SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podnoszenie 50 kg max razy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Witam!

Mam taką sprawe : W mojej szkole (pewnie w niektórych Waszych też:) są organizowane zawody w podnoszeniu sztangi z 50 kg obciazenia... Chcialbym sie do tego jak najlepiej przygotować, moglby mi ktos podpowiedziec jak najlepiej trenować i ile,jakieś "ciekawostki",które mogą sie przydać?
Zawody są w maju ,wiec od stycznia zaczynam sie przygotowywać :)

z góry dziękuje za wszelkie wskazówki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Ćwicz na wytrzymałość siłową ( 12-15 powtórzeń ) szczególnie tricepsy, które po kilkunastu razach nawet z małym ciężarem zaczną ogromnie tracić siły.
Przy podnoszeniu mojego 50% WL (30kg ) tricepsy padają po 20x, reszta spokojnie daje radę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ja wyżej. Skoncentruj się na wytrzymałości. Przedział powt to przynajmniej 15 i więcej. Nie jestem specem od robienia wytrzymałości ale w tym przypadku im więcej tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 360 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5241
Ale to 15 pow robić 50 kg ?? Myślałem,zeby robic 15/12/10/ 4 seria max - co Wy na to?:) Napiszcie jakim cieżarem i jak opuszczać sztange,bo jedni do klatki opuszcają ,a inni do połowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
Robisz takim ciężarem, jakim dasz radę ( + 1-2 powtórzenia w zapasie ).
Sztangę do klatki, trzymać na klatce jakiś czas ( coś koło pół sekundy - sekundę ) i do góry. Opuszczaj powoli oraz podnoś powoli. Długie napięcie mięśni daje dość dużo do wytrzymałości i siły.
Mostek przy tym obowiązkowo oczywiście.

Zmieniony przez - Robert682 w dniu 2009-10-11 19:50:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 870 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14404
Zakładasz na sztangę 50 kg. i jedziesz 4 serie na full z bardzo małymi przerwami maks. 2 minuty. Potem dorzucasz jeszcze z dwa ćwiczenia i ciężary dobierasz tak żeby zrobić 30-40 powtórzen. Triceps też po 20-30 powtórzen i pamiętaj jeszcze o przodzie barków też bardzo pomagają przy wyciskaniu. I nie czytaj tych głupot co Ci napisali powyżej bo 12-15 ruchów to nic Ci nie da, nawet 20 powtórzeń to za mało . Powodzenia. Napisz coś więcej o tych zawodach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czat z Mariuszem Pudzianowski w DzieńDobry TVN - 11.10.2009

Następny temat

Podstawy czyli trening i technika

WHEY premium