SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po długiej przerwie i problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43
Witam!

Moim noworocznym postanowieniem stał się powrót na siłownie, po prawie półtorarocznej przerwie... Wcześniej ćwiczyłem ponad rok, bez jakiś większych sukcesów (wyciskanie 90kg, bic 37cm, brzuch 85cm). Teraz moje wymiary są natomiast tragiczne (bic 34,5cm, brzuch 92cm, wyciskania nie sprawdzałem, ale wątpie żeby, 70kg wycisnął).

Ogólnie zacząłem już ćwiczyć od 4stycznia, jednak jest to bardziej przygotowanie niż konkretny plan treningowy. Poza tym nie opłaca mi się teraz za bardzo czegokolwiek zaczynać, bo za 2tygodnie wyjeżdzam na tygodniowe szkolenie, tak więc dopiero po powrocie chciałbym już ruszyć porządnie z ćwiczeniem, no i tu pojawia się kilka problemów, które chciałbym z Wami przedyskutować...

Pierwszym problemem jest mój brzuch... 92cm to całkiem spore sadełko, a z drugiej strony chciałbym jednak zbudować trochę masy... A z tego co się orientuję, to masa chyba raczej nie idzie w parze ze zrzucaniem brzucha :D. Dlatego moje pytanie, od czego powinienem wg Was zacząć? :P

Drugim problemem jest dieta... Mój tryb pracy pozwala mi na ćwiczenie tylko o 8:00, z czego praktycznie po siłowni muszę jechać do pracy, jedząc coś na szybko, a potem nie mam za bardzo czasu na jedzenie, bo cały czas coś robię... Co w takim wypadku mam robić? Mogę starać się jedynie pilnować tego co jem, ale o trzymaniu jakiejkolwiek diety naprawdę mogę pomarzyć...

Trzecim problemem jest trening sam w sobie... Cały czas na siłce robiłem zwykły split... Teraz tak sobie czytałem o tym HST, czy myślicie, że to będzie dobry pomysł na zaczynanie od HST po takiej przerwie? Zwłaszcza, że nigdy wcześniej go nie próbowałem?

Czwarty problem, to jak mam zrzucić ten brzuch? Bo za bardzo nie mam czasu na jakiekolwiek aeroby... Chciałem się zapisać na basen, ale niestety u mnie wolne tory są od godziny 10, a od tej godziny przeważnie pracuje, tak więc basen odpada, rower kupię dopiero w marcu (uwielbiam jeździć na rowerze, więc od marca nie będzie problemów z aerobami), a na bieganie trochę za zimno, a nie chcę być chory...

PS. Napewno problemów znajdzie się więcej tylko teraz mi nic na myśl nie przychodzi... Może jak uzyskam odpowiedzi na te pytania, to pojawią się jakieś nowe problemy. Z góry dzięki za pomoc :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 80

Wzrost: 176

Cel treningowy: rzeżba/masa

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia

Dieta: Nie mam za bardzo czasu na dietę ze względu na pracę, jedynie staram się kontrolować to co jem

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: resztki tauryny, cynku i glutaminy, które mi zostały :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2443 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12990
1. Dużo nie warzysz możesz trochę przymasować.
2. Poczytaj o 10 wskazówkach żywiniowych:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
3. Poczytaj o FBW
4. Patrz pkt1.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5x5 pod MJJ

Następny temat

trening masowy dobry?

WHEY premium