SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa szybkości w pływaniu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Witam, trenuje plywanie amatorsko od prawie 3 lat, chciałbym zwiększyć szybkość pływania i poprawic czasy. Szszególnie zależy mi na stylu zmiennym i delfinie- który jest moim ulubionym stylem. Dane: imię:Igor
wiek:23lata wzrost:197cm waga:83kg
jak często trenuje: 4 czasem 5 razy w tygodniu po 1godz.10min lub 1godz. 40min
inne dyscypliny: siłownia 2 razy w tygodniu od około 3 miesięcy,streching domowy, ćwiczenia z gumą oporową, sporadycznie: rower, bieganie, siatkówka
Moje czasy na 200m:
delfinem: 4:00
grzbietem: 3:50
żabą: 3:40
kraulem:3:10
zmiennym:3:30
Mam jeszcze pytanie odnośnie treningu siłowego. Czy lepiej jest ćwiczyć okresami tj.(3miesiące trening, 3 miesiące przerwa) czy cały czas i czy ćwiczyć wybrane grupy mięśniowe, np. jeden dzień klata, barki, triceps; drugi: plecy, biceps, nogi czy lepiej stosować trening obwodowy i czy stosować większą liczbę powtórzeń niż 8-12? Myśle, że odpowiednia dieta też jest tu istotna. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679863
O treningu pływackim sprinterów nawet taki laik jak ja potrafi znaleźć super wartościowe artykuły w necie - zatem zachęcam do szukania.

Co do treningu siłowego dla pływaków - to również warto pogrzebać w necie.

tu masz przykład:

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&ved=0CEMQFjAF&url=http://mazur-dream-team.manifo.com/wydarzenia/get/9c9ab2a5150e183386d4fef867ac2085&ei=jgByVfOcEcH4UsCXgagK&usg=AFQjCNGBpTdNTBRSzWD2ZQEOwdITQ-DvVg

nasz dział raczej traktuje o treningu kulturystycznym.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia plus basen

Następny temat

ĆWICZĘ KLATKĘ I RESZTĘ PARTII MIĘŚNI I NIC NIE BOLI. A ĆWICZĘ BARKI I SIĘ ZACZYNA BÓL

WHEY premium