SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Profilaktyka - Czyli czym zapobiegać/leczyć

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 4238 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36358
Profilaktyka na cyklu i nie tylko.

Serce



Micro i macro elementy potrzebne twojemu sercu.
Plus kilka rad jak zadbać o nawazniejszy organ ludzkiego organizmu(Serce)


A - jak acetylosalicylowy
Najpopularniejszym lekiem zawierającym kwas acetylosalicylowy jest aspiryna. Z badań wynika, że przyjmowana codzienne w niewielkiej dawce (np. 100 mg) znacznie zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu, szczególnie u osób zagrożonych chorobą wieńcową i miażdżycą. Kwas acetylosalicylowy nie dopuszcza, bowiem do tworzenia się zakrzepu, który zakłóca dopływ krwi i może doprowadzić do zawału serca. Aby uniknąć niekorzystnych działań na przewód pokarmowy (podrażnienia śluzówki żołądka), można zażywać aspirin protect, bestpirin, acard. Tabletki te są pokryte specjalną otoczką odporną na działanie soku żołądkowego i wchłaniają się dopiero w jelitach.

B - jak biopierwiastki

Selen, podawany łącznie z koenzymem Q10 oraz z witaminą E, chroni serce przed działaniem toksyn. Niedobór selenu może być przyczyną rozwoju choroby niedokrwiennej serca i zaburzeń krążenia mózgowego. Nasz organizm potrzebuje dziennie około 0,01 mg selenu. Jego głównym źródłem są owoce morza, podroby (uwaga na cholesterol!), kiełki pszenicy, otręby, tuńczyk, cebula, pomidory i brokuły.
Magnez wywiera dobroczynny wpływ na układ krążenia i ma udział w zapobieganiu chorobom serca. Znajduje się m.in. w kaszach, bananach, orzechach i warzywach liściastych. Każdy człowiek powinien przyjmować dziennie 250-350 mg tego pierwiastka. Więcej potrzebują osoby nadużywające alkoholu i kobiety przyjmujące środki antykoncepcyjne. Można skorzystać z gotowych preparatów z magnezem, pamiętając, że najlepiej się przyswaja wraz z witaminą B6.

C - jak czosnek

Jest wskazany w zapobieganiu miażdżycy. Zawiera allicynę - aktywną substancję, która hamuje zlepianie się płytek krwi i obniża poziom tłuszczów w surowicy krwi. Dla tych, którzy nie są w stanie jadać surowego czosnku z powodu intensywnego zapachu wyjściem są tabletki (np. alliofil, alliorut).

D - jak dieta

1. Stosuj oliwę z oliwek i inne oleje roślinne tłoczone na zimno. Zwracaj uwagę na to, które nadają się do smażenia.
2. Wybieraj chude wędliny dobrej jakości, a z mięs - drób i cielęcinę. Dwa razy w tygodniu jadaj ryby, szczególnie morskie, tłuste. Zawarte w tłuszczu rybnym nienasycone kwasy tłuszczowe typu Omega-3 zmniejszają krzepliwość krwi, obniżają ciśnienie, polepszają elastyczność naczyń krwionośnych.
3. Jedz, co najmniej pół kilograma owoców i warzyw dziennie.
4. Kupuj produkty zbożowe o dużej zawartości błonnika (otręby, musli, chleb pełnoziarnisty).

E - jak eliksir

Odkryty we Francji ponad 30 lat temu hormon nadnerczy - dehydroepiandrosteron (DHEA) - okrzyknięty został eliksirem młodości XXI w. Dane epidemiologiczne wskazują na to, że wyższe stężenia DHEA w organizmie mają wpływ na naszą długowieczność i w pewnym stopniu zapobiegają występowaniu chorób serca oraz niektórych postaci nowotworów (np. skóry). Jak wykazały badania prowadzone w Wirginii (USA), mężczyźni chorujący na chorobę wieńcową mają mniejsze stężenie DHEA w osoczu krwi niż zdrowi panowie w tym samym wieku. Poziom dehydroepiandosteronu naturalnie obniża się wraz z wiekiem, ale można przyjmować go w formie gotowych preparatów (np. biosteron).

F - jak flawonoidy

Ta grupa substancji obecnych m.in. w owocach (np. jagodach), warzywach i czerwonym winie skutecznie chroni nasz układ sercowo-naczyniowy. Nie tylko bronią lipidy przed utlenianiem, (czyli tłuszcze przed jełczeniem), ale też sprzyjają rozszerzaniu naczyń krwionośnych w sercu, przez co zapobiegają arteriosklerozie (stwardnieniu ścian tętnic). Badania wykonywane w Holandii, Finlandii i USA potwierdziły, że starsze osoby, które spożywają mało produktów obfitujących we flawonoidy częściej zapadają na chorobę wieńcową i częściej umierają z jej powodu.

H - jak herbata

Zrezygnuj z tradycyjnej, w której jest mało korzystna dla serca teina, na rzecz zielonej, zawierającej antyoksydanty (zwalczają szkodliwe wolne rodniki w organizmie). Możesz popijać (najlepiej pięć filiżanek dziennie) ciepłą albo schłodzoną w lodówce z kostkami lodu.

K - jak koenzym

Z pewnością mięsień sercowy jest naszym najciężej pracującym narządem. Bez przerwy kurczy się i rozkurcza, zapewniając nieprzerwany obieg krwi w całym organizmie. Dobrą wydajność naszej pompy zapewnia m.in. koenzym Q10 produkowany przez wątrobę i dostarczany w pożywieniu. Gdy jest go za mało, grozi nam niewydolność mięśnia sercowego. Podobnie jak aspirynę koenzym Q10 można zażywać profilaktycznie w dawce 100 mg dziennie i w ten sposób polepszyć pracę serca.

L - jak likopen

Należy do grupy barwników z grupy karotenów. Charakterystyczną czerwoną barwę pomidory zawdzięczają właśnie likopenowi. Poza nimi pigment ten obecny jest także w czerwonych grejpfrutach i arbuzach. A co ma wspólnego z sercem? Otóż jest jednym z najsilniejszych antyutleniaczy. Jak wykazały badania prowadzone w kilku ośrodkach naukowych w Europie (m.in. we Włoszech), mężczyźni, którzy jedzą 3-5 pomidorów dziennie, mają wyższą odporność, rzadziej chorują na raka prostaty i rzadziej mają zawały serca.

M - jak migdały

Zjadanie 100 g migdałów dziennie obniża nieco poziom cholesterolu we krwi (a on jest przecież głównym sprawcą miażdżycy). Wprawdzie migdały, tak jak orzechy włoskie, są tłuste, zawierają jednak głównie tłuszcz jednonienasycony, który ma zdolność obniżania stężenia “złego" cholesterolu (LDL).

O - jak otyłość

Szkodzi układowi krążenia i nie możesz do niej dopuszczać. Oblicz BMI (Body Mass Index, czyli wskaźnik masy ciała), dzieląc swój ciężar w kilogramach przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeśli masz BMI większe niż 30 - cierpisz na otyłość. Musisz rozsądnie zrzucić niepotrzebne kilogramy. Uważaj: drakońskie, jednoskładnikowe diety nie są zdrowe. Najlepiej zdecyduj się na jakąś odmianę diety śródziemnomorskiej - ludzie z południa Europy najrzadziej zapadają na choroby układu krążenia. Odchudzanie nie musi przynieść efektów z dnia na dzień. Ważne, by osiągnąć zalecaną przez lekarza wagę i utrzymać ją bez specjalnych wyrzeczeń.

P - jak przekwitanie

Zbliżająca się menopauza zwiększa ryzyko choroby serca, które z wiekiem dalej wzrasta. Badania wykazały, że u kobiet po menopauzie podnosi się stężenie lipidów i cholesterolu we krwi. Naukowcy są zdania, że te zmiany mogą być spowodowane kombinacją starzenia się, przybierania na wadze i spadku poziomu estrogenów. W porę porozmawiaj, więc z lekarzem o hormonalnej terapii zastępczej.

R - jak ruch

Ruszaj się więcej. Osoby mało aktywne fizycznie są dwa razy bardziej narażone na choroby serca. Należy, więc dużo chodzić (przynajmniej pół godziny dziennie w dość szybkim tempie), gimnastykować się (rano przez 15-20 minut), jeździć na rowerze, pływać. Ruszaj się jednak z rozwagą i unikaj przeciążeń. Pamiętaj o zasadzie “3 x 30 x 130". Oznacza ona, że każdy z nas powinien ćwiczyć, co najmniej 3 razy w tygodniu i przynajmniej przez 30 minut każdego z treningów jego serce powinno bić z prędkością ok. 130 uderzeń na minutę.

