SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomóżcie!!!!golenie włosów łonowych

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25
mAM WIELKI problem...od pewnego czasu zaczelam golic wlosy lonowe... zwykla golarka...i zawsze po zgoleniu dalej widac te wloski bo mam ciemne owlosienie.... a do tego juz na drugi dzien wlosy odrastaja...i do tego te czerwone krostki:( moze ktos zna jakis dobry krem albo pianke albo cokolwiek!!! bo ja juz nie wyrabiam... prosze o podanie dokladnej nazwy i orientacyjnej ceny...p.s depilator nie wchodzi w gre... z gory dzieki!!!1
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Owłosienie łonowe to owłosienie w okolicy narządów płciowych i stanowi trzeciorzędowe cechy płciowe. Występują zarówno u mężczyzn, jak i kobiet i pojawia najczęściej po 13 roku życia - w okresie dojrzewania.
Usunięcie włosów z okolic intymnych, nie tylko w pobliżu narządów płciowych, ale także pod pachami, jest niezmiernie istotne dla utrzymania higieny na wysokim poziomie.
W czasie wysiłku fizycznego miejsca pokryte włosami, szczególnie gęstymi, bardziej się pocą, co może w konsekwencji być przyczyną powstawania nieprzyjemnego zapachu.
Poniżej zostały omówione skuteczne sposoby depilacji.


  1. 1. Depilacja maszynką/żyletką - golenie
  2. 2. Depilacja woskiem
  3. 3. Depilacja kremem/pianką - chemiczna
  4. 4. Do poczytania


1. Depilacja maszynką/żyletką - golenie

Najprostszy i najbardziej powszechny sposób pozbywania się niechcianego owłosienia. Jego zdecydowaną wadą jest trwałość efektu. Po kilku dniach włosy odrastają i czynność należy powtórzyć. Aby uniknąć nieprzyjemnego pod względem estetycznym i kłopotliwego wrastania się włosów, depilację należy przeprowadzać w kierunku wzrostu włosów, a nie pod włos. Niestety wówczas skóra nie jest idealnie gładka i wyczuć można drapiące włoski.

2. Depilacja woskiem

Zabieg bolesny i najlepiej poddać się jemu w zakładzie kosmetycznym, trudniącym się w tej metodzie. W zakładzie kosmetycznym najczęściej wykonuje się go przy użyciu ciepłego wosku, który nakłada się szpachtułką na owłosione miejsce, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie nakleja się kawałek specjalnej tkaniny, wygładza “z włosem” i szybko odrywa w kierunku “pod włos”.
Innym sposobem jest depilacja woskiem na zimno. Taki wosk znajduje się na dwóch sklejonych ze sobą plastrach, które rozgrzewa się w dłoniach, rozkleja i nakleja na partie ciała pokrytą włosami. Wygładza “z włosem” i odrywa w kierunku przeciwnym. Taki zabieg można wykonać samemu, w domowym zaciszu.
Alternatywą wosku jest pasta cukrowa.
W tej metodzie możliwe jest wrastanie włosków, dlatego należy usuwać martwy naskórek poprzez peelingi bądź masaże twardą gąbką.
Efekt utrzymuje się przez ok. tydzień, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu włosów. Włosy odrastają słabsze i cieńsze.

3. Depilacja kremem/pianką - chemiczna

Depilacja chemiczna polega na nałożeniu kremu bądź pianki na owłosione miejsce i pozostawieniu preparatu na określony czas. Po upływie czasu krem/piankę usuwa się za pomocą specjalnej szpachtułki wraz z włosami. Ze względu na to, że tego typu produkty mogą powodować reakcje alergiczne, należy przeprowadzić test, rozprowadzając niewielką ilość kremu na kawałku ciała.
Włosy odrastają wolniej niż po tradycyjnym goleniu i są zdecydowanie cieńsze.

4. Do poczytania

https://www.sfd.pl/Owłosienie_na_penisie-t988865.html
https://www.sfd.pl/Golenie_Włosów_Łonowych_U_Chłopaka-t344324.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11256
Ja Ci zabardzo nie pomogeale fotke mozesz wrzucic, moze cos wymysle
14

Jeżeli w niebie nie będę mógł palić cygar, nie pójdę tam :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 202


Jakbym miał zasugerować najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie poleciłbym miejscowo laserowe usuwanie owłosienia.
Nie wiem ile taka usługa kosztuje ale na pewno będziesz miała spokój do końca życia z tymi włoskami.
Słyszałem że już nie odrastają.

Pozdrawiam
Twój Sklep Sportowy
www.multisports.sklep.pl
3

Twój Sklep Sportowy
www.multisports.sklep.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
możesz spróbować żel do golenia gillette satin care do skóry wrażliwej (ok. 18 zł) i maszynka też gillette venus, z 3 ostrzami(ok. 30 zł). masz na pewno podrażnioną skórę przez częste golenie, są też balsamy opóźniające odrost włosów np. Tanita, kiedyś miałam, nawet dobra, ale jakiś rewelacji bym się nie spodziewała. mam podobny problem i jakoś nic nie wymyśliłam do tej pory A depilator w tym miejscu? eeee, chyba odpada tak szczerze, okolice bikini to jeszcze,ale tam... Aha, pomoczenie się w wannie przed depilacją też trochę pomaga, przynajmniej ja tak uważam.
2

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
na wosk ?
6

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 688
Bardzo polecam wosk co prawda jest to bolesne ale ma sie spokój na przynajmniej miesiąc a włoski odrastają słabsze. Na taki zabieg proponuję wybrac sie do kosmetyczki bo samemu to troszkę ciężko wyrwac chyba że się nie boisz. Mi po goleniu maszynką to mnie strasznie swędzi i mam ogromne zaczerwienienia wiec pozostaje mi tylko wosk a jesli chodzi o laserek to taki zabieg trzeba powtarzac parokrotnie wtedy włosy już nie będa rosnąć. Ale to sie wiąze z kosztami bo taki zabieg laserkiem nie jest tani !!! Pozdrawiam :)
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
laserowe usuwanie nie jest złe, ale rónież boli ostro i na pewno nie usuniesz nim tych włosów na najbardziej wrażliwych częściach bikini Natomiast laser jest świetny do usunięcia włosów na zawsze z okolic pachwin i ze wzgórka łonowego. Koszt to około 450 zł za jeden zabieg (wwa), a zabiegów potrzeba minimum 3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 109 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1062
jesli chodzi o "te czerwone krostki" to polecam uzyc do golenia antybakteryjnej pianki do mycia twarzy (np firmy Eris, kosztuje kilkanascie zlotych), a po goleniu posmarowac czyms odkazajacym, tez moze byc to jakis preparat antytradzikowy (np. plyn aknemycin, w aptece, nie wiem ile kosztuje, ale pewnie nie wiecej niz 20 zl)

Ciajo jest dobre na wszystko.

God save the cake.

PEACE.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 0
w żadnym razie nie używajcie po goleniu żadnych płynów do mycia twarzy ani pianek antybakteryjnych! Samo usunięcie włosów łonowych niszczy naturalną barierę ochronna, używanie takich płynów może zniszczyć florę bakteryjną która chroni narządy. Gdy do tego dojdzie wtedy bardzo szybko można nabawić sie jakies grzybicy czy innych chorób. Nie groźnych dla człowieka ale bardzo nieprzyjemnych
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
w jaki sposób mogę sama ogolić włosy łonowe za pomocą wosku...? gdzie można taki wosk zakupić i jaka jest jego orientacyjna cena...? Pomóżcie prosze, bo mam już dosyć golenia włosów za pomoca maszynki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 562 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16891
daj foto to coś poradzimy tak bez foty to ciężko coś powiedzieć :(
14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skręcony staw skokowy:( - co teraz?

Następny temat

problem z jamą ustną

WHEY premium