SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy - odcinek lędźwiowy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 71

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 695
Witam.

Piszę odnośnie bólu pleców, który utrzymuje się od dłuższego czasu.
Fizjoterapia i ćwiczenia nie przynoszą rezultatów.
Na przestrzeni 3 lat "wypadł" mi 4 dysk.
Po 2 wypadnięciu miałem robiony rezonans magnetyczny. Mam odwodnione krążki międzykręgowe w różnym stopniu w tym jeden mocno.

Fizjoterapeuci mówią, że to odwodnienie może być przyczyną bólu.
I że po 3 i 4 "wypadnięciu dysku" być może pojawiło się coś innego i to jest przyczyną tego problemu.
Zalecają jeszcze raz rezonans magnetyczny.

Z jednej strony nie mogę tego złagodzić ćwiczeniami, ani masażem.
Przechodzę 500 m. I muszę się schylać, odpoczywać.
Jest to bardzo uciążliwe. Podczas stania, chodzenia napięcie w tym miejscu narasta i zaczyna boleć co w przeszłości doprowadzało do "wypadnięcia dysku".

Co robię?
Mam umówioną kolejną wizytę z neurologiem.
Zażywam magnez, witaminę B (jaką polecacie dobrą w formie leku?) witaminę D3.
Wykonuję poranne i wieczorne ćwiczenia.
Leżę na macie z igłami.
Masaże, akupunktura cyklicznie co miesiąc.

Często słyszy się o nowych rozwiązaniach, terapiach skutecznych metodach w medycynie - ogólnie. Ale jak przychodzi się do lekarza to przeciwbólowy i to wszystko.


Pytanie.
Co mogę jeszcze zrobić?
Jak działać?
Do jakich lekarzy się kierować i na jakie badania zwrócić uwagę?
Każda uwaga, sugestia mile widziana.

I najważniejsze.
Czy mieliście podobną przypadłość (odwodnione krążki) lub o niej słyszeliście i potrafiliście sobie pomóc lub ktoś od was jakoś coś na to zaradził?
Jak mogę ten krążek ponownie "nawodnić"?
Jaką stosować dietę, leki, zabiegi? Może słyszeliście o nowych rozwiązaniach w tej kwestii.

Doradźcie.


Zmieniony przez - Prim2020 w dniu 2024-05-15 09:40:27
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6304 Napisanych postów 76221 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755995
Niestety, ale tutaj raczej nic już nie wymyślisz. W zasadzie zrobiłeś/robisz wszystko to, co należy zrobić w takiej sytuacji. Podstawą zdiagnozowania problemu jest rezonans magnetyczny, który wykonałeś. Jeżeli specjaliści zalecają jeszcze raz, to nie pozostaje nic innego, jak go wykonać. Do tego stała praca z fizjoterapeutą i wykonywanie ćwiczeń specjalistycznych. Jak widać daje to efekt tego, że jakoś jesteś w stanie funkcjonować. Być może jest to moment, kiedy już warto jest pomyśleć o operacji.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak uwolnić testosteron? SHBG znacząco powyżej normy

Następny temat

Włosy łonowe - porady

forma lato