SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Opisy środków dopingujących

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3628
Opisy środków :
Anapolon
Clenbuterol
Clomid (lek hormonalny)
Deca-Durabolin
HCG (hormon)
HGH (hormon)
Metandienon
Omnadren 250
Oxandrolon (Anavar)
Parabolan
Primobolan
Siłabolin
Superanabolon
Sustanon 250
Testosteron
Winstrol

1)ANAPOLON (oxymetholon)
KATEGORIA: steroid anaboliczny androgenny
Anapolon (Oxymetholon) uważany jest za najsilniejszy steryd "masy mięśniowej". Anapolon (Oxymetholon) stosowany sam, bez łączenia z innymi anabolikami, może dawać przyrost masy rzędu 10 kg w ciągu 3 tygodni stosowania. Nie zaleca się stosowania go w cyklu dłuższym niż przez 4 tygodnie, gdyż średnio po tym okresie stosowania nie będzie już powodował istotnego wzrostu mięśniowej masy ciała. Zwykle po 4-6 tygodniach stosowania kulturyści zmieniają przyjmowany steryd, aby nadal obserwować progres w postaci przyrostu masy. Często przechodzą na doustny dianabol, stanozolol, deca-durabolin, clenbuterol. Masa mięśniowa zrobiona błyskawicznie na Anapolonie (oxymetholonie) równie szybko znika po jego odstawieniu. Często konieczne bywa pod koniec cyklu stosowanie antyestrogenów w związku z tym, że steryd ten szczególnie łatwo konwertuje do estrogenów. Ale także łatwo aromatyzuje do dihydrotestosteronu (DHT) co może nasilać łysienie u osób, które mają do niego skłonność. Anapolon (oxymetholon) skutecznie blokuje podwzgórze i przysadkę, stąd kolejny problem, na który należy zwrócić uwagę. W celu odblokowania jąder, by mogły produkować własny testosteron kulturyści stosują clomifen i HCG.
Jeżeli chodzi o łączenie Anapolonu z innymi sterydami anabolicznymi to najbardziej popularne są połączenia z estrami testosteronu, nandrolonem, Winstrolem. Stosowany z testosteronem daje szczególnie silnie wyrażone działania uboczne, a szybki wzrost masy ciała prowadzi do bólów kręgosłupa lędźwiowego, bóli stawów, bolesnych skurczów mięśni, nadciśnienia tętniczego. Jak wszystkie doustne sterydy anaboliczne Anapolon (oxymetholone) jest alkilowany w pozycji 17-alfa. Wiąże się z tym jego wysoka hepatotoksyczność.
Powikłaniami stosowania oxymetholonu mogą być peliosis hepatis, rak wywodzący się z hepatocytów, zaburzenia stosunku HDL do LDL w surowicy krwi ż czym wiąże się większa skłonność do powstawania miażdżycy tętnic, a także dyselektrolitemia. Zaburzenia w proporcji stężenia jonów K+, Na+, Ca2+, Mg2+ mogą prowadzić przy jednoczesnym stosowaniu innych farmaceutyków np. diuretyków do groźnych dla życia zaburzeń rytmu serca. Przeciwskazaniem do stosowania Anapolonu (oxymetholonu) są rak prostaty, rak sutka u kobiet i mężczyzn, hiperkalcemia, choroby nerek, nadciśnienie tętnicze, choroby degeneracyjne i zapalne wątroby. Działaniami ubocznymi w czasie stosowania Anapolonu (oxymetholonu) mogą być nudności, wymioty, osłabienie, uderzenia gorąca do głowy, biegunka. Aby zwiększyć wchłanianie i dystrybucję Anapolonu (oxymetholonu) w organizmie powinen być przyjmowany łącznie z posiłkami. Rozsądne i często praktykowane przez kulturystów jest przyjmowanie go 3 razy dziennie, przy czym nie ma sensu stosowanie Anapolonu (oxymetholonu) w gigantycznych dawkach jak to się dzieje często w przypadku innych doustnych sterydów anabolicznych. Po pierwsze ze względu na działania uboczne, po drugie wysoką cenę preparatów, po trzecie gdyż jest to nie potrzebne. Anapolon (oxymetholon) daje rewelacyjne efekty już w ilości 3 tabletek dziennie. Jeżeli któryś z kulturystów mówi o posterydowych uszkodzeniach wątroby to może to być z całą pewnością kojarzone z Anapolonem (oxymetholonem).