S - jak stres

Unikaj sytuacji stresowych. Nerwowy tryb życia powoduje, że z nadnerczy uwalnia się do krwi nadmiar katecholamin (głównie adrenaliny), które przyspieszają pracę serca, podnoszą ciśnienie krwi i wywołują gwałtowne skurcze naczyń wieńcowych. Zamiast się wściekać, policz do dziesięciu, pooddychaj głęboko lub stłucz talerz. Naukowcy zauważyli, że im częściej przeżywamy stresy, tym bardziej przeciążamy nasz układ krążenia i wtedy rośnie ryzyko zawału.

U - jak używki

Rzuć palenie. Paląc zmniejszasz swoją zdolność do wymiany gazowej w płucach i we krwi, okradasz organizm z tlenu i przyspieszasz rozwój miażdżycy. Polub natomiast czerwone wino. Zawiera ono polifenole, które są korzystne dla układu krążenia i zapobiegają miażdżycy, a także zwiększają ilość tzw. dobrego cholesterolu (HDL). Zalecany jest jednak nie więcej niż kieliszek dziennie.

W - jak wypoczynek

Dbaj o wypoczynek. Sen daje wytchnienie sercu, dlatego śpij co najmniej osiem godzin na dobę i nie odżegnuj się od sjesty po południu. Nie przepracowuj się - pamiętaj, że nie ma ludzi niezastąpionych. Dziel urlop na dwie części i korzystaj z niego dwa razy w roku.

Z - jak związki

Nie chodzi tu tylko o miłość między dwojgiem ludzi (która powoduje żywsze bicie serca), ale o życie w harmonii z otoczeniem. Znajdź więc czas dla rodziny, przyjaciół, znajomych. Dzwoń do nich, pisz listy, spotykaj się z nimi. Świadomość, że możesz liczyć na bliskie ci osoby, na pewno korzystnie wpłynie na twoje serce.


Wątroba
Leki przydatne podczas przyjmowania AAS -17aa

Esseliv

Preparat wspomaga przywrócenie funkcji czynnej części wątroby po zatruciach toksycznych.
WSKAZANIA:
Ostre i przewlekłe choroby wątroby (w tym: po alkoholowe uszkodzenie wątroby, toksyczne i polekowe uszkodzenia wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby), pomocniczo we wspomaganiu leczenia zaburzeń czynnościowych wątroby, dróg żółciowych oraz kamicy żółciowej.

Silimarol

Preparat podaje się po posiłkach. Dawka początkowa 140 mg 3 razy na dobę, dawka podtrzymująca 70 mg 3 razy na dobę.
IMO ostropest nie nadaje się do naszych celów.

Hepatil :

Hepatil tabletki polecany jest w celu wspomagania pracy wątroby. Zawiera asparaginian omityny. Który pomaga w odtruwaniu i regeneracji komórek wątroby m.in w przypadku zmian zapalnych, po alkoholowych oraz wynikających z nadmiernego stosowania produktów leczniczych.
Hepatil zabezpiecza przed uszkadzającym działaniem toksyn


Rapacholin
Liv 52
Essentiale Forte


Ogólnie wyżej wymienione środki warto zacząć stosować jeszcze przed użyciem środków zawierających 17aa.

Dodam jeszcze ze warto przy medykamentach oralnych zaopatrzyć się w osłonki na żołądek.(Lakcid)


Nerki


Leków osłonowych jako takich niema, zaleca się:
- Picie dużej ilość wody 4-6 litrów dziennie , a nawet więcej.
- Warto zainwestować w sok z żurawin, wystarczy 50ml ED
- Ginjal.
- Witamina C.
- Wyciąg z czosnku, wyciąg z pokrzywy
- Powyższe wskazówki należy stosować przy styczności z steroidami niezwykle obciążającymi nerki. (Finaplix)
Takie objawy jak zmieniona barwa moczu lub, co gorsze krew w moczu, może skończyć się tragicznie. Najczęściej pokazanie się krwi w moczu kończy się śmiercią!!!
Pamiętajmy ze nadmiar leków, obciąża nerki.

Skóra-Tradzik

Czyli środki zapobiegawcze.
Witaminy
A/E/F

Lekarstwa
Benzacne 10 % - masc
Brevoxyl - masc
Cynk(Zincas)/maść cynkowa
Zineryt
Davercin
Vascocitrol
Methiovit
Finasteride /Dutasteride
Cemaflavone

Izotretinoina=Izotek-Isotrexin-Isotrex-Roaccutane-Accutane(antybiotyk) - pochodna witaminy A. Nie należy przyjmować równocześnie Izotreinoiny wraz z vit. A ponieważ może dojść do hiperwitaminozy. Jest w postaci maści i tabletek.

