SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powerplyos - na wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/temat256484/ - tutaj macie program taza bez zadnych dodatkowych sprzętów

ludzie nauczcie się jednego - żeby wysoko skakać trzeba mieć dynamikę i siłę w nogach a trzeba ją skądś wziąść
jaki widzicie sens w ćwiczeniach po 50 powtórzeń ???!!!


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
ja nie wiem ale chyba mam szkla zaslabe w okularach
spyda
1. ten trening tazoo nie jest bez zadnych sprzetow, no chyba ze sztanga to nie jest sprzet wg ciebie i jeszcze laweczka do opadow tulowia
2. gdzie ty widzisz 50 powtorzen?? z reszta duza liczba powtorzen jest dopiero w pozniejszych tygodniach, do ktorych i tak pewnie nikt nie dotrze(chociaz ja narazie mam w planach dokonczyc program)
w kluczowym cwiczeniu (depth jumps) tego programu sa tylko 4 powtorzenia w serii, tylko w squat jumps jest max 30 na serie, ale jak w takim super dunk zaczyna sie od 50 a konczy na 300 - bez komentarza
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chodziło mi o podstawowy sprzęt siłowni
do niektórych programów musisz mieć bieżnie, skrzynie i inne dziadostwa
tutaj masz tylko sztangę, płotek (który sam możesz zrobić) i ławeczke do opadów - to ćwiczenia można zastąpić martwym ciągiem na prostych nogach

wiesz co to są włókna szybkokurczliwe a wolnokurczliwe ???
siła wyskoku polega na wykorzystaniu tych pierwszych i to one są odpowiedzialne za dynamiczny wyskok w górę
plyometryką na pewno nie zdziałasz tylko co dobrym programem siłowym rozwijającym właśnie włókna szybk.


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
wiem co to sa wlokna szybkokurczliwe
ale ty chyba nie wiesz co to jest trening plyometryczny
przytocze kilka slow z THE VERTICAL JUMP DEVELOPMENT BIBLE:
Plyometric drills are utilized to bridge the gap between force and explosive power and increase reactive strength. Reactive strength fits in nicely with power development. It is also known as plyometric strength, reversal strength, and elastic strength. - czyli jest to glownie trenig sily reaktywnej, ktorej nie wycwiczysz na samej silowni

No discussion on vertical jump trening would be completed without section on plyometrics. - to mowi samo za siebie

Orginally plyometrics consisted of only 2 rather siple exercises, - "depth" jumps and "shock" jumps. - w tym programie jest zawarte tylko jedno z nich, czyli mozna powiedziec ze reszta to dodatek, ale pozniej cwiczenia takie jak skakanie, bieganie, a nawet chodzenie tez zaczeto okreslac jako plyometryka, i teraz kilka slow do tazoo:

However, I want to differentiate between a plyometric activity (such as walking) and plyometric training. Generally speaking, true plyometric training is very high intensity work like depth jumps (stepping from a box, hitting the ground and exploding) and bounding type exercises that require a strong loading and stretching of the muscle/tendon complex. - wszedzie piszesz ze mecz to tez plyometryka, ale jak wynika z powyzszego fragmentu trening plyometryczny rozni sie od zwyklej aktywnosci fizycznej, tu jako przyklad jest podane chodzenie, ale rownie dobrze mozna podac bieganie np na meczu, ktore nie poprawia wyskoku(nie mowie tu o sprintach czy przyspieszeniach ktore sa rowniez uzywane w treningach wyskoku np scott's creation), w programie ktorego dotyczy ten temat sa rowniez opisane przerwy miedzy cwiczeniami czego nie ma na meczu, ogolnie mowiac trening to trening, a nie mecz na ktorym koncentrujesz sie na wielu innych rzeczach, a nie na wyskoku
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nikt ci tu nic nie kazuje robić
ja wiem z doświadczenia że żadne plyometryki i inne programy nie mogą równać się z ćwiczeniami siłowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
capus czy znasz podstawowe wytyczne dotyczace treningu siły i mocy? Moim zdaniem nie. Za to wytrzymałośc siłowa masz opanowana do perfekcji( nie wiem czy jestes tego swiadomy). No chyba , że sie teraz tylko droczysz.

Wytyczne wykonywania intensywnych ćwiczeń siłowych za literatuta radziecka:

Soviet literature gives the following guidelines when practicing depth jumps:

Guideline #1: The joint position upon landing should be as close as possible to that of an important sport action (Laputin and Oleshko 1982).

Guideline #2: The amortization phase should be short enough to avoid losing the elastic energy produced, but long enough to allow for the shock stretching to occur (Laputin and Oleshko 1982). Research indicates that the elastic energy from landing is stored for up to two seconds. So, in theory, you have a window of two seconds between the landing and take-off phase. However, to maximize the training effect you shouldn't spend more than a second on the floor.

