SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłki potreningowe a czas

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Witam. Jeżeli mój "posiłek" zjedzony tuż po treningu to: banan i WPC, to kiedy mam zjeść kolejny? Muszę w odstępie 45 minut, czy mogę odłożyć na później? Teoretycznie w okno anaboliczne mieszczę się tym wpc i chyba nie muszę już dostarczać w tak krótkim czasie kolejnej porcji białka, prawda?

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Na później to znaczy na kiedy?
4 godziny później?

Sprecyzuj swoje pytanie.

Zdrówko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Nie no bez przesady :d
Trening kończę o 17:30 - jem banana + WPC
Idę spać ok 23:00, więc ostatni posiłek (twaróg + oliwa) jem o 22:00
Żeby nie zwiększać zbytnio odstępów między posiłkami, to ten pośrodku dałbym ok 18:30-19:00, czyli 1h-1,5h po treningu.

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Ogólnie to przyjęło się, że powinieneś wcześniej zjeść ten posiłek.
Ale skoro nie masz innej możliwości, to nic się nie poradzi.
I tak bardzo dobrze, że nie pominiesz tego posiłku tylko się przesunie, a bilans z całego dnia będzie się zgadzał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
To znaczy jest możliwość wcześniejszego zjedzenia, ale musiałbym wtedy cofnąć też ostatni posiłek, żeby przerwa nie była dłuższa niż 3h (nie chcę dłuższych po treningu robić), a nie mogę iść spać wcześniej niż o 23:00

Czy jest jakiś optymalny czas tego posiłku? Zawsze dotąd jadłem zwykły posiłek 15 minut po treningu - bez napoju, ale teraz zmodyfikowałem dietę i chciałbym to zrobić jak najlepiej.

Zmieniony przez - macko910 w dniu 2009-07-12 20:41:09

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3134
Jak zapodasz WPC i do tego banana (w zależności od tego jaki z ciebie byk mogą to być nawet 1,5-2 banany), to posiłek możesz spokojnie zjeść godzinę czy 1,5 później. To nawet lepsze rozwiązanie gdyż obciążenie przewodu pokarmowego zaraz po treningu dużym, stałym posiłkiem może mieć też swoje minusy, jak np to że masz ograniczoną ilość krwi w organizmie, większość tej krwi zapieprza do mięśni w trakcie treningu i pozostaje tam jeszcze na jakiś czas po jego zakończeniu (tzw pompa). A jeśli jest tam, to wiadomo brak jej w układzie pokarmowym gdzie też jest potrzebny jej nadmiar by trawić. (stąd się też mówi że po jedzeniu nie powinno się pływać) Tak że płyn i banan na "osłabiony" żołądek jak najbardziej si. Po za tym moim zdaniem zapodania powiedzmy 800kcla na raz, a rozłożenie to na 300 zaraz po tr i 500 nie co później, to chyba taka sama ideologia co jeść 3 ogromnych posiłki dziennie, lub 5 mniejszych a częściej. Wiadomo która opcja lepsza

Zmieniony przez - Wandume w dniu 2009-07-12 21:32:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Takie ostatnie pytanie, która alternatywa jest lepsza:

1.Tuż po treningu 2 banany + 40g WPC i za 45 minut 75g makaron durum/kasza + pół piersi (muszę oszczędzać mięso - kiepsko z funduszami)

CZY

2. 15 minut po treningu 100g ryżu białego + pół piersi + 30g WPC?

ALBO

3. Tuż po treningu 30g WPC, a 15 minut później 100g ryżu białego + pół piersi?

Nie ma żadnego problemu z dotarciem do domu, bo w nim ćwiczę.

Zmieniony przez - macko910 w dniu 2009-07-13 14:16:40

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3134
Opcja 1 najlepiej, ale 3 czy 2 też ujdzie.
Skoro kiepsko z funduszami na mięcho, to może zrezygnujesz z odżywek? Policz co cię ile kosztuje, porcja WPC i ok 150g cyca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 461 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4208
Tańsza odżywka i to o wiele.

Jeżeli pomogłem, to wspomóż sogiem:D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta - czy to jest ok?

Następny temat

Komórki Tłuszczowe. Grubas -> Chudy -> Kulturysta.

WHEY premium