SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PYTANKA OGOLNE

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 987

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

78

Wzrost

185

Cel treningowy

Budowanie sylwetki

Staż treningowy na siłowni

-

Uprawiane inne sporty

Mam możliwość amatorsko pogranie w piłkę

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt/w domu drążek

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

xanax(jeżeli ma to znaczenie)

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

A6W(dłuższa wersja)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 732
Witam, jako, że mam teraz trochę zbędnego czasu możliwe, że zamieszczę tutaj nazbyt niepotrzebnych informacji, mam nadzieje, że jednak pomoże to Wam w kilku podpowiedziach. Jeżeli napisałem za dużo proszę o uwagę, usunę zbędną treść.

Od początku - 17 lat, na chwilę obecna 78kg/185cm. W wieku 13-17 prowadziłem dość "leniwy" tryb życia - komputer, energetyki, słodycze, później wszelkiej maści używki(te "towarzyskie", nie "sportowe") Na początku tegorocznych wakacji zacząłem ćwiczyć, na pełnej - A6W(dłuższy cykl)+ABS+cardio(bieganie)), napisałem, że "na pełnej" ponieważ wykonywałem to po 12h dość intensywnej pracy(dużo chodzenia, około 15km dziennie). Wszystko szło(jak sądziłem) w porządku, przez 3 tygodnie schudłem około 10kg, mięśnie brzucha(zależało mi tylko na tym) stawały się wyraźniejsze. Pod koniec lipca(po miesiącu takiego trybu życia wieńczonego 4/5h snu) zaczęły się problemy ze zdrowiem, możliwe, że to stwierdzenie jest zbyt wyolbrzymione. Po prostu zdarzyło mi się kilka razy zasłabnąć jak pogoda była duszniejsza(zawsze ją źle znosiłem). Z tego powodu zaprzestałem ćwiczyć, nie zrobiłem żadnych badań poza EKG(wszystko okej). Przez drugi miesiąc wakacji aż do połowy września wróciłem do starych nawyków, potęgując je - kilkudniowe "ciągi alkoholowe" + czasem wlatywało coś poza alko. Jako że musiałem wrócić do trzeźwości(szkoła) wyjście z tej sytuacji skończyło się na xanaxie(nerwica lękowa, jak mniemam spowodowana wcześniejszym trybem życia). Wszystko wróciło do normy, postanowiłem wrócić do zdrowego trybu życia. Wykonałem szereg badań, lekarze powiedzieli mi, że jestem w pełni zdrów, wszystkie objawy zdrowotne(później zdarzyło mi sięjeszcze pluć krwią itd) wynikały z osłabienia organizmu i mogę ćwiczyć. Zacząłem chodzić na siłownie, z kolegą(on chodzi od pół roku, wie mniej/więcej co i jak). Chodzimy na siłownie 3x tygodniowo, wykonujemy ćwiczenia na wszystkie partii mięśni poza brzuchem. Jestem nastawiony głównie na budowanie "fajnej" sylwetki w jak najszybszym czasie(biorąc pod uwagę zdrowie, rozsądek itd). I tutaj pojawia się kilka pytań :

1. JAKI TRENING MIĘŚNI BRZUCHA POLECACIE(ile razy tygodniowo itd);
2. CZY OPŁACA MI SIĘ WYKONYWAĆ TE SAME ĆWICZENIA CO KOLEGA(początkowo myślałem, że jest to trening odchudzający ale teraz jak sądzę jest on typowo siłowy)
3. CZY POLECACIE MI JAKĄŚ DIETĘ, czy same ćwiczenia(obecnie jem to co wcześniej ograniczając tłuszcze, cukry)
4. CZY OPŁACA MI SIĘ ZAOPATRZYĆ SIĘ W JAKIEŚ ODŻYWKI, SUPLEMENTY ITD?
5. CZY POWINIENEM RZUCIĆ PALENIE(oczywiście osłabia kondycje ale jednak słyszałem o wielu przypadkach, gdzie ludzie rzucający palenie po prostu tyją).

PROSZĘ O PODPOWIEDZI OGÓLNE, CO MÓGŁBYM ZMIENIĆ ITD. Wiem, że to wszystko napisane laickim językiem ale nie mam pojęcia o kulturystyce(jeżeli mogę to tak określić).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
1) Nie polecam żadnego treningu mięśni brzucha. 2) Nie ma treningów odchudzających/siłowych/masowych. Jest jedynie odpowiednia dieta dostosowana do celu. 3) Idź do działu odżywiania i poczytaj. Odłóż alkohol i przestań ćpać. 4) Nie. Odżywki są uzupełnieniem diety, a nie lekarstwem na błędy żywieniowe. 5) Chcesz szybciej umrzeć, to pal dalej. Chcesz mieć lepsze zdrowie, to rzuć to g****.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 https://www.sfd.pl/[Art]Trening_mięśni_brzucha-t949283.html
2 Zależy jakim planem kolega trenuj i co robi jaki jest jego stopien zaawansowania, bo jak przepaść między wami jest spora to trening pod siebie musisz dostosować
3 dział odżywianie, tłuszczy nie trzeba ograniczać oczywiści chodzi o te dobre
4 to juz wynika z diety i Twego zaawansowania w treningach, na początku nie, chyba ze mowa o jakichś prozdrowotnych typu omega3, witaminy, minerały, zen szen itp
5 Tyją bo nie maja co robić i się rzucają na jedzenie.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Ad. 5.
Ci co palą, mają statystycznie mniej mięśni, więcej tłuszczu - są bardziej "skinny fat". Dodatkowo, ryzykują rakiem, miażdżycą, udarem...
Groźba nadwagi jest niczym w porównaniu do nowotworu i innych chorób, a poza tym można tej nadwagi uniknąć, mądrze się odżywiając.
Nie zastanawiaj się, tylko rzucaj - zaoszczędzisz zdrowie i kupę kasy, którą możesz ciekawiej wydać.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 732
TYGRYS - tak jak pisałem - nie używam alkoholu ani żadnych używek. Nie sądzę, żeby były lekarstwem na błędy życiowe tylko wspomagaczem treningów.

ANUBIS - wykonujemy na wszystkie partii mięśni(poza brzuchem), daję radę robić to co on tylko z mniejszym obciążeniem.


Zmieniony przez - sportowyswirek99 w dniu 2016-10-16 13:34:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu - pytanie o ilość powtórzeń w serii

Następny temat

2 zestawy 3 sesje ,ocena

WHEY premium