Guideline #3: The height of the drop should be regulated by the preparedness of the athlete. The heels shouldn't touch the ground during the landing phase. If they do, then the height of the drop is too high (Laputin and Oleshko 1982). A height varying from 0.5m to 0.7m appears to be ideal for most strength and power athletes (Roman 1986).

Guideline #4: Depth jumps have a very powerful training effect, so the volume of work should be low, i.e. no more than 4 sets of 10 repetitions (or 40 total jumps spread over more sets), 2-3 times per week for advanced athletes and 3 sets of 5-8 repetitions (or 15-24 total jumps spread over more sets), 1-2 times per week for lower classes of athletes (Laputin and Oleshko 1982).

The problem with many coaches and athletes is that they don’t feel that depth jumping is hard; it’s not very tiring compared to other means of training. Because of this, they do too high a volume of depth jumps.

Guideline #5: Because of the very powerful training effect of depth jumping, it's idiotic to perform this type of training systematically throughout the year. The shock method should be used in blocks of 3-4 weeks with at least four weeks between blocks (Roman 1986). In fact, some coaches recommend no more than 2-3 such blocks per year (Medvedyev 1996), and only when a rapid rise in power and reactive strength is needed to further performance gains.

Remember that every training method, regardless of how effective it is, will lose its effectiveness over time. Shock training is no different. If you use it year-round there comes a point where you'll get no added benefits from it. However, by using short "shock" blocks, you can give a quick boost to your performance. Since you only use depth jumps for a short period, you'll get the same performance boost every time you use such a shock block.
Teraz przeanalizuj punkt 4 i 5 , a potem spójrz na program przy którym sie tak upierasz. Proponowana w nim liczba zeskokow z podwyższenia( 40) to samobójstwo nawet dla średniozaawanspowanego sportowca, zwłaszcza, że w dalszej części treningu czekaja nas dodatkowe wyskoki. Z tego co widze to w zależności od tygodnia liczba wszelkich wyskoków przekracza 100 juz na poczatku cyklu i dochodzi do ponad 200 w dalszych tygodniach!!! . 6 miesiecy intensywnych ćwiczeń plyo !Uklad nerwowy bardzo szybko odpowie przetrenowaniem , a kostno stawowy da rowniez o sobie znać. Czy tak budujemy skocznośc? Czy skocznosc zalezy od wytrzymalosci silowej , czy mocy? Czy w treningu mocy wykonujemy 20- 30 powtórzeń w serii? .


wszedzie piszesz ze mecz to tez plyometryka, ale jak wynika z powyzszego fragmentu trening plyometryczny rozni sie od zwyklej aktywnosci fizycznej


Tak mecz( siatka , kosz) to solidny trening plyometryki.
Czym według ciebie jest wyskok do ataku po naskoku i amortyzacja gdy spadasz po ataku?
Ile takich zeskokow po ataku wykonujesz w meczu/treningu i jak często?
Weż pod uwagę , że spadasz z wysokosci która miesci sie w wytycznych dotyczacych zeskoków z podwyzszenia. Czy wliczyłes to do przedstawionego programu?
W ćwiczeniach widze nawet po 20 - 30 powtórzeń w serii - nie wiem jak mam ci wytłumaczyc , że tak mocy, skoczności nie zbudujesz. Trenując moc, szybkosc wykonanywanych powtórzeń w serii nie moze zbytnio spaść . Pierwsze jak i ostatnie powinny byc wykonane z podobna szybkoscia. Każde po 10 jest juz za wolne. Osobiscie nie wyobrazam sobie ostatnich 5 SQUAT JUMPS, gdy mamy ich do wykonania 20-30.
Nogi pieka , zwolnione tempo, mamy wszystkiego dosc- ogólne zniechęcenie. Czy to pobudzenie układu nerwowego , czy jego zmeczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Oczywiscie wytyczne dotycza intensywnych ćwiczeń plyo , a nie silowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
ja sie wcale nie upieram, juz pisalem ze nie twierdze ze to jest najlepszy trening, jednak nie oceniam czegos tylko na podstawie cyferek, dopuki sam nie sprawdze to nie mowie ze jest zle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zrobisz jak chcesz

my tylko mówimy ci że jest prostsza droga i łatwiejsza

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
kolejny trening za mna

ps. zegnamy tazoo(o ile to prawda,ze juz sie nie bedzie udzielal na forum), mimo ostatniej potyczki w tym temacie to pozyteczny z niego gosc, mam nadzieje ze jeszcze czasem zajrzy do nas i cos madrego napisze

pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siema jestem tu nowy!

Następny temat

Rozgrzewka przed pływaniem

WHEY premium