2)CLENBUTEROL
NAZWA HANDLOWA:
Spiropent (Thomae, Niemcy) tabl. 0,01 mg; tabl. 0,02 mg; flakon: 100 ml i 250 ml; krople 10 ml i 30 ml
Contraspasmin (Arzneimittelwerk, Dresden, Niemcy) tabl. 0,02 mg
Clenbuterol (Pcharmachim, Belgia) tabl. 0,02 mg
Monores (Valeas, Włochy ) tabl. 0,01 mg 0,02 mg.
Clenbuterol jest od kilku lat stosowany przez kulturystów, początkowo w późnych latach 80-tych i na początku 90-tych stosowany był w USA i na zachodzie Europy przez hodowców bydła, którzy jako pierwsi zwrócili uwagę na własności anaboliczne, a dokładniej antykataboliczne tego preparatu. Na początku lat 90 odnotowano przypadki masowego zatrucia w kilku krajach Europy Południowej produktami mięsnymi pochodzącymi ze zwierząt w hodowli, w których stosowano clenbuterol. W tym czasie produktem tym bliżej zainteresowali się kulturyści, którzy zaczęli stosować z powodzeniem clenbuterol w celu utrzymania uzyskanej w czasie cyklu z użyciem anabolików masy mięśniowej. Clenbuterol nie jest związkiem z grupy sterydów anabolicznych, różni się od nich budową chemiczną i odmiennym mechanizmem działania. Ponieważ nie daje działań ubocznych w postaci maskulinizacji tak charakterystycznej dla pochodnych testosteronu - chętnie jest stosowany przez kobiety. Zacznijmy od początku tzn. od zastosowania clenbuterolu w medycynie. Clenbuterol jest stosowany u pacjentów z astmą oskrzelową posiada bowiem własności agonistyczne w stosunku do receptorów beta 2 zlokalizowanych w oskrzelach tzn. pobudza te receptory prowadząc do rozszerzenia oskrzeli w różnych stanach spastycznych, a także wpływa na uwodnienie wydzieliny w oskrzelach, ułatwiając jej wydalanie w czasie kaszlu na zewnątrz. Clenbuterol posiada długi okres półtrwania w organizmie dochodzący do 40 godzin, a więc prawie 2 dni. Ta informacja jest cenna ze względów praktycznych gdyż przez kulturystów też jest przyjmowany "fazowo" z uwzględnieniem farmakodynamiki tego związku.
Clenbuterol jest stosowany po cyklu z użyciem sterydów, a także w okresie przygotowania do zawodów w celu uzyskania rzeźby i nabrania lepszej definicji mięśni. Przyjmuje się, że Clenbuterol ma własności kataboliczne dla tłuszczu w tkankach obwodowych tzn. spala zgromadzony w wyniku używania sterydów anabolicznych tłuszcz wykazując jednoczesne działanie anaboliczne w stosunku do tkanki mięśniowej, co daje ciągły przyrost czystej masy mięśniowej nawet między cyklami. Wydaje się więc być idealny dla kulturystów w celu utrzymania "zrobionej" masy. Przeszkodą może być cena. Opakowanie, w którym jest 100 tabletek, kupione na receptę np. w Austrii lub we Włoszech kosztuje ok. 100 PLN.
