SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prolongatum-Propionicum???

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7547
Witam!!!mam pytanko dotyczace testosteronow Prolongatum i Propionikum tzn jakie sa wskazania co do jednego i drugiego!ktory jest lepiej brac (by uzyskac mase czy rzezbe)bo juz mam metlik w glowie.z czym najlepiej laczyc jedno i drugie!z gory dzieki pozdrawiam

jak boli to rosnie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 91 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 947
Testosteron propionate

Testosteron propionate jest trzecim, po testosteronie cypionate i testosteronie enanthate, estrem testosteronu, któremu należy przyjżeć się bliżej. Takie podejście ma sens, gdyż w odróżnieniu od cypionate i enanthate, testosteron propionate nie jest zbytnio zauważony przez europejskich kulturystów. Czytający zdziwi się po co w szczegółach opisywać ester testosteronu, który jest rzadziej używany niż cypionate i enanthate. Przy pierwszym rzucie oka takie podejście może dziwić ale gdy przyjżymy się substancji bliżej wszystko stanie się jasne. Testosteron propionate jest rzadziej używany w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce nie dlatego że jest nieefektywny. Po prostu temu estrowi nie poświęca się wystarczająco dużo miejsca w opisach sterydów, dlatego też niewielu kulturystów jest zorientowanych jak działa testosteron propionat i nie zna jego potencjalnych możliwości. Niektórzy wychodzą z założenia, że "jeśli inni tego nie używają to nie może być nic dobrego". My nie chcemy zabrnąć za daleko i okrzyknąć propionate najbardziej efektywnym estrem testosteronu, ale w niektórych przypadkach, z uwagi na swoją charakterystykę, jest on lepszy od enantate, cypionate i również undecaonate. Posiada on bowiem to, czego inne estry po prostu nie mają.

Główną różnicą pomiędzy testosteronem propionate, cypionate i enanthate jest przybliżony czas zadziałania. Podczas gdy enanthate i cypionate potrzebuje dłuższego czasu do zadziałania, propionate od dawna już działa. Propionate jest bowiem efektywny już w 1-2 dni po wstrzyknięciu. Z uwagi na tak szybkie działanie kulturysta już po takim czasie odczuje zwiększoną energię podczas ćwiczeń, zwiększony apetyt i lekki wzrost siły. Jako dawkę początkową większość stosuje 50-100 mg. Ta charakterystyka daje dwie możliwości. Pierwszą, ze względu na szybkość działania propionate, daje możliwość stosowania na początku cyklu, w którym znajduje się również testosteron enanthate. Ci, którzy nie chcą czekać na powolniejsze działanie enanthate cykl rozpoczynają od 250 mg testosteronu enanthate i 50 mg testosteronu propionate. Po dwóch dniach, kiedy efekt działania propionate spada, wstrzykują kolejną dawkę 50 mg propionate. Za kolejne dwa dni, poziom testosteronu w organizmie spowodowany działaniem propionate zaczyna spadać. Jednak do tego czasu efekt działania enanthate powinien już być obecny, co powoduje, że nie ma potrzeby dalszego stosowania propionate.

Drugą opcją jest ułożenie cyklu z zastosowaniem propionate. To, niestety, wymaga dużej liczby injekcji, średnio co 2 dni. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując propionate w dawce od 50-200 mg dziennie, lub co 2 dzień. Dobrym cyklem na masę będzie na przykład 100 mg testosteronu propionate co 2 dni, 50 mg winstrol depot co 2 dni, oraz 30 mg metanabolu dziennie. Ponieważ propionate spośród wszystkich estrów testosteronowych zatrzymuje najmniej wody w mięśniach jest dobrym środkiem do budowania dobrej jakości masy mięśniowej. Przykładowym cyklem na dobrej jakości masę jest 100 mg testosteronu propionate co 2 dni, 50 mg winstrol depot dziennie lub w zamian 75 mg Parabolanu co 2 dni, i 25 mg oxandrolonu dziennie.

Okres stosowania testosteronu propionate nie powinnien być dłuższy niż 8-10 tygodni i może być wspomagany przez inne sterydy anaboliczne, takie jak np. Primobolan dla zwiększenia syntezy protein. Kulturyści, którzy nie boją się przyjmowania testosteronów i ich możliwych skutków ubocznych powinni dać szansę propionatowi. Skutki uboczne tego estru są mniej częste i mniej nasilone niż podczas stosowania enanthate bądź cypionate. Propionate jest bowiem substancją lepiej tolerowaną przez organizm. Kluczem do sukcesu przy stosowaniu propionatu jest regularność przyjmowania relatywnie małej ilości (50-100 mg co 1-2 dni).

Skutki uboczne stosowania propionatu są podobne do skutków ubocznych enanthate i cypionate, chociaż, jak już wspomniałem wyżej, występują znacznie rzadziej. Jeśli jednak ma się predyspozycje, lub stosuje bardzo duże dawki propionatu mogą pojawić się skutki uboczne w postaci trądziku, przyspieszonego wypadania włosów, przyspieszonego wzrostu owłosienia ciała itp. Ginekomastia występuje rzadziej niż w przypadku stosowania innych estrów testosteronowych należy jednak rozważyć wzięcie HCG i Clomidu po cyklu dla ustrzeżenia się przed tym skutkiem ubocznym. Wpływ toksyczny na wątrobę jest minimalny zatem ryzyko uszkodzenia wątroby niewielkie. To czego najbardziej nie lubią kulturyści w propionacie to konieczność częstych injekcji, które dla dobrego działania są konieczne.

Testosteron enanthate

Testosterone enanthate jest estrem naturalnie występującego w organizmie androgenu - testosteronu. Jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój drugorzędnych męskich cech płciowych. W przypadku niewystarczającej produkcji endogennej testosteronu wszystkie ubytki funkcjonalne, anatomiczne i psychiczne mogą zostać wyleczone przez podawanie testosteronu. Te stwierdzenia jasno opisują jakim ważnym i efektywnym hormonem jest testosteron. Jedną z wielu substancji testosteronowych jest testosterone enanthate. U mężczyzn jest stosowany w przypadku niedoboru testosteronu endogennego i anemi. Zadziwiające jest jednak, że testosterone enanthate stosowany jest również u kobiet i dzieci. Chłopcy i młodzież stosują testosteron jako terapię wzrostu, u kobiet stosowany jest w okresie post-menopauzalnym. W kulturystyce natomiast jest sterydem budującym masę mięśniową. Nieważne co sądzicie o Metanabolu, Parabolanie, Androlic-50 i innych. Jeśli chcecie być silni, zbudować masę mięśniową i mieć szybkie przyrosty testosteron pozostaje "królem przyrostów". Testosterone enanthate został wyprodukowany po raz pierwszy w Europie i był "europejską odpowiedzią na produkowany w Stanach Zjednoczonych testosterone cypionate". Testosterone enanthate, jak większość nazw handlowych sugeruje, jest sterydem długo działającym. W zależności od metabolizmu oraz wyjściowego poziomu testosteronu w organizmie efekt działania pojawia się zazwyczaj po minimum 2-3 tygodniach, a więc teoretycznie są możliwe długie przerwy pomiędzy podawaniem kolejnych dawek. Ponieważ testosterone enanthate jest efektywny przez kilka tygodni, jest przyjmowany przynajmniej raz w tygodniu w kulturystyce, podnoszeniu ciężarów, sportach siłowych. To ma swój sens, gdyż okres półtrwania środka w plazmie krwi wynosi jedynie tydzień.

Zdecydowanie zaletą testosterone enanthate jest fakt, że substancja ta ma silny efekt androgeniczny połączony z intensywnym komponentem anabolicznym. To sprawia, że prawie wszyscy, w stosunkowo krótkim okresie czasu, mogą zbudować dużą masę mięśniową i siłę. Szybki przyrost siły i masy połączony jest z zatrzymaniem wody. Dobrym efektem jest to, że silny przyrost siły jest połączony z zatrzymaniem wody. Podnoszący ciężary, szczególnie ci z wyższych klas, cenią sobie tą charakterystykę. W tej grupie testosterone enanthate, testosterone cypionate i Sustanon 250 są sterydami numer jeden. Dawki 500 mg, 1000 mg lub nawet 2000 mg dziennie nie powinny was szokować, tak tak dziennie, nie tygodniowo!. W dyscyplinach sportowych w których wymagana jest wysoka siła i agresywność testosterony mają otwarte pole. Zatrzymanie wody też ma w niektórych wypadkach zalety. Szczególnie dla tych, którzy po latach intensywnego treningu mają problemy ze stawami, mogą czasowo pozbyć się nieprzyjemnych bóli stosując właśnie testosteron.

Dla profesjonalnych kulturystów efekt zatrzymania wody ma dwie strony medalu. Z jednej strony daje możliwość szybkiego przyrostu siły i masy mięśniwej, ale niestety po kilku tygodniach zwykle mięśnie stają się sflaczałe. Mięśnie wyglądają jakby wcześniej ktoś napompował je powietrzem jak balon z którego po kilku tygodniach uszło powietrze. Ci którzy w to niewierzą powinni spotkać profesjonalnych kulturystów występujących na mistrzostwach w kulturystyce po sezonie. Kolejny problem, który napotkamy stosując testosterone enanthate jest jego silna aromatyzacja do estrogenów. To z jednej strony pozwala zatrzymać w organizmie trochę kilogramów, z drugiej jednak symptomy feminizacji np. ginekomastia nie jest zjawiskiem rzadkim. Należy jednak mocno podkreślić, że niebagatelny wpływ na powstawanie ginekomastii mają predyspozycje genetyczne danego kulturysty. Są bowiem kulturyści, którzy stosując 1000 mg testosterone enanthate na tydzień nie zdradzają żadnych objawów feminizacji i cierpią na jedynie średnie zatrzymanie wody. Inni jednak czują ból gdy podczas stosowania testosteronu dotykają swoich sutek. W przypadku stosowania dawki powyżej 500 mg na tydzień powinno bezwzględnie rozważyć się stosowanie Nolvadexu i Provironu. Jak już wspomniałem, testosteron jest efektywny u każdego - od początkującego kulturysty do profesjonalistów. Testosterone enanthate silnie wspomaga również proces regeneracji. To pozwala na krótkie przerwy w treningu, dobre samopoczucie i wzrost energii. To wyjaśnia dlaczego niektórzy kulturyści są w stanie ćwiczyć w siłowni dwa razy dziennie, przez 6 dni w tygodniu i jednocześnie cały czas przybierać masę mięśniową i siłę. Ci którzy mogą ponownie zawitać na siłowni popołudniu po wycieńczającym porannym treningu wiedzą, że testosteron działa. Podczas treningu wyraźnie wyczuwalny jest silny efekt "pompowania mięśni". Ta "sterydowa pompa" spowodowana jest zwiększonymi poziomami czerwonych krwinek w krwi oraz większej wymiany tlenowej. Mimo tej nieprawdopodobnej wręcz charakterystyki zaleca się, aby początkujący trzymali się z dala od wszelkich testosteronów. Powiedzmy to jasno: ci którzy nigdy nie stosowali sterydów anabolicznych nie potrzebują testosteronu, powinni zaczekać na efekty spowodowane stosowaniem lżejszych sterydów. Dla bardziej zaawansowanych testosterone enanthate może być brany samodzielnie lub w cyklach z innymi sterydami.

Dla zbudowania masy testosterone enanthate dobrze połączyć jest z Androlic-50, Metanabolem, Deca durabolinem i Parabolanem. Na przykład cykl: 100 mg Androlic-50 dziennie, 200 mg deca durabolin tygodniowo, 500 mg testosterone enanthate tygodniowo daje bardzo dobre rezultaty. Po 6 tygodniach stosowania Androlic-50 można go zmienić na 40 mg Metanabolu dziennie. Testosterone enanthate może być łączony prawie z każdym sterydem na przyrost masy mięśniowej. Ci którzy są zainteresowani nabraniem może nie tak dużej, ale lepszej jakościowo masy mięśniowej powinni rozważyć stosowanie Testosterone enanthate z Oxandrolonem lub Winstrolem depot. Generalnie stosowane dawki oscylują w granicach 250-2000 mg na tydzień. Jednak naszym zdaniem efektywne dawkowanie zamyka się w granicah 250-1000 mg na tydzień. Normalnie wystarczy zastosować 500 mg testosterone enanthate w 1 zastrzyku. W przypadku stosowania wyższych dawek tygodniowych należy podawać testosteron 2 razy w tygodniu. Wysokość dawek powinna być uzależniona od stopnia zaawansowania oraz dawek przyjmowanych w poprzednich cyklach. Tak zwani wakacyjni kulturyści nie potrzebują stosować 1000 mg na tydzień. Stosowanie testosterone enanthate jest również uzależnione od zasobności portfela. Jednak testosterone enanthate nie jest najtańszym testosteronem dlatego nie wszyscy stosują go w dużych dawkach. Z uwagi na powyższe dziwi fakt, że Polscy kulturyści chętnie i licznie sięgają po Testosteron prolongatum. Biorąc pod uwagę, że 1 ampułka Prolongatum zawiera jedynie 100 mg substancji w 1 ml, a w pojedynczym zastrzyku nie powinno podawać się więcej niż 2 ml oznacza to, że przy cyklu 1000 mg enanthate na tydzień konieczne jest wykonanie aż PIĘCIU injekcji!!! Nie ma to swojego racjonalnego uzasadnienia, gdyż dawkę 500 mg enanthate na tydzień można zastosować w jednym zastrzyku. Wystarczy sięgnąć po Primoteston depot, który w 1 ml zawiera 250 mg testosteronu, a więc całą tygodniową dawkę 500 mg czyli 2 ampułki Primoteston depot można zastosować w pojedynczym zastrzyku. Jeśli zatem w cyklu stosujemy inne sterydy w zastrzykach chronimy się w ten sposób przed zbyt dużą ilością "kłucia się".

Testosterone enanthate ma silny wpływ na przysadkę mózgową, uruchamiając tzw. sprzężenie zwrotne. To prowadzi do negatywnego wpływu na produkcję endogennego testosteronu. W przypadku stosowania dużych dawek zaburzony zostaje proces spermatogenezy. Konsekwentnie, po przeczytaniu powyższych informacji, powinno rozważyć się zastosowanie HCG Pregnylu. Ci, którzy stosują testosterone enanthate, a jest ich zdecydowana większość, z reguły zapominają o zabezpieczeniu się przed negatywnymi skutkami jego stosowania. A koszt takiego zabezpieczania wynosi, przy zastosowaniu HCG, około 70-100 zł. HCG powinno przyjmować się co 6-8 tygodni pod koniec cyklu w dawce 5000 jednostek HCG Pregnyl co 5 dni w ciągu 15 dni (a więc 3 zastrzyki). To skutecznie zredukuje problem. Obecnie cywilizowani kulturyści pod koniec każdego cyklu testosteronowego stosują zawsze HCG, Clomid, Nolvadex i Clenbuterol. Używanie tych środków pomaga przetrwać fazę kataboliczną i przywraca proces produkcji endogennego testosteronu. Ponadto zabezpiecza przed zbyt dużymi spadkami siły i masy mięśniowej po zakończeniu cyklu. Ci którzy zastosują testosterone enanthate bez stosowania tych środków w końcowej fazie cyklu po kilku tygodniach na własne oczy zobaczą znaczący ubytek siły i masy mięśniowej. Niektórzy próbują jedynie stopniowo zmniejszać stosowaną przez siebie dawkę testosterone enanthate na przestrzeni 2-3 tygodni. Jednak nawet to NIE ZAPOBIEGNIE znaczącemu spadkowi siły i masy mięśniowej. Jedyną możliwością przy stosowaniu jakichkolwiek testosteronów jest włączenie do cyklu środków stymulujących produkcję endogennego testosteronu (HCG, Clomid), substancji antykatabolicznych (Clenbuterol, Efedryna), albo bardzo drogie HGH, ewentualnie przerzucenie się na łagodniejsze sterydy anaboloczne (Deca-durabolin, Winstrol, Primobolan). Prawda o testosterone enanthate jest jedna: większość doświadczy dużego przyrostu masy mięśniowej i siły podczas cyklu, lecz jedynie niewielu może poszczycić się zachowaniem większości tej masy i siły po zakończeniu cyklu. To również tłumaczy dlaczego naprawdę dobrzy kulturyści, czy podnoszący ciężary stosują ten "stuff" przez cały rok.

Skutki uboczne testosterone enanthate zawdzięczamy silnemu efektowi androgenicznemu i tzw. zatrzymaniu wody. To przede wszystkim jest przyczyną występowania podwyższonego ciśnienia krwi u większości kulturystów stosujących testosteron. Ci, którzy mają predyspozycje do wysokiego ciśnienia tętniczego, lub cierpią na łagodne nadciśnienie podczas stosowania testosteronu powinni być pod kontrolą lekarza. W takich wypadkach, jeśli jest to konieczne (ale wyłącznie pod kontrolą lekarza!), powinno się stosować leki obniżające ciśnienie krwi. Wielu kulturystów cierpi również na silny trądzik występujący przede wszystkim na plecach, barkach, ramionach, klatce piersiowej i rękach, rzadziej na twarzy. Kulturyści stosujący wysokie dawki testosteronu są łatwo rozpoznawalni ze względu na występowanie trądziku. Co ciekawe u niektórych kulturystów trądzik pojawia się dopiero po zakończeniu stosowania testosterone enanthate!

Wspomniane już powyżej symptomy feminizacji, w szczególności ginekomastia, wymaga stosowania antyestrogenów. Tzw. przestymulowanie seksualne z częstymi erekcjami na początku cyklu jest normalne. U młodych kulturystów testosteron może powodować deformację kości i skutkować zachamowaniem wzrostu. Wielu wysokich kulturystów osiąga sukcesy, zatem młodzi kulturyści powinni dobrze zastanowić się nad możliwymi negatywnymi dla nich skutkami stosowania sterydów anabolicznych, a w szczególności, testosteronów.

Innymi możliwymi skutkami ubocznymi jest atrofia, zatrzymanie spermatogenezy i w szczególności zwiększona agresywność! Ci, którzy potrafią przełożyć swoją agresję na trening a nie na środowisko nie powinni się obawiać. Niestety większość stosujących Testosterone enanthate wyładowuje swoją agresję na środowisku. Wysokie dawki są odpowiedzialne za niespołeczne zachowanie. Niektórzy wspominają także o "syndromie supermena", który pojawia się o niektórych kulturystów. Ponieważ Testosterone enanthate jest łatwo metabolizowany przez wątrobę, ma jedynie niewielki wpływ toksyczny, oczywiście jeśli jest stosowany w rozsądnych dawkach. Zmiany w obrazie enzymów wątrobowych nie występują zbyt często, a jednocześnie o wiele rzadziej niż w przypadku stosowania tabletek (np. Metanabolu). Potencjalnymi skutkami ubocznymi jest również obniżenie skali głosu i przyspieszone wypadanie włosów.

Innym i jakże interesującym skutkiem ubocznym stosowania Testosterone enanthate jest skutek opisany w magazynie Muscle Media 2000 z roku 1993. Czy to skutek pozytywny czy negatywny zostawiamy do rozważenia wam. "Kilka lat temu, gazeta angielska Lancet Medical Journal of England doniosła, że odkryto, iż testosteron (prototyp sterydu anabolicznego) jest bardzo efektywnym środkiem antykoncepcyjnym. Badacze przez 12 miesięcy podawali 270 mężczyznom co tydzień <bezpieczną, stabilną i efektywną> dawkę testosteronu. Odkryli, że cotygodniowe stosowanie testosteronu jako środka antykoncepcyjnego daje 99,2% skuteczności. To sprawia, że środek ten byłby bardziej efektywny od tabletek antykoncepcyjnych (97%) i prezerwatyw (88%). Podano również, że zastrzyki powodowały jedynie minimalne skutki uboczne".

Podobne badania prowadzono w uniwersytetach Niemieckich, ale nie jest to naszym tematem. Ponieważ testosterone enanthate jest efektywny przez długi okres czasu, czołowi kulturyści w trakcie przerw pomiędzy cyklami stosują testosterone enanthate w dawce 250 mg co 2-3 tygodnie aby podtrzymać siłę i masę mięśniwą. To może dziwny sposób stosowania ale faktem jest że jest skuteczny.

Testosterone enanthate jest łatwo dostępny na czarnym rynku. Aby podać jedynie kilka nazw handlowych: testosterone enanthate, primoteston depot, testosteronum prolongatum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 91 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 947
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7547
dariuszb SOG jak nic!!!wielkie dzieki w koncu mnie rozjasnilo!!!

jak boli to rosnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 91 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 947
jak cos, pytaj smiało
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DECA WINO TESKA

Następny temat

Brać czy nie ?

WHEY premium