SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostrzeżenia.

temat działu:

Administracja i Moderatorzy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5542

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 8571 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 90813
Wilk 80, opisalem swoje odczucia, ty swoje .
Tym razem odpowiedziales jak na czlowieka kulturalnego przystalo.
Takie podejscie do sprawy bardziej mi sie podoba, i bardziej mozna zrozumiec twoje argumenty.
Szanuje prace kazdego moda, takze twoja choc do twojego dzialu nie zagladam.
Tak czy inaczej zawsze warto sie dogadywac, negocjowac a nie zalatwiac spraw po chamsku.
Koncze swoja polemike.
Pozdrawiam i zycze zeby podobnych spraw bylo jak najmniej.

Shut The f*** Up And Train

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dodam od siebie swoje trzy gorsze - przede wszystkim do Slawle:

Pokaż gdzie mój język jest nieodpowiedni (użyj opcji "cytuj" a nie zmyślaj!).

Co do Elvistoya - dyskusja z Tobą nie ma sensu, możesz sobie mnie oczerniać ile wlezie swoimi domysłami i domagać się żebym Ci przedstawiał od A do Z dlaczego kogoś zbanowałem. Widzę, że bardzo wiele się udzielasz w tym dziale i jak to się mowi robisz "koło pióra" innym modom także. Jeśli chcesz sam być modem i wprowadzać swoje porządki, to załóż własne forum. Bo SFD jest takie jakie jest głównie dzięki moderatorom, którzy je prowadzą tak a nie inaczej. A tutaj masz topik, który założyłem we wrześniu ubiegłego roku w moim dziale:
https://www.sfd.pl/Bany_po_finałach!-t286357.html 

Masz tam jasno i wyraźnie opisane co o moim sposobie porwadzenia działu sądzą użytkownicy! Ich zdanie znam też z korespondencji, które z niektórymi prowadzę. Ale zawsze miło przeczytać, że ktoś w dziale "moderaatorzy" robi mi koło tyłka pisząc, że nie patrzą na nic od strony userów, tylko robie co mi się podoba, bo mam władzę.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1491 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22094

Masz tam jasno i wyraźnie opisane co o moim sposobie porwadzenia działu sądzą użytkownicy! Ich zdanie znam też z korespondencji, które z niektórymi prowadzę. Ale zawsze miło przeczytać, że ktoś w dziale "moderaatorzy" robi mi koło tyłka pisząc, że nie patrzą na nic od strony userów, tylko robie co mi się podoba, bo mam władzę.


Widze, ze nadal nie chcesz zrozumiec tego o czym pisze, no ale to nic, bede tlumaczyl dalej.
Widzisz, nigdzie Ci nie zarzucilem, ze swoj dzial prowadzisz zle. Odnioslem sie tylko do Twojej wypowiedzi z tego dzialu. Chciales dawac bana komus, kogo sytuacja jeszcze nie byla w zaden sposob wyjasniona! I sam nawet przyznales, ze nie masz pojecia kim jest gosc 1288 i nie wiesz nic o jego wczesniejszej sytuacji, ale juz do dania bana chetny byles.
I tylko do tej sytuacji sie odnioslem, z SW nie mam kontaktu od dobrych paru lat, trenowalem troche w wieku 11-15 lat, dawne dzieje. Takze dzialy zwiazane z SW raczej omijam, z tego prostego wzgledu, ze moje zainteresowania sie zmienily.
Przeczytaj moje wypowiedzi jeszcze raz, raczej znajdziesz tam pochwaly swojej osoby, odnosnie prowadzenia swojego dzialu /pisalem, ze jestes osoba doswiadczona i na pewno wiesz o czym piszesz, nigdzie tez nie negowalem twojego wkladu w rozwoj tego dzialu w postaci pisania artykulow ich tlumaczenia itd/! Wiec mi stary nie zarzucaj roznych wymyslonych bzdur, sam kazesz cytowac innym a tu mi wpierasz, ze zarzucam Ci zle prowadzenie Twojego dzialu, jak moglbym cos takiego robic jak nie mam nawet o nim pojecia?
Caly czas ustosunkowywalem sie do Twojej wypowiedzi stad, od ktorej wszystko sie zaczelo bo mi sie nie spodobala. Ciezko Ci to pojac? Po co wciagasz w to swoj dzial o ktorym nie bylo mowy?

