SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PAKA

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 143158

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1302 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18416
bede wdzieczny za wymiary wyciaagu pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Wyciąg - najtrudniejszy do zrobienia ale itak tępackiej budowy. Wyciąg składa się z dwóch segmentów, ramy z sównicami i stelarza. Najpierw opisze bramkę:
- dwa profile o dł. 205 cm, to te pionowe
- dwa profile o dł. 50 cm, są one wspawane pomiędzy pionowe
Do zamontowania sównic z ciężarami potrzebne nam bedą dwa pręty stalowe o średnicy o 1 mm mniejszej niż otwory w płytkach. Wybór rozstawu i średnicy zależy od was, my wykorzystaliśmy pręty 16mm. Obydwa pręty muszą być nagwintowane od środka na końcach, najlepiej pod śróbę o średnicy 10mm. Zespawaną ramę należy ponawiercać od góry i od dołu tak żeby przechodziły przez nią na wylot śruby. Nawiercenia od dołu ramy powinny być zrobione w sposób następujący:
- przewiercamy się przez pierwszą ściankę profilu (tą od spodu) wiertłem o średnicy 26-30mm tak aby do środka wszedł klucz nasadowy do śróby 10mm lub 8mm.
- przez drógą ścianke wiercimy już takim wiertłem żeby przeszła śruba bez główki.
Nawiercenia od góry robimy takim wiertłem żeby przeszła śruba bez główki (przez obydwie ścianki). Pręty powinny mieć taką długość żeby były dopasowane do środka ramy, w naszym wyciągu miały one dł. 193cm. Płyty stalowe poprzekładane są wyciętymi z boku opony podkładkami (prostacko ale skutecznie). Co do bolca na którym ustawia się ilość sztabek to jest on ponacinany po bokach (można oddać do tokarza), a część która służy do regulacji to zwykły płaskownik z nacięciem które wchodzi między zęby na pręcie. Przyjżyjcie sie dokładnie na ustawienie profili w ramie. Sory ale niemam bardziej szczegułowych zdjęć. Jutro dam opis ramy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2265 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18238
moze napisz cos o łąwce skośnej to by mi sie przydało

"młodzi policjanci młodzi kibice kretyni kontra kretyni"
"...ósmy cud świata piąty pasek w dresie specyficzni kolesie ich karki są szersze niż opony w bmkach..."

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Druga część wyciągu, tu będzie trochę pisania i skomplikowanych rzeczy. A więc zacznijmy od tego co będzie wam potrzebne:
- Profil o dł. 75 cm, jest to ten u góry do którego dospawać musicie pionowo blachy między którymi zamocujecie kółka stalowe lub plastikowe. Także na jego końcu musicie dospawać prostopadle do całego profilu płaskownik przez który będą przechodziły śróby łączące obydwie części wyciągu. Profil ten ułożony jest w przekroju poziomo ale niema obaw żeby się wygiął.
- Profil o dł. 197cm, to ten pionowy. po dodaniu do jego długości dwóch profili ułożonych w przekroju poziomo czyli 2x4cm wychodzi nam dokładna wysokość ramy czyli wszystko się zgadza. Profil ten dospawany jest od spodu do górnej belki z kółkami, na dole dospawany do dolnej belki. Jego początek znajduje się w odległości 24cm od ramy wyciągu. Do tego profilu dospawany jest profil o dł. 30cm do którego dospawana jest prostopadle belka o dł.45cm na której od spodu mamy poduszki na uda.
- profil o dł. 30cm to ten o którym pisałem wyżej, musicie go dospawać na wysokości 70cm od dolnej belki poziomej.
- profil o dł. 45 cm też już pisałem wyżej o nim. jest on dospawany na koćcu profilu o dł. 30 cm, do niego montujecie od spodu poduszke.
- Profil o dł. 135cm, jest to profil leżący poziomo (w przekroju także poziomo). Do niego od góry dospawany jest profil 197cm, a w odległości 46cm od profila 197cm musicie dospawać pionowy profil który będzie podstawą do siedzonka. Jego wysokość zależy od waszych upodobań, możecie zrobić regulacje.
- Profil o dowolnej długości wcześniej wspomniany.
- Ostatni profil o dł. 60cm leżący poziomo i prostopadle do profila 134cm.
Z przodu musicie dospawać do profila o dł. 134cm dwie pionowe blachu o wysokości 40cm i szerokości 25cm u podstawy i około 10cm na górze, (zależy od tego jakie macie duże kółka) między te blachy wkręcicie kółko. Do tych blach z przodu trzeba dospawać dużą blache jako podpórkę pod nogi (wymiary ok 30x50cm) Dospawajcie ją też do profilu dł. 60cm tak aby się nie gieła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Wiem że to troche zamotane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Następne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Może to wam pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Jeżeli macie jakieś pytania to walcie. Zamieszcze jeszcze opis ławki regulowanej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Dajcie jakieś sogi coto ma być? Ja sie męcze a wy tylko byście chcieli gotowe?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
No łap soga za fajną siłke Ile robiłeś całość ? Wszystko razem ?

Moderator działu Komputery "Wiatraczek to to co się kręci"
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=52935 - Najciekawsze posty w dziale Komputery
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze***ane..."

hrhr

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KOKSIARZ

Następny temat

F1 - Formuła 1

WHEY premium