Stosowany w zależności od własności osobniczych każdego kulturysty powiedzmy w ilości 5 tabletek dziennie wystarcza na ok. 2 miesiące. Ze względu na złożoną farmakokinetykę tego związku i długi 2 fazowy, o długości do 48 godzin okres półtrwania zwykle clenbuterol jest stosowany w ilości 2-6 tabletek dziennie w 2 dawkach podzielonych przez 2 dni z następującym po tych 2 dniach okresem 2 dniowej przerwy. W takim schemacie jest zwykle przyjmowany przez 2 tygodnie po których następuje przerwa 2- 3 tygodni gdyż przyjmowany ciągle powoduje ciągłe wysycenie receptorów i po ok. 2 tygodniach przestaje być skuteczny. W takim schemacie jest zwykle stosowany przez profesjonalnych kulturystów między cyklami z użyciem sterydów anabolicznych, jednak nie dłużej niż przez 2 - 3 miesięcy. Należy mieć na uwadze, że efedryna, kofeina, guarana, hormony tarczycy powodują także efekt termogeniczny poprzez oddziaływanie na te same receptory co clenbuterol. Stosowanie clenbuterolu łącznie z wyżej wymienionymi środkami prowadzi do nasilenia działań ubocznych w postaci bezsenności, pobudzenia psychoruchowego, drżenia rąk, bólów głowy, bolesnych skurczów mięśni (obniżenie poziomu potasu w surowicy krwi), nudności, kołatania serca. Przyjmowany sam w większych dawkach oraz bez wskazań lekarskich również może prowadzić do takich objawów, nie mówiąc o tym, że duże dawki mogą prowadzić do stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia tachyarytmii nadkomorowych i komorowych.
Cena opakowanie 100 tabletek ok. 80-100 PLN.

3)CLOMID

NAZWA HANDLOWA:
Clomifen tabletki po 50 mg
Clomid tabletki po 50 mg
Clostiibegyt tabletki po 50 mg.
KATEGORIA: lek hormonalny

Clomid (cytrynian clomifen) jest związkiem chemicznym oddziaływującym bezpośrednio na podwzgórze. Działa w mechanizmie sprzężenia zwrotnego na oś podwzgórze - przysadka - jądra (lub u kobiet jajniki). Działa na "najwyżej" położony element w tej piramidzie tzn. na podwzgórze, powodując zwiększone wydzielanie czynników uwalniających hormony gonadotropowe. W jednym zdaniu powoduje wzrost wydzielania LH i FSH. A jak podają różne źródła przede wszystkim tego pierwszego. LH (wydzielany przez przysadkę) powoduje u mężczyzn na zasadzie dodatniego sprzężenia zwrotnego wyrzut testosteronu z jąder do osocza krwi. FSH jest odpowiedzialny za powstawanie komórek rozrodczych męskich. Oba te działania są interesujące dla kulturystów szczególnie tych po cyklu sterydowym.
Zastosowanie większości sterydów anabolicznych powoduje na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego zahamowanie wydzielania LH i FSH przez przysadkę mózgową. Brak LH we krwi powoduje to, że nie jest wydzielany przez jądra testosteron. Po skończeniu cyklu z użyciem sterydów anabolicznych, szczególnie tych o najsilniejszych własnościach androgennych np: estry testosteronu, metandienon, ich poziom we krwi z dnia na dzień spada, jądra są nadal "zablokowane" tzn. nie produkują jeszcze testosteronu. Clomid (clomifen) jest właśnie takim środkiem stosowanym przez kulturystów w celu pobudzenia poprzez LH jąder do podjęcia na nowo wydzielania testosteronu. Zwykle jest stosowany w różnych kombinacjach łącznie z HCG tzn. choriongonadotropiną. HCG jest hormonem tropowym oddziaływującym bezpośrednio stymulująco na komórki Leydiga w jądrach, które są odpowiedzialne za produkcję testosteronu, a podczas cyklu anabolicznego były zablokowane.
Krótko o zastosowaniu Clomidu (clomifenu) w medycynie. Lek ten najczęściej jest zapisywany przez lekarzy kobietom, które mają problemy z zajściem w ciążę: stosowany w bezpłodności spowodowanej brakiem owulacji, we wtórnym braku miesiączki, mlekotoku. U mężczyzn czasami znajduje zastosowanie w leczeniu oligospermii (podaje się wtedy 50 mg leku dziennie przez okres ok. l miesiąca). W czasie przyjmowania leku mogą wystąpić działania uboczne w postaci zaburzeń widzenia, alergicznych zapaleń skóry, zaburzenia funkcji wątroby.
