojrzeć w tabele jak masz wątpliwość jaki jest stosunek w danym źródle. Później wszystko robisz już intuicyjnie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sałatka tuńczyk - jajko ?

Następny temat

Czym zastąpić filet z kurczaka w diecie?

WHEY premium