Inne dyscypliny

Ilość wyświetleń tematu: 15381

...
Szacuny 19 Napisanych postów 16971 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 87966
W meczu decydującym o zwycięstwie w towarzyskim turnieju w Paryżu Polska przegrała z Francją 20:26 (15:16)

Chwilami można było odnieść wrażenie, że trenerowi Wencie nie zależy zbytnio na zwycięstwie i mecz potraktował szkoleniowo. Polacy wyszli na boisko w rezerwowym zestawieniu i szybko przegrywali 0:5. Po wprowadzeniu kilku podstawowych zawodników mecz nieco się wyrównał i można było mieć nadzieję na triumf biało-czerwonych. Tylko przez 10 minut grał jednak bohater poprzednich spotkań Marcin Wichary, niewiele dłużej Karol Bielecki.
Najlepszym okresem w grze Polaków było pierwsze 10 minut drugiej połowy. Udało się wtedy wyjść na prowadzenie 18:17. Niestety od tego momentu Polacy zupełnie pogubili się w ataku i przez 18 minut (!!!) nie zdołali zdobyć gola. W tym czasie Francuzi trafili ośmiokrotnie i rozstrzygnęli losy spotkania. Przypomniała się druga połowa meczu z Francją w MŚ.

Tym samym Polska zajęła w paryskim turnieju drugie miejsce. Swoją szansę dostało kilku graczy, którzy nie grali, bądź grali mało podczas MŚ. Mi z tej grupy najbardziej podobali się Wichary, Jaszka i Krzysztof Lijewski. W słabszej formie znajdują się obecnie obaj bracia Jureccy.

Zawodnicy wrócą teraz do swoich klubów, a najbliższym wyzwaniem dla reprezentacji będą czerwcowe mecze barażowe o awans do ME z Holandią. Oby wszyscy zawodnicy byli wtedy zdrowi i w pełni formy.

...
Szacuny 33 Napisanych postów 2164 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23575
szkoda w sumie to Francuzi mieli dużą przewagę w meczu (nie licząć momentu dojścia) , no to trzeba czekać na baraż, ale dlaczego Wenta grał rezerwą? Nie wiem.

Zmieniony przez - Spychu_15 w dniu 2007-04-08 17:02:56

Barcelona forever!!!

...
Też tego nie rozumiem. Wprawdzie turniej tylko towarzyski, ale pokonanie Francuzów, którzy ostatnio regularnie nas gromili miałoby swoją wartość.
No trudno, widocznie jesteśmy skazani na drugie miejsca. Trzeba się cieszyć z dobrych momentów w tym meczu i w dwóch poprzednich. Szczerze mówiąc, to czytając przed turniejem o problemach ze składem obawiałem się, że może być gorzej. Fajnie, że w polskiej lidze też gra kilku ciekawych zawodników.

Zmieniony przez - Black Pete w dniu 2007-04-08 17:32:22

...
Szeroka łąwka rezerwowych to podstawa, także trzeba szukać nowych twarzy i dawać im szanse

...
Tunezja udowodniła, że jest najsilniejszym zespołem spoza Europy.

Oglądałem mecz Francja-Tunezja i sędziny(! ) oszukały w końcówce Tunezyjczyków. Mogli oni nawet wygrać z Francją bo przez większość meczu prowadzili. Polacy też z trudem z nimi wygrali, bo do przerwy nie wyglądało to za różowo.

...
Baby to jednak baby

...
W ten weekend odbył się w Hamburgu turniej Final Four Pucharu Niemiec.
Zwycięzcą imprezy został zespół THW Kiel.

Wyniki:

14.04.2007 1/2 Finału:

HSV Hamburg - SG Kronau/Östringen 28:29
THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt 34:33

15.04.2007 Finał:

THW Kiel - SG Kronau/Östringen 33:31 (15:19)

Oglądałem dzisiejszy mecz. W zespole Kronau zagrało dwóch reprezentantów Polski. Świetnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal. Nawet niemieccy komentatorzy bardzo go chwalili. Nieco słabiej zagrał Mariusz Jurasik. Zdobył trzy bramki, ale w końcówce zmarnował dwa rzuty karne.
Mecz stał na wysokim poziomie. Kronau świetnie zaczęło i prowadziło nawet 5:0. Kilkubramkowa przewaga zespołu Polaków utrzymywała się przez całą pierwszą połowę, niestety po przerwie Kiel dysponujący szerszą kadrą zdołał wyrónać i uzyskać bezpieczną przewagę. Bohaterami meczu byli dwaj Francuzi z Kiel: bramkarz Omeyer i niesamowity Karabatić, który zdobył 13 goli.
Ale dla nas najważniejsze, że Szmal jest już zdrowy i w wysokiej formie.

Z tego co nalazłem w necie to we wczorajszych półfinałach Polacy grali tak:

- Sławomir Szmal (Kronau) - cały mecz, 9 udanych obron
- Mariusz Jurasik (Kronau) - 9 goli
- Krzysztof Lijewski (Hamburg) - 2 gole
- Marcin Lijewski (Flensburg) - bez gola

...
Chciałbym zaproponować, żebyśmy w tym temacie umieszczali wszystkie newsy o reprezentacji szczypiornistów i polskich zawodnikach w najbliższym czasie. Bo chyba nie warto zakładać osobnego tematu dla np. takiej informacji jak dałem wyżej. Może tylko warto by zmienić nazwę, na jakąś bardziej ogólną.