SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Planowanie diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Tak tylko jak będę miał na nocke 22;00-6:00 to śpie do 13:00 i nie zdąże zjeść tyle posiłków gdzie o 18 już trening
Jajka mogę wrzucić do 2 posiłku Nie mam pojęcia co dać do tego 4 posiłku jeszcze?
Jakieś sugestie co do okołotreningówek?

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-01 22:33:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Zmodyfikowałem trochę tą dietę. Przekroczyłem białka natomiast lekko brakuje mi dalej tłuszczów.

Dalej te jaja dać do 1 posiłku?




Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-01 23:52:47

I pytanie: Polędwice sopocką mogę jeść?

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-01 23:55:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Jeszcze kilka pytań.

1. Szynka konserwowa/Polędwica sopocka mogą być włączone do diety?
2. Ryż biały długoziarnisty SUPREME kosztuje 2,15/400g - Znalazłem też inny ryż nie pakowany w woreczki "Smaczne ziarna" 2,89/kg - Mogę go włączyć do diety gdyż zależy mi na każdej zaoszczędzonej złotówce
3. Makaron durum mogę zastąpić świderkami? (też cena dużo lepsza)
4. Jakie owoce i warzywa mogę jeść? Pytam dokładnie o rzodkiewkę, pomarańcze, mandarynki, ogórki "korniszony" w słoiku, marchewkę, jabłka
5. Schab bez kości mogę włączyć?


Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-02 13:41:09

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-02 13:45:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
1. Polędwica, schab, pierś z kurczaka/indyka - kupujesz surowe, pieczesz i masz na kanapki. Zdecydowanie lepsza opcja niż to co podałeś. Dlatego, że na dzień dzisiejszy wszystko co kupujesz 'gotowe' w sklepie jest już mocno przetworzone. Lepiej samemu sobie robić.
2. Ryż najlepiej inny niż zwykły biały "pospolity". Basmati/parboiled i inne odmiany. Ewentualnie kasza lub ziemniaki. Kasza jest znacznie bogatsza w minerały od ryżu. Z ziemniakami jest myk, że wątpię, żebyś zmieścił 0.5kg ziemniaków do posiłku bez wcześniejszego przygotowania żołądka. Ekwiwalentem 0.5kg pyrów jest ~80g ryżu. Dlatego się go wrzuca, po prostu łatwiej zjeść.
3. Świderki tak, ale pełnoziarniste.
4. Wszystko co wymieniłeś jest ok, ale jak jesz w znacznych ilościach - np. około 0,5kg owoców na posiłek, to musisz je wliczyć jako źródło węgli do diety. Warzywa dorzucaj do każdego posiłku [pomidory, ogórek ziel, kalafior, brokuły, marchew] - czy to kanapki, czy to obiad, coś 'zielonego' zawsze zjadaj.
5. Tak.

Zmieniony przez - Munga w dniu 2015-02-02 15:09:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Munga
1. Polędwica, schab, pierś z kurczaka/indyka - kupujesz surowe, pieczesz i masz na kanapki. Zdecydowanie lepsza opcja niż to co podałeś. Dlatego, że na dzień dzisiejszy wszystko co kupujesz 'gotowe' w sklepie jest już mocno przetworzone. Lepiej samemu sobie robić.
2. Ryż najlepiej inny niż zwykły biały "pospolity". Basmati/parboiled i inne odmiany. Ewentualnie kasza lub ziemniaki. Kasza jest znacznie bogatsza w minerały od ryżu. Z ziemniakami jest myk, że wątpię, żebyś zmieścił 0.5kg ziemniaków do posiłku bez wcześniejszego przygotowania żołądka. Ekwiwalentem 0.5kg pyrów jest ~80g ryżu. Dlatego się go wrzuca, po prostu łatwiej zjeść.
3. Świderki tak, ale pełnoziarniste.
4. Wszystko co wymieniłeś jest ok, ale jak jesz w znacznych ilościach - np. około 0,5kg owoców na posiłek, to musisz je wliczyć jako źródło węgli do diety. Warzywa dorzucaj do każdego posiłku [pomidory, ogórek ziel, kalafior, brokuły, marchew] - czy to kanapki, czy to obiad, coś 'zielonego' zawsze zjadaj.
5. Tak.

Zmieniony przez - Munga w dniu 2015-02-02 15:09:03



1. Czyli szynka z indyka i szynka z pierśi kurczaka śmiało
2. Zostanę przy tym Parboiled bo mi smakuje.
3. 0,5 kg owoców to się na dzień może uzbiera ;P Na jeden posiłek dla mnie za dużo :P
4. A co z tym ogórkami ze słoiczków?


Trochę zmieniam teraz dietę. Wiem, że będę korzystał z Białka 6 Protein Complex i chyba wrzucę to jako drugi posiłek
Potrzebuję jeszcze dobrej przed treningówki ale w miare taniej, poleci ktoś coś? Czy lepiej kreatynę kupić z Olimpu?
https://sklep.sfd.pl/Olimp_TCM_Mega_Caps-opis26078.html
czy przedtreningówkę jakąś?>





Jeszcze pytanie, chleb z paści z 1-2 dniowym termin ważności PO można jeść czy traci wartości wszelakie?

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-02 15:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
1. Tak jak pisałem, najlepiej samemu. Upiecz sobie pierś, zrób kanapkę z tym i z tym. Zobaczysz różnicę. "szynka" z piersi będzie smakować jak mielonka.
3. To wlicz. To, że zjesz to na raty nie sprawi, że "zniknie" czyli nie będzie przyswojone przez organizm.
4. Jeżeli nie są w oleju czy innych zasobnych w kalorie 'płynach' to ok. Ogórek to sama woda ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Do śniadania dorzucić jakiś owoc/warzywo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2255 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15677
Niekoniecznie. Obecnie masz musli, więc jak chcesz to możesz dorzucić, ale nie musisz. Jak Ci 'sucho' to możesz dodać rodzynki. Trochę słodzą i nawilżają potrawę. Albo suszona żurawina. Tylko zmniejsz ilość płatków odpowiednio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
A co z tym chlebem z paści?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 302
Jeszcze mam kilka dni do startu wiec popytam jeszcze, moze i banalnie ale wole byc pewien
Wage jajka stanowi poczatkowy stan w skorupce czy na wage dawac juz ugotowane jajko na twardo
co do ryb znalazlem 3
pstrag teczowy
makrela wedzona
filet sledziowy, pytanie ktora najlepiej?

i ktory serek wiejski lepszy lekki czy zwykly?

I ktore warzywa i owoce odrzucac z diety a ktore najlepiej jesc.
2ybaczcie za tyle pytan ale wole miec wszystko dopracowane

Zmieniony przez - susanookln w dniu 2015-02-04 20:31:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 6 razy w tygodniu

Następny temat

metabolizm

WHEY premium