Limecyklina - Tetralysal - Tetracyklina (Antybiotyk)

Do wody kąpielowej dodawać nadmanganian potasu / chlorek żelaza
Kąpiele stosować, co 3/4 dni

Trądzik występujący po zażywaniu sterydów może być to androgenny/sterydowy.
Oczywiście może to być różowaty czy nawet fluorowy, ale nie o to mi tutaj chodzi.

Specyfiki anty androgenne

Cyproteron - Androcur - Blokuje receptory, do których przyłączają się androgeny Testosteron,Methandrostenolon etc.
Podczas stosowania mężczyzna może zostać bezpłodny.

Flutamid - Apotex - Blokuje receptory i hamuje działanie androgenów .


Skóra-Włosy

Środki wskazane przy wypadaniu włosów.

Nizoral,używany c3d ,usuwa z głowy łojotok, który jest nadmiernie wytwarzany na cyklu,przez który wypadają włosy. Min.

Szampony blokujące powstawanie Dwuhydrotestosteronu(DHT), który jest głownie odpowiedzialny za wypadanie włosów na głowie i tym samym porost ich na innych częściach ciała (plecy, klatka piersiowa etc.) np. Nisim

Finasteride/Dutasteride

Dodam ze stres powoduje wydzielanie prolaktyny. Nadmiar tego hormonu powoduje wypadanie włosów.


Prostata
Inhibitory 5-alfa reduktazy

Finasteryd - Proscar,Penester,Zentiva etc.
Inhibitor DHT typu II obniża stężenie Dihydrotestosteronu w surowicy o 70-75%

Dutasteryd -(Avodart) Inhibitor typu I i II , obniża stężenie DHT w surowicy o 90-95%

Naturalne alternatywy.

Saw Palmetto, Sistosterol, kora z śliwki afrykańskiej, nasiona dyni.

Ginekomastia - Zapobieganie

Estrogenowa
IA - Exemestane,Letrozole,Anastrozole, Mesterolone,6-oxo
AE - Tamoxifen, Clomifen, Raloxyfen

Progesterenowa
Kabergolina, bromokryptyna , vit.B6

Leczenie
Andractim(DHT) lub zabieg chirurgiczny.

Stawy

Glukozamina
Żelatyna(Kolagen)
Joint therapy, (np. firmy Trec)
Nandrolon, najlepiej, decanoate lub laurate (okres półtrwania estrów)
W dawce tygodniowej 100/50 mg.
Oraz :Boldenon,Methenolone

Tarczyca

Jod
Selen
Witamina H-biotyna


Piśmiennictwo:

Apteka on-line(opisy-wątroba).
Miesięcznik „Zdrowie"(serce).
Reszta własne wiadomości.

Art. był już na innym serwisie , ALE tutaj dam w wersji poprawionej.
Copyright by Infamous

Pozdrawiam
4

Pozytywny jak HIV

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

100% CZYSTY HYDROLIZAT KOLAGENU

Kolagen SFD PURE GOLD dedykowany osobom dbającym o zdrowy wygląd skóry, a także osobom uprawiającym sport, po kontuzjach sportowych.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 954 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11026
Odświeżam bo jestem ciekaw jak teraz wygląda sprawa z profilaktyką patrząc jak rynek supli się zwiększył typu CitMagB6+potas. Nie widzę sensu zakładania nowego tematu skoro już jest.


Zmieniony przez - Edek_91 w dniu 2017-05-28 13:23:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 237 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7773
Sporo informacji-SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 110 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4725
sog? sog!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 257 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3502
czyta;e, to 100 razy na innym serwisie... kopiuj wklejj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 4238 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 36358
Na sterydy.net jest mojego autorstwa .
Napisalem ze juz bylo na innym serwisie.

Pozytywny jak HIV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 10949 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65995
Brawo. Sog.

Naprawdę niebezpieczny człowiek nigdy nie grozi.
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13426
fajny artykul sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 323 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234
gdzieś na sfd wcześniej czytałem podobny art , sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Danielos40 SKLEP.SFD.PL
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4479 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 54261
Przeczytałem .. dużo spraw napisanych dość ogolnikowo ale super zbiór bardzo ważnego info !


Sog się jak najbardziej należy !

Sklep.Sfd.Pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 102 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6213
Napewno sie sprzyda
SOG

Najważniejsze to żyć w zgodzie z samym sobą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 794 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14807
sog
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukca po cyklu a spadki prosze o pomoc

Następny temat

OT- jaka silka otwarta w poniedz. W-wa

Obnizka