SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poczatki :-)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4553
ja mogę ci opowiedzieć jak mnie uczył trener, ale nie wiem jaki będzie tego skutek bez możliwości pokazania tych ciosów. instrukcje dla praworęcznego, jedziemy...

Pozycja:
-stoisz bokiem do przeciwnika, ale nie w linii prostej, tzn twoje stopy i przeciwnik nie mogą być w jednej linii (stoisz do przeciwnika pod lekkim skosem)
-rozstaw nóg na szerokość barków albo trochę szerzej (jak kto woli)
-kolana ugięte do wewnątrz (dziwne na początku ale z czasem się przyzwyczaisz). opierasz się na wewnętrznych częściach stóp, stymże tylnia pięta lekko uniesiona (starasz się zapierać tylnią i przednią nogą)
-nogi lekko ugięte
-tułów lekko zgarbiony (dzięki temu napniesz mięśnie brzucha)
-prawa pięść przy prawym policzku; prawa ręka chroni prawy bok.
-lewa ręka z przodu z pięścią na wysokości głowy.
-lewy bark wyżej niż prawy (chroni głowę)
-broda ściągnięta

Lewy Prosty
-przy wyprowadzaniu lewego pamiętaj że prawa pięść zostajue przy policzku (nie opuszczaj przy ciosie)
-prostujesz lewą rękę równocześnie ze skrętem tułowia (nie wychylaj się do przodu! tylko skręcasz tułów)
-lewym kolanem robisz dynamiczny ruch do wewnątrz
-pięśc poziomo w stosunku do podłogi (właściwie to pod leciutkim skosem). pięść, nadgarstek i przedramię tworzą linię prostą (bardzo ważne jeżeli chcesz uniknąć kontuzji)

Prawy Prosty
-przy ciosie prawym lewą pięśc przyciągasz do lewego policzka
-prostujesz prawą rękę równocześnie ze skrętem tułowia (nie wychylaj się do przodu! tylko skręcasz tułów)
-prawą nogą (tylnią) robisz skręt kolanem do wewnątrz
-pięśc poziomo w stosunku do podłogi (właściwie to pod leciutkim skosem). pięść, nadgarstek i przedramię tworzą linię prostą (bardzo ważne jeżeli chcesz uniknąć kontuzji)

wszystkie elementy skrętu musisz ze sobą skoordynować i muszą one wzajemnie się wspomagać żeby zwiększyły siłę ciosu.

opis wydaje mi się dosyć szczegółowy, ale właśnie tak ćwiczyłem już od pierwszego treningu i inaczej zacząć nie można. nie wiem czy wszystko uwzględniłem. jak się podoba to proszę dać znać za pomocą sogaczów

jeżeli coś jest niezrozumiale napisane to mówcie - postaram się to poprawić

Zmieniony przez - Pawelek022 w dniu 2002-12-07 14:31:11

Pawełek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
Soga juz dostales we wczesnjiejszej swojej wypowiedzi a 2razy niestety dac Ci niemoge wielkie dzieki poprobuje, a moze teraz cos w stylu co mam robic na worku??tylko to co mi napisales(wlasnie ta pozycja i lewy,prawy,lewy,prawy...)czy moze powinienem nawalac i probowac walki z cieniem?

p.s dzieki za strone i SG

"Trzeba się urodzić albo królem, albo głupcem..."

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Łobuzy!

"W cierpieniu rodzi się mądrość pozwalająca docenić piękno zycia"

*Członek Mafii SFD*
*Etatowy spinacz do papieru w drukarni w Wąchocku*
Pozatym: Robię projekty katedr i domów, gram w międzynarodowych super produkcjach, anonimowo działam charytatywnie, staram się nie dopuścić do III wojny światowej, podrywam laski i uczę się czytać....

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
Ajak masz kruszek soga za odwiedzenie tego dzialu

"Trzeba się urodzić albo królem, albo głupcem..."

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 301 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3698
Na worku trenuj szybkość i siłe uderzeń, nie stój w miejscu, "skacz" wokół niego.
Z cieniem też próbuj napewno się przyda.


[BTN CREW]

"powiedz mi dobre słowo albo nie mów nic"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Do życia najlepiej hartują sparingi.Ja nie mam worka ale czasem z kumplami się naparzamy na rekawice.

Pozdrowionka

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
Ja tez tak robilem

"Trzeba się urodzić albo królem, albo głupcem..."

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
ja cwicze zazwyczaj 2,3 razy w tyg wazna jest wytrzymalosc i szybkosc techniki ponoc samemu niemozna wyrobic ja twierdze na wlasnym przykladzie ze sparing najlepiej wplywa na technike czyli walka czyni mistrzem a co do worka to dobre na wytrzymaloszc i szybkosc przyda ci sie skakanka do wyrobienia nawyku podskakiwania w walce dzieki temu bedziesz szybszy jak chcesz zwiekszyc siele ciosu zalatw sobie lekkie sztangietki z duza szybkoscia kilkanascie razy zwiekszysz dzieki temu szybkosc i sile ciosu biegai sa dobre na wytrzymalosc orza wykonuj biegi bokserskie oraz walke z cieniem ja cwicze tak od 10 miechow mam swoje pomieszcenie treningowe i calkiem dobrze mi idzie wiem ze sie znacznie wzmocnilem mailem 18 sparingow
badz wytrwaly to do czegos dojdziesz pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 81052
dzieki soga dla Ciebie

"Trzeba się urodzić albo królem, albo głupcem..."

Moderator na emeryturze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
joł xero i ja chyba zaczne z cichym bedziemy w piwnicy burdel robić



Moderator działu "Sporty Ogólnorozwojowe"

[ Biali nie potrafią skakać ]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Capoeira

Następny temat

Low Kick i obrona...

WHEY premium