Dla kulturystów atrakcyjne jest działanie bezpośrednio na podwzgórze powodujące wzrost wytwarzania hormonu uwalniającego LH, co w dalszym etapie inicjuje, zatrzymane w wyniku zażywania sterydów anabolicznych, wytwarzanie testosteronu. Efekty działania Clomidu (cytrynianu clomifenu) pojawiają się stosunkowo późno. Do wyrównania poziomów testosteronu i gonadotropin w organizmie dochodzi po ok. 2 tygodniach. Najczęściej kulturyści stosują go w ilości 50-lOOmg dziennie jednorazowo wieczorem lub w dawce podzielonej rano i wieczorem przez okres 14 dni po zakończeniu cyklu anabolicznego. Często jest przyjmowany łącznie z HCG (substancja w formie zastrzyków domięśniowych działająca w organizmie tak jak naturalny hormon LH). HCG podane domięśniowo działa już po 2-3 godzinach powodując znaczący wyrzut testosteronu przez jądra jego działanie jednak również utrzymuje się krótko. Optymalne wydaje się po zakończeniu cyklu stosowanie HCG przez okres np. 2 tygodni, a następnie przejście na Clomid (cytrynian clomifenu) również na okres 2 tygodni. Jednak każdy kulturysta stosujący anaboliki ma swój własny schemat stosowania lub nie stosowania Clomidu (clomifenu). Cenną własnością Clomidu (clomifenu), równie często wykorzystywaną przez kulturystów jest jego działanie antyestrogenowe. Clomifen wykazuje bowiem powinowactwo do receptorów estrogenowych. Większość anabolików o silnych własnościach androgennych, np.: testosteron ulega konwersji do silnych estrogenów, które powodują ginekomastię, odkładanie tłuszczu, zatrzymywanie w organizmie wody i minerałów. Clomifen jako słaby antyestrogen może w znacznym stopniu pomóc w zapobieganiu tym skutkom ubocznym.
Cena opakowania zawierającego 10 tabletek na czarnym rynku 30-50 zł.

4)DECA-DURABOLIN
NAZWA HANDLOWA:
Retabolil (Węgry) ampułki 50 mg/l ml
Deca-Durabolin (Niemcy, Holandia, Grecja) ampułki 50 mg/1ml i 100 mg/1ml
Durabolin (Francja) ampułki 25 mg/1ml
Anadur (Szwecja) ampułki 50 mg / ml.
KATEGORIA: steroid anaboliczny
Na całym świecie produkowany jest cały szereg preparatów opartych na tym związku. Między innymi fenylopropionian nandrolonu, dekanian nandrolonu, heksanian nandrolonu, undekanian nandrolonu, propionian nandrolonu i wiele innych pochodnych. W USA i Europie najbardziej rozpowszechnione są 2 pierwsze pochodne: dekanian nandrolonu w Polsce znany przede wszystkim pod nazwą Deca - Durabolin (produkt firmy Organon) oraz fenylopropionian nandrolonu (Durabolin firmy Organon). Te dwie wyżej wymienione formy nandrolonu różnią się przede wszystkim okresem półtrwania w organizmie Dekanian, częściej stosowany przez kulturystów, jest aktywny w organizmie, dając efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej, przez 6-7 dni i tak często jest przez nich przyjmowany. Informacja, że jest aktywny przez ok. tydzień może być dla niektórych myląca. Chodzi o kulturystów i sportowców biorących udział w zawodach w czasie, których są wykonywane badania antydopingowe. Nandrolon jest wykrywalny w moczu jeszcze w kilka miesięcy po skończonym cyklu. Podręczniki medyczne natomiast podają, że często jest używany w leczeniu m.in. osteoporozy i powinien być przyjmowany w formie zastrzyku w ilości 25 do 50 mg ( 1/2-1 ampułki) raz na 2-3 tygodnie.
