SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Progres WL oraz ściskacze jak ustawić aby się nie wypalić

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 86

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam do was dwa pytania odnośnie progresji w wyciskaniu leżąc oraz podczas treningu przedramion.

Pierwsze to jak zbudować siłę robiąc większą ilość powtórzeń a nie mając dostępu do ciężaru, kupiłem zestaw ściskaczy 100 > 150 > 200 > 250 LBS i trenuję na nich od jakiegoś czasu. Mój rekord to 24 ściśnięcia ściskaczem 150LBS, zaczynałem od 2 powtórzeń, ale 200 jedynie ścisnę do połowy. Chciałbym wprowadzić jakieś modyfikacje aby zbudować większą siłę nie mając dostępu do ściskacza np 175. Od kilku dni wprowadziłem tempo: ściskam liczę do 3 i puszczam, ale nie wiem czy to dobra droga czy jakoś inaczej to rozwiązać, dodatkowo raz ściskam trzymając ściskacz do góry i ściskając głównie małymi palcami a raz do dołu aby głównie pracował palec wskazujący oraz środkowy. Oprócz tego trenuję na siłowni 3 razy w tygodniu robiąc trening Push/Pull/Legs.

Drugie pytanie mam odnośnie jak rozłożyć ciężar w WL jeśli na celu mam budowę siły w tym ćwiczeniu a żeby się nie wypalić bo zazwyczaj mam tak, że jak idzie progres to dokładam w opór i następnie dołożę 1/2 razy i mam zastój lub lekki regres.

Mój ostatni trening WL wyglądał tak:
1. 20kg x 24
2. 40 x 18
3. 60 x 12
4. 80 x 6
5. 100 x 6
6. 100 x 6
7. 110 x 2
8. 110 x 2
110kg weszło dość dobrze, miałem zapas na 3 powtórzenie. Teraz będzie następny trening wyciskania i się zastanawiam jak rozpisać 4 ostatnie serie aby jechać dalej aby było skutecznie. Czy do każdej serii dołożyć po 2.5kg czy może zjechać ze 110 na np 105 i zrobić 4/5 powtórzeń lub spróbować 110 wypchnąć 3/4 razy. Do tej 100 nie będę dokładał powtórzeń bo w wyciskaniu dokładanie powtórzeń idzie mi do dość kiepsko, dużo łatwiej mi się dokłada ciężar a wtedy automatycznie na mniejszych ciężarach zwiększa się ilość powtórzeń.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja redukcja - pytania i relacja

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium