SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poszczególne sekcje Kyokushin

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1276

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 66
Witam,
ostatnio sporo nad tym myślalam i mam takie pytanie: czy w obecnym momencie, kiedy IKO rozpadło się na osobne sekcje(nazywam to sekcjami, ponieważ nie wiem jak to inaczej nazwać, w razie błędu proszę o poprawę) to gdy np. mój klub należy do Kyokushin-Kan kierowane w Polsce przez shihana Bogdana Jeremicza to czy nie przeszkadza to w uczestniczeniu w zawodach, seminariach, obozach(jak np. z Nicholasem Pettasem, bo chyba byli tam przedstawiciele różnych odłamów, prawda?) organizowanych np. przez IKO1(czy jakiekolwiek inne)?
Albo czy na moim pasie mogę mieć naszywkę Kanku, która rzekomo jest znakiem towarowym IKO1, czy muszę mieć to zaprojetkowane przez Royamę?

Po prostu interesuje mnie to, czy same te odłamy i ich przedstawiciele są do siebie w jakiś sposób wrogo nastawieni, czy po prostu jest to nieco odmienny nurt, ale dalej to pozostaje jednym Kyokushin i przy zawodach/obozach/seminariach nie ma znaczenia z jakiej sekcji jesteś?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1431
Polska Federacja Kyokushin Karate kierowana przez shihan Jeremicza nie należy już do Kyokushin-Kan Royamy. PFKK związana jest z ze Światową Organizacja Karate WKO Shinkyokushinkai, a tym samym nie ma juz powodu do noszenia kanji i kanku zaprojektowanych przez kancho Royamę. Wystarczą zwykłe kanji i kanku kyokushin lub znaki Shinkyokushin. Na ostatnim obozie w Tucholi byli ludzie z różnych organizacji i nie było to żadnym problemem, nikt na nikogo krzywo nie patrzył z powodu przynależności do innej organizacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 66
Czyli Kyokushin-kan podlega pod Shinkyokushin(czyli IKO2, tak? Gubię się w tym wszystkim, a chcialabym to wreszcie zrozumieć)?
W związku z tym nie ma problemu z noszeniem starego kanku, etc?
Nurtuje mnie to, bo na koszulkach naszej sekcji i logu jest kanku Royamy.


A tak trochę inną drogą: jeśli ktoś mialby chwilę i ochotę rozpisać jakoś te organizacje, która pod ktorą podlega, która ma jakie symbole i czemu się odłamały byłabym wdzięczna. Bo wszędzie znajduje nieaktualnie informacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1431
Kyokushin-kan i Shinkyokushin to są zupełnie odrębne organizacje. Każda z nich idzie swoją drogą i nie podlega pod drugą. Jeżeli Twój klub należy do PFKK kierowanej przez shihan Jeremicza to nie ma już nic wspólnego z Kyokushin-kan. PFKK przeszło do Shinkyokushin zaledwie pół roku temu i dlatego w wielu klubach jeszcze są używane znaki Kyokushin-kan (trochę szkoda wyrzucać dobre kimono, czy koszulkę tylko dlatego, że ma niewłaściwe znaki). Tak samo wygląda sprawa z klubowym logo, czy nazwą klubu nawiązującą do Kyokushin-kan. Możesz bez problemu nosić stare kanji i kanku Kyokushin.

Jeżeli chodzi o organizacje Kyokushin, to chyba najbardziej znane są:
IKO1
Shinkyokushin
Kyokushin-kan
Kyokushin IFK
IKO Sosai
IKO Matsushima
IKO Tezuka Group
Kyokushin Union
i inne...

Dlaczego uczniowie Oyamy poszli swoimi drogami? Z jednej strony żądza władzy i pieniędzy, a z drugiej rozbieżne wizje tego czym jest Kyokushin i jak powinien się rozwijać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 66
Podsumowując jeśli dobrze rozumiem: w Japonii dalej istnieją odrębne organizacje takie jak Kyokushin-kan czy Shinkyokushin, ale PFKK kiedyś było w Kyokushin-kan, a teraz przeszło do Shinkyokushin i tyle, tak? Około roku miałam przerwy w treningach, nie interesowałam się też tym w takich własnie formalnych kwestiach, tak wiec nie bardzo rozumiałam caly obrót spraw :)

Wielkie dzięki! SOG dla Ciebie ;)
Wreszcie to rozumiem :D

Jeszcze takie krótkie pytania na koniec:
-czy Shinkyokushin = IKO2?
-i takie bardziej językowe, przy okazji: skoro "shin" to prawda (jeśli się nie mylę), to twórca odłamu Shinkyokushin miał na myśli "Prawdziwe Kyokushin"?

Wielkie dzięki raz jeszcze!

Zmieniony przez - kylhar w dniu 2011-10-22 17:26:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1431
Dobrze rozumiesz, przynależność PFKK do Kyokushin-kan to już przeszłość, obecnie Polska Federacja Kyokushin Karate współpracuje z Shinkyokushin.

IKO2 = Shinkyokushin

Co do znaczenia nazwy Shinkyokushin, to nie mam pewności. Spotkałem się z różnymi znaczeniami np "Nowe Kyokushin", a także znaczenie "shin" jako "umysł" i celem Shinkyokushin miałoby być doskonalenie umysłu. Nie znam japońskiego i nie wiem co kancho Midori dokładnie miał na myśli tworząc nazwę Shinkyokushin.

Jako ciekawostę dodam, że w Japonii odbywają się właśnie X Mistrzostwa Świata Shinkyokushin. Transmisja LIVE drugiego dnia zawodów rozpocznie się o godz.3:00 (dziś w nocy) na kanale
http://www.youtube.com/user/wkoshinkyokushinkai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dacheng Bushido24.pl
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 3266 Wiek 58 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
W nazwie shinkyokushin pierwsze shin jest zapisane znakim kanji, który znaczy: nowy

Andrzej Kalisz - AKADEMIA YIQUAN http://www.yiquan.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1431
Dzięki dacheng
Wygląda na to, że shinkyokushin można rozumieć jako "nowy kyokushin" co ma sens jeżeli wziąć pod uwagę przepychanki do prawa własności nazwy "Kyokushin" jakie miały miejsce po śmierci Oyamy. Midori zamiast się procesować, zaczął działać pod nową nazwą i nowymi znakami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Chyba nawet niezrzeszeni mogą jeździć na obozy, a przynajmniej zawsze mogli, jeśli tylko zapłacą hajs

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana sportu walki (pytania)

Następny temat

Czym wypełnić worek bokserski ?

WHEY premium