Dekanian nandrolonu jest atrakcyjny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kulturystów ze względu na swe ciekawe własności. Po pierwsze jest lekiem pozbawionym działań hepatotoksycznych, nawet wtedy gdy jest stosowany w większych dawkach, przez dłuższy okres czasu. Często stosowany przez lekarzy dla utrzymania dodatniego bilansu azotowego i białkowego w przewlekłych chorobach wątroby np. w marskości wątroby. Jest to cenna informacja dla tych kulturystów, którzy w przeszłości mieli problemy z wątrobą np. chorowali na WZW - wstrzepienne zapalenie wątroby. Stosowany również jako lek z wyboru w długotrwałym leczeniu pacjentów wyniszczonych, chorych na AIDS - w celu utrzymania dodatniego bilansu azotowego. W czasie stosowania tego preparatu wskazana jest okresowa kontrola stężenia wapnia i magnezu we krwi ze względu na to, że w czasie stosowania Decadurabolinu (nandrolonu) dochodzi także do zatrzymywania tych dwóch minerałów. Po drugie Decadurabolin (dekanian nandrolonu) ma zdecydowanie silniej wyrażone działanie anaboliczne niż androgenne to znaczy posiada wysoki indeks anaboliczny, bliski 10. W przypadku domięśniowo stosowanych estrów testosteronu było to działanie pół na pół (indeks l). Ze słabiej wyrażonymi własnościami androgennymi wiążą się mniejsze działania uboczne w postaci retencji wody w tkance podskórnej oraz ginekomastii, która prawie nigdy nie występuje, nie ma także problemów z podwyższonym ciśnieniem krwi. Aromatyzacja do estrogenów w przypadku nandrolonu prawie nie występuje. Ze względu na swe silne własności anaboliczne przy łagodnych androgennych równie chętnie jak przez mężczyzn jest stosowany przez kobiety. Stosowanie dawek podtrzymujących takich jak w medycynie ok. 50 mg dekanianu tygodniowo lub co dwa, trzy tygodnie, nie przynosi widocznych efektów w postaci gwałtownego przyrostu masy mięśniowej. Przyjmuje się większą rozpiętość stosowanej tygodniowo ilości dekanianu nandrolonu w celu osiągnięcia przyrostu masy mięśniowej. Przez kulturystów zwykle jest stosowany w ilości 200-400 mg tygodniowo, dopiero przy tego rzędu dawkach dochodzi do znaczącego przyrostu masy. Dekanian nandrolonu chętnie jest stosowany w jednym cyklu w połączeniu z doustnym metandienonem lub domięśniowo podawanymi estrami testosteron.
Krótko o fenylopropionianie nandrolonu (Durabolin). Ze względu na krótszy okres półtrwania w kulturystyce, jest podawany w postaci injekcji domięśniowych raz na 2-3 dni. Posiada jeszcze słabsze działania uboczne od dekanianu wyrażone zatrzymywaniem wody, odkładaniem tłuszczu, tendencją do wywoływania nadciśnienia tętniczego krwi. Efektywne dawki uznawane przez większość kulturystów to np. 50-75 mg podawane co 3 dni. Fenylopropionian chętnie jest stosowany w jednym cyklu z innymi sterydami anabolicznymi np. takimi jak wymienione wcześniej dla dekanianu. Deca-Durabolin jest jednym z najczęściej poszukiwanych na polskim rynku zachodnim anabolikiem.
Deca-Durabolin został dopuszczony do obrotu farmaceutycznego w Polsce i dostępny jest w aptekach na receptę. Za 1 ampułkę zawierającą 50 mg trzeba zapłacić około 28 zł.

5)HCG
NAZWA HANDLOWA:
Pregnyl ampułki po 500 j.m 1500 j.m i po 5000 j.m
Biogonadyl ampułki po 500 j.m i 2000 j.m.
Profasi ampułki po 2000 j.m 5000 j.m i 10000 j.m
KATEGORIA: lek hormonalny

HCG lub inaczej - gonadotropina kosmówkowa jest glikoproteinowym hormonem nie należącym do grupy sterydów anabolicznych ze względu na swą odmienną budowę chemiczną. HCG jest hormonem wytwarzanym przez łożysko ciężarnej kobiety w celu podtrzymania dalszego wzrostu rozwijającego się płodu. Przez ok.2 miesiące zapewnia produkcję estrogenów i progesteronu przez ciałko żółte. Niezmetabolizowany hormon jest usuwany przez ciężarną kobietę razem z moczem. HCG, które znalazło zastosowanie w medycynie jest otrzymywane na większą skalę właśnie z moczu ciężarnych kobiet. W drodze pzemiany technologicznej otrzymuje się biały proszek, który jest pakowany w fiolki i łącznie z rozpuszczalnikiem sprzedawany jako gotowy produkt. HCG jest przepisywane przez lekarzy, do podawania w formie zastrzyków domięśniowych. Krystaliczny proszek powinien być przechowywany w lodówce tzn. w temp. ok. 5 stopni C. Różnica między HCG, a estrowymi formami testosteronu do podawania domięśniowego polega na różnicy podłoża, w którym jest rozpuszczona substancja czynna. W przypadku estrów testosteronu jest to podłoże olejowe - dlatego do wstrzyknięć domięśniowych stosowana jest grubsza igła (najczęściej 8 lub 9) podczas gdy HCG jest na podłożu wodnym, więc do wstrzyknięcia domięśniowego wystarczy igła 4 lub 5 przez co zastrzyk jest zdecydowanie mniej bolesny.
HCG stosowane jest w medycynie szczególnie u kobiet, które mają problemy z zajściem w ciążę. Gonadotropina kosmówkowa indukuje owulację w przypadku niepłodności związanej z jej brakiem lub w przypadku zaburzeń dojrzewania pęcherzyków. Stosowana również w niedomodze ciałka żółtego u ciężarnych. W poronieniach nawykowych, w opóźnionym dojrzewaniu u kobiet, w zaburzeniach miesiączkowania i w impotencji. Ponieważ biologiczna aktywność HCG przypomina działanie LH - hormonu naturalnie wytwarzanego przez przysadkę mózgową, HCG znalazło zastosowanie w leczeniu także u mężczyzn. Stosowane jest m.in. w leczeniu niepłodności i w opóźnionym dojrzewaniu u chłopców. W przypadku cryptorchismu tzn. niezstąpienia jądra stosowana przed leczeniem operacyjnym lub jako jedyna metoda w leczeniu tej choroby. U mężczyzn stosowana w hipogonadyzmie hipogonadotropowym, w zaburzeniach popędu seksualnego.
Dawkowanie jest bardzo zróżnicowane zależnie od wieku pacjenta, wagi ciała, ew. czynników obciążających, płci, współistniejących chorób, przyjmowania innych leków - szczególnie preparatów hormonalnych, średnio od 500 j.m. do 5000 j.m. tygodniowo. Należy pamiętać, że odstępy czasu między kolejnymi podaniami są także osobnicze zróżnicowane. Jak to już zostało wspomniane HCG posiada działanie zbliżone do działania LH, a także w niewielkim stopniu działanie FSH. Dla kulturystów szczególnie atrakcyjna jest ta pierwsza z wymienionych właściwości. HCG tak jak naturalny LH powoduje wyrzut testosteronu przez komórki Leydiga w jądrach. Ma to szczególnie znaczenie pod koniec cyklu z użyciem sterydów anabolicznych wtedy gdy wytwarzanie własnego testosteronu jest zahamowane. HCG podane zdrowemu mężczyźnie, który nie stosował sterydów anabolicznych powoduje wyrzut testosteronu przez jądra już w ok. 1 godzinę po podaniu, a podniesiony poziom testosteronu we krwi może utrzymywać się przez 3-4 dni.
HCG najczęściej stosowany jest przez kulturystów po zakończeniu cyklu. Przyjmowany w iniekcjach domięśniowych jeden raz na ok. 4 dni. Czasami jest również przyimowany w środku cyklu aby pobudzić komórki jąder, zapobiegając ich atrofii (zanikowi), a przy okazji stymulując wytwarzanie testosteronu. Aby zapobiec atrofii jąder w środku cyklu wystarczy stosowanie 2000 j.m. tygodniowo. Po zakończeniu cyklu w celu utrzymania podwyższonego stężenia testosteronu we krwi kulturyści stosują od 4000 j.m. do 8000 j.m. HCG tygodniowo w 2 dawkach podzielonych przez okres 2-4 tygodni lub do rozpoczęcia następnego cyklu nie przekraczając jednak okresu 4 tygodni. Samo stosowanie HCG nie wystarczy do przywrócenia równowagi w zaburzonym układzie podwzgórze -przysadka - jądra. HCG pobudza tylko jądra natomiast podwzgórze i przysadka są nadal zablokowane. Dlatego kulturyści łącznie z HCG często stosuje cytrynian clomifenu, który pobudza podwzgórze do wytwarzania LH np. l tabletka dziennie przez 2 tygodnie. Równie często łącznie z HCG i clomifenem może być stosowany clenbuterol który przedłuża fazę anaboliczną po skończonym cyklu sterydowym. HCG posiada podobne działania uboczne jak sterydy anaboliczne tzn. może powodować ginekomastię, obrzęki, trądzik, odkładanie tkanki tłuszczowej.
Cena czmorynkowa 1 ampułki HCG 2000 j.m. od 10 - 20 zł.

6)HGH - Hormon Wzrostu
HGH. (Human Growth Hormone) ludzki hormon wzrostu lub somatotropina przysadkowa Genotropin.
Pakowany w ampułki po 4 j.m. i 16 j.m. Norditropin w ampułkach po 12 j.m. i 24 j.m.
Często bywa nazywany "hormonem młodości". Hormon wzrostu nie posiada budowy sterydowej. Nie należy więc do grupy sterydów anabolicznych. Ale podobnie jak one należy, obok np. testosteronu i insuliny do hormonów wykazujących działanie anaboliczne w stosunku do tkanki mięśniowej, a także tkanki łącznej (np. kości). Ludzki hormon wzrostu jest białkiem, a dokładniej polipeptydem złożonym ze 191 aminokwasów, produkowanym przez komórki kwasochłonne przysadki mózgowej.
HGH wykazuje działanie insulinopodobne tzn. nasila transport do wnętrza komórek cukrów, przekształcanie glukozy w glikogen, zwiększa transport do wnętrza komórek wolnych aminokwasów, a następnie powoduje syntezę białka mięśni. GH działając na tkankę mięśniową powoduje hipertrofię komórek mięśniowych tzn. zwiększenie ich objętości oraz to czego nie są w stanie spowodować nawet najlepsze sterydy anaboliczne - hiperplazję komórek mięśniowych, to znaczy zwiększenie ich liczby.
Pobudza wzrost kości i tkanki chrzęstnej. Przed zarośnięciem nasad kostnych powoduje wzrost kości na długość. U kulturystów przyjmujących GH, powoduje proporcjonalny do rozwoju mięśni rozwój tkanki łącznej wyrażający się wzmocnieniem i solidnym rozwojem układu kostnego oraz wiązadeł i chrząstek stawowych. Brak działań ubocznych w postaci efektów androgennych.
W kulturystyce hormon wzrostu stosowany jest do budowania solidnej beztłuszczowej masy mięśniowej. Jego działanie anaboliczne potęgują środki z grupy sterydów anabolicznych, dlatego chętnie jest stosowany przez zaawansowanych kulturystów w połączeniu z nimi. Do podawania łącznie z hormonem wzrostu wykorzystywane są łagodne anaboliki o słabo wyrażonych właściwościach androgennych np. Deca-Durabolin, Winstrol Depot. GH nie powinno być stosowane u chorych z niewydolnością tarczycy.
Hormon wzrostu posiada krótki okres półtrwania w organizmie ok. jednej godziny. W tym czasie dochodzi do maksymalnej produkcji somatomedyn przez wątrobę. Po godzinie aktywności GH gwałtownie maleje. Dlaczego GH jest podawany w małych dawkach kilka razy dziennie tak aby utrzymać jego stężenie w surowicy krwi na możliwie stałym poziomie np. 2 j.m. podskórnie 3-4 razy dziennie. W medycynie zalecane dawki dla dorosłych to początkowo 2 j.m. na dobę, zwiększając dawkę do 4 j.m. na dobę. Dawki zostały podane dla 100 kg osobnika.

7)METANDIENON - ( 17alfa-metylo-androsteDION )

NAZWA HANDLOWA:
Metanabol 5mg (Polska)
Stenolon 5mg (Czechy)
Naposim 5mg (Rumunia)
Pronabol (Indie)
Anabol Tabletes 5mg (Tajlandia)
Dianabol 5mg (USA)
Pierwszym środkiem anabolicznym, po który zwykle sięgają polscy kulturyści jest metanabol (dianabol). Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5 mg. Zwykle, bardziej dostępny jest na czarnym rynku jest pochodzący zza wschodniej granicy Metandrostenolon. Jego cena jest konkurencyjna w stosunku do polskiego preparatu dianabolu. Za 100 tabletek rosyjskiego dianabolu płaci się ok. 40 zł za polski trzeba zapłacić ok. 60- 70 zł. Polski Metanabol ma dobrą opinię w kręgach kulturystycznych nawet w USA gdzie jego duże ilości znajdują się na miejscowym czarnym rynku. Ze wzgledow czysto praktycznych tabletki 1 mg nie są stosowane w dopingu kulturystycznym. Również krem zawierający metadienon nie ma większego zastosowania w kulturystyce (z wyjątkiem leczenia trudno gojących się ran skóry, które mogły pojawić w wyniku mechanicznego uszkodzenia powłok ciała). W medycynie krem stosowany jest w leczeniu m.in. trudno gojących się ran, zaburzeniach troficznych skóry, oparzeniach, odmrożeniach, mechanicznych uszkodzeniach skóry, w owrzodzeniach podudzi, w zmianach po rentgenoterapii i fizykoterapii. Natomiast tabletki Metanabolu mają zastosowanie m.in. w dużej grupie chorób z ujemnym bilansem azotowym (w chorobach jelit, w marskości wątroby) oraz w oparzeniach, w zanikach mięśniowych, w wyniszczeniu spowodowanym chorobami zakaźnymi np. AIDS, w niektórych chorobach nowotworowych, w anoreksji w stanach zwiększonego zapotrzebowania na białko i aminokwasy. Zwykle jest stosowany w dawkach 10-15 mg dziennie czyli od 2-3 tabletek na 24 godziny. W niemieckiej instrukcji dołączonej do opakowania preparatu Dianabol zaleca się przez pierwsze 3-4 dni przyjmowania Dianabolu 20 mg dziennie - 4 tabletki po 5 mg. Po 4 dniach zalecana dawka to 5-10 mg dziennie w dwóch dawkach pojedynczych. Dawki te mają zastosowanie w przypadku leczenia chorób przebiegających z ujemnym bilansem azotowym. W instrukcji dołączonej do oryginalnego rosyjskiego opakowania Metanabolu (metandrostenolonu) czytamy m.in., że lek powinien być przyjmowany przed lub w czasie jedzenia. Dawka dla dorosłych zwykle wynosi 10-15 mg na dzień. W niektórych wypadkach, przy wyraźnych wskazaniach lekarskich dawka może być zwiększona do 30-50 mg dziennie, jednorazowo 10 mg. Przy długotrwałym, przewlekłym leczeniu zalecana jest przez producenta dawka dobowa 5-10 mg. Czas leczenia Metanabolem (Metandrostenolonem) nie powinien przekraczać 4-8 tygodni, a przerwy pomiędzy cyklami leczenia powinny wynosić co najmniej 1-2 miesięcy. W czasie leczenia Metanabolem (Metandrostenolonem) powinny być przyjmowane z pokarmem odpowiednio większe ilości wartościowego białka zwierzęcego, węglowodanów, soli mineralnych, witamin. Lek powinien być chroniony od światła, przechowywany w temperaturze pokojowej lub niższej. Tