SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada, jak działać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 639

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

80 kg

Wzrost

184 cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa, uzyskanie 90 kg przy małej ilości tłuszczu.

Staż treningowy na siłowni

Praktycznie zerowy

Uprawiane inne sporty

Tylko kalistenika

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Ekspander

Dieta

Brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Total ABS

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
Witam serdecznie.
Tak jak w temacie potrzebuję porady dotyczącej planu działania. Otóż moja aktualna waga to równe 80 kg przy wzroście 184 cm (lat 20). Do tej pory wykonywałem przeróżne ćwiczenia, często potrafiłem je zmieniać. Moim celem jest osiągnięcie wagi 90 kg, rozbudowa mięśni (nie, nie muszę wyglądać jak facet po 3 latach siłowni i po odżywkach) chcę żeby były one widoczne po prostu, oraz chciałbym przy tym zachować niski % tłuszczu.
I tutaj mój problem się zaczyna: Od czego zacząć? Nie posiadam żadnego sprzętu (w tym drążka do podciągania), jedynie ekspander; nie utrzymuję żadnej diety, lecz mogę. Mam sporo wolnego czasu.
Jeśli ktoś jest na prawdę uprzejmy i doświadczony bardzo bym prosił o konsultację czy to tutaj w temacie, czy na pw. Zależy mi bardzo na poprawieniu formy i osiągnięciu celu przy niskim wkładzie pieniędzy, bo zwyczajnie ich za wiele nie mam. Włożę w to swój czas oraz serce.
Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 680 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5512
Jeśli nie ćwicząc i nie mając diety jesteś zadowolony z bf przy 80 kg. To myślę że w dłuższej perspektywie 90kg tez jest do ogarnięcia. Na początek ważna jest dieta tj. Usisz jeść więcej niż spalasz. Dieta powinna też miec sensowny rozkład makro składników. Co do treningu bez sprzętu to na forum jest trening domatora który można robić bez sprzętu. Drążek i poręcze by były bardzo przydatne często są na tz. Siłowniach zewnetrznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 28
To nie jest tak, że nie ćwiczę. Robię pompki, ćwiczę z ekspanderem oraz podjąłem jakiś plan total abs, ale to robiłem żeby cokolwiek robić. Teraz mam cel którym jest 90 kg, oraz rozbudowa mięśni. Wiem że bez siłowni się da wyćwiczyć ładnie, potrzebuje tylko pomocy przy rozplanowaniu treningu na cały tydzień, żeby ktoś pomógł mi taki plan ułożyć. Dodatkowo mogę się podjąć diety, lecz niestety nie jakiejś wymyślnej; proste składniki, proste dania + może jakieś cardio czy coś w ten deseń. Jestem zmotywowany i chcę tego dokonać :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy FBW. Ocena + pomoc

Następny temat

Ćwiczenia brodę

WHEY premium