Co do Elvistoya - dyskusja z Tobą nie ma sensu, możesz sobie mnie oczerniać ile wlezie swoimi domysłami i domagać się żebym Ci przedstawiał od A do Z dlaczego kogoś zbanowałem. A tutaj masz topik, który założyłem we wrześniu ubiegłego roku w moim dziale:
[https://www.sfd.pl/Bany_po_finałach!-t286357.html]


Nigdzie Cie nie oczerniam, napisalem tylko o tym, ze nie podoba mi sie Twoje podejscie, hint: sprawa jest Ci nieznana a od razu chcesz kogos banowac, a jak widac to co ten gosc napisal bylo prawda, bo Wilk przyznal, ze tak powiedzial. Jednak jak widac, user ten troche rozrabial i robil rozne dziwne podchody, wiec osobiscie sie Wilkowi nie dziwie, ale dlatego, ze wszystko zostalo wyjasnione! I teraz kazdy ma pelen obraz tego jak to wygladalo, w tym kilku modow, ktorzy tez ta sytuacja jak widac byli mocno zbluwersowani, wiec nie tylko userzy byli nieuswiadomieni wszystkiego.

Widzę, że bardzo wiele się udzielasz w tym dziale i jak to się mowi robisz "koło pióra" innym modom także. Jeśli chcesz sam być modem i wprowadzać swoje porządki, to załóż własne forum. Bo SFD jest takie jakie jest głównie dzięki moderatorom, którzy je prowadzą tak a nie inaczej

Udzielam sie bo lubie sobie podyskutowac, zwlaszcza gdy mam ku temu powody.
Pokaz mi miejsca w ktorych kogos oczerniam albo mijam sie z prawda? /biorac pod uwage to, ze mam wiedze tylko usera/
Stary nikomu tu "dupy nie obrabiam za plecami" tak jak to prawieze nazwales, zawsze mowie wprost co mysle i opierajac sie na konkretych sytuacjach, nigdy nie mowie czegos ot tak sobie, bazujac na wlasnych domyslach, pisze o tym co widze!

Nie marzy mi sie tutaj mod w zadnym z dzialow z tego prostego wzgledu, ze jest masa innych osob, ktore przerastaja mnie wiedza /jestes jedna z takich osob, wlasnie w swoim dziale o ktorym ja nie mam wiekszego pojecia/. I nie czuje sie "godnym" prowadzic jakis dzial tutaj ze wzgledu na stan swojej wiedzy. Luznych dzialow nie ma co brac pod uwage.
Poza tym mialem okazje pilnowac porzadku tu i tam i uwierz mi, ze panowanie nad sytuacja gdzie w przeciagu 3 miesiecy maja miejsce logowania z 300 tys roznych unikalnych loginow, tez czegos tam uczy

Jednym slowem, caly czas daze do tego aby kazdy mogl sie najpierw swobodnie wypowiedziec, przedstawic swoj wlasny punkt widzenia a dopiero pozniej ew. mozna rozstrzygac o jego losach. A Ty chciales zbanowac osobe, ktorej sytuacji kompletnie nie znales i co przyznales sam. A jak widzisz okazalo, sie to co tutaj napisal akurat po czesci bylo prawda. Ale po przedstawieniu sprawy ze strony Wilka duzo sie zmienilo. I wlasnie taka sytuacje uwazam za pozytywna, bo wszystko teraz jest jasne.

Zmieniony przez - evils_toy w dniu 2007-03-11 11:45:47

Ciężar jest Bogiem, trening - nałogiem, życie - zabawą, siła - PODSTAWĄ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Chlopaki, chlopaki...

Za ostro wjezdzacie na Mariana to po pierwsze, po drugie slawle, nie przeczytales pewnie calosci topicu bo evil i Marian prowadza calkiem kulturalna dyskusje i Twoje oskarzenia co do jezyka i kultury Mariana sa wyssane z palca. Jezeli chciales napisac cos, to bylo to poprzec argumentami, bo takie pisanie aby pisac jest calkowicie bez sensu.

Evil bany sa najostrzejsza forma represji tutaj na forum, ale i najlatwiejsza. Mod tez jest czlowiekiem, uczy sie pracuje, ma wlasne zycie, a oprocz tego jest uzytkownikiem tego forum. On rowniez chce poczytac o wszystkim co go interesuje podyskutowac. Gdyby moja fucha tutaj opierala sie na kasowaniu postow i kontrolowaniu userow tylko to rzucilbym to w cholere w 5 minut. Nim bardziej popularny dzial tym gorzej utrzymac go w ryzach. Scena MMA,ze wzgledu na spefycike tego sportu i rosnaca popularnosc w mediach ma bardzo duzo aktywnych userow. Czesc z nich to stala ekipa, ktora pisze na temat, nie robi burdelu w zwyklych topikach, zachowuje sie godnie, nikogo nie wyzywa. Zdarzaja sie jednak rarytasy, ktore wpadna zbluzgaja kogo popadnie, pochwala sie ze pacha ziolo pod szkola, pogroza, syfu narobia itd. Pozniej taki syf sprzatac to jest naprawde kawal czasu, botrzeba wnikliwie przeczytac kazden jeden post takiego usera i skasowac lub nie. Lepiej zapobiegac zatem niz leczyc, w tym dziale jesli tylko jakis user daje oznaki ze moze byc z nim klopot, nalezy dzialac szybko. Pewnie ostrzezenia by cos daly, ale jedynie ustne/pisemne ostrzezenie naprawde nie przyniesie zadnego skutku. Raz, ze niekoniecznie musi zostac odczytane przez adresata, dwa- stawiam, ze zostanie zlekcewazone. Ban kilku dniowy to bardzo skuteczna metoda, drastyczna to fakt, ale rowniez bardzo bardzo skuteczna.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1491 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22094
Pinec zgadzam sie z tym wszystkim co napisales
Nie neguje wcale tego ze dajecie bany w formie ostrzezenia. Ale tutaj sytuacja wygladala troche inaczej i powtorze to jeszcze raz, ze odnosilem sie glownie do tego, ze Marian chcial zbanowac kolesia a nie znal w ogole jego sprawy.

Ciężar jest Bogiem, trening - nałogiem, życie - zabawą, siła - PODSTAWĄ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Marian to bardzo doświadczony mod - tu już nie chodzi tylko o jego wiedzę merytoryczną w swoich działach, ale właśnie o wykonywanie obowiązków moda.

pin ma rację w kwestii ostrzeżeń - zwyczajnie nie skutkują. Na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuacje, gdy ostrzeżenie odniosło pozytywny efekt. O wiele częściej jest odwrotnie - troll zaczyna jescze sapać na publicu i nierzadko wyzywać moda. Efekt - ban, ale przy zwiększeniu syfu w temacie (nierzadko w niejednym temacie). Po co więc szarpać sobie nerwy, po co rozmywać temat, po co zniechęcać innych, porządnych Użytkowników od dyskusji, skoro wszystko można załatwić banem ostrzegawczym?
Dotychczas raz mi się zdarzyło, że gość dostał ode mnie bana i od razu wysłał mi maila z przeprosinami i wytłumaczeniem. Karę przyjął bez szemrania. Bana zdjąłem od razu, bo widać efekt.
To była jedna sytuacja - na 68 banów w mojej "moderatorskiej karierze".

Kolejna rzecz - nie zdarzyło się, żeby porządny albo nawet "przeciętny" User później się odgrażał albo robił aferę w Moderatorach - jeśli już, to był tylko temat z przypomnieniem się o zdjęciu bana po określonym czasie. Jeżeli ktoś się skarżył, to był to troll, który do działu nie wniósł absolutnie nic, za to pyskować potrafił przednio.

Co do sposobu prowadzenia działu przez poszczególnych modów - trudno, żebyście cokolwiek wiedzieli, skoro w tych działach nie bywacie. Nie znacie ich specyfiki. Scena, jak również C/S, mają swoją stałą społeczność. Chętnie wita się tam nowych Użytkowników, jednak wymagamy szacunku i akceptacji zasad, które tam obowiązują. Jeśli ktoś włazi z buciorami i chce robić rewolucje, szybko żegna się z Forum przy ogólnej aprobacie. Później zaś zakłada tu post ze skargą, a w jego obronie stają Userzy, którzy nie mają pojęcia o sytuacji ani o klimacie danego działu.

Zauważcie - w temtach zakładanych tu "przeciwko" modom Sceny czy C/S, jakoś nie widać stałych Forumowiczów z tych właśnie działów, którzy mieliby wstawiać się za trollami. Czy ktokolwiek zwrócił na to uwagę?

Pojawiają się za to Userzy, którzy mają pretensje ogólnie do modów za stosowanie form represji wobec Użytkowników - niestety dla nich, te formy nie są nadużywane. Inaczej - nie bylibyśmy modami.

Że czasami poleci jakiś mało kulturalny tekst - jesteśmy tylko ludźmi. Poza tym - w SW raczej nie ma ludzi typu "bułkę przez bibułkę, a chvja gołą ręką", więc ostrzejsze sformułowania są akceptowane przez ogół. Jeśli nie pasuje to komuś spoza SW - trudno, ale niech nie narzuca nam swoich preferencji, bo przecież sam zabiera głos w sprawie dotyczącej działu, w któym nie bywa. I któego zasad nie zna...

Może to wszystko trochę zawiłe, ale mam nadzieję, że po wnikliwej analizie mojego posta, pewne sprawy staną się bardziej zrozumiałe i nie będzie więcej sytuacji występowania przeciw "złym modom" w sprawach przez siebie nie znanych.

Pozdrawiam i więcej spokoju życzę!

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2007-03-11 13:46:47

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1491 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22094
Wilk, zgadzam sie z Toba i w zaden sposob nie probuje ingerowac w to w jaki sposob prowadzicie wlasne dzialy. Poza tym Twoj tekst na mnie akurat wrazenia nie zrobil i w ogole sie w tym temacie nie zamierzalem udzielac, ale tekst Mariana, ktory chcial banowac user'a mowiacego o nieprzyjemnym potraktowaniu go przez mod'a juz zachecil mnie do zabrania glosu.
Poniewaz sprawa wygladala tak, ze on tylko nakreslil sprawe tego jak kiedys zostal potraktowany (wtedy nie wnikalem w to czy slusznie czy nie, przeczytalem i tyle) pare osob wtedy go zaczelo ciagnac za jezyk no i zaczelo sie jakies sianie zametu.
Ale tym razem, ta dyskusja nie byla ciagnieta przez usera w bezsensowny sposob, ktory moglby zaowocowac banem. Bo podkreslil, ze nie chce rozstrzasac tej sprawy - wiec tutaj jednak mimo wszystkich swoich przewinien nie wykazal sie niczym zlym. Duzo gorzej wygladaloby to gdyby ten gosc nawymyslal bzdur, bo wtedy zle bym sie z tym czul, ale wyszlo jednak, ze mowil prawde odnosnie tej sprawy, ktora inni modowie ciagneli.

Zahaczamy o najrozmaitsze aspekty a kazdy ma jednak troche co innego na mysli.
Podkreslilem to w jednym z moich pierwszych postow w tym temacie, uwazam ze SFD prowadza ludzie naprawde na wysokim poziomie i ja tu Marianowi nie zarzucam Bog wie jakich rzeczy i nie mowie, ze jest zly i dawno powinien stracic uprawnienia wrecz przeciwnie, zwrocilem mu tylko uwage, ze najpierw trzeba kogos wysluchac, poznac sprawe a dopiero banowac.
Odniose sie do Twojej przenosni. Policja tez nie dziala ot tak sobie, tylko najpierw zbiera dowody, obserwacje i dopiero dziala
A my o tym gosciu nic nie widzielismy dopoki nie rozjasniles sytuacji.


Zmieniony przez - evils_toy w dniu 2007-03-11 14:05:11

Ciężar jest Bogiem, trening - nałogiem, życie - zabawą, siła - PODSTAWĄ!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
No właśnie - nic o nim nie było wiadomo. Marian użył świetnego porównania (Macierewicz), bo 1288 najpierw wyskoczył jak Filip z konopii ze swoimi żalami i przez trzy strony nie było wiadomo o co mu chodzi i po co w ogóle to zrobił. Ciągnął bez sensu wątek chyba tylko po to, żeby rozkręcić aferę i uchodzić za kozła ofiarnego.
W naszych działach za takie coś się banuje - albo przynajmniej jedzie się gościa, żeby się określił albo zamknął. I to właśnie zrobił Marian, przy czym i tak był łagodny.

edit: jeśli już ciągniemy temat policji, to istnieje coś takiego, jak prewencja. I to właśnie zrobił Marian.
BTW - właśnie prewencja jest chyba najmniej "lubiana", właśnie za swoje metody...

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2007-03-11 14:16:05

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Elvis
na tym forum decyduja moderatorzy
i oni sa tu wladza i podporą calosci
nasze decyzje czasem dla niektrych niezrozumiale
ale to dzieki nam forum funkcjonuje ok, rozwija sie
i w kazdym miesiacy wzrasta popularnosc

jesli to zrozumiesz i zmienisz nastawienie
daj znac moze zdejmę bana


to tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 152
Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2007-03-11 15:18:23
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Historia SFD ;-)

Następny temat

niewidoczny dział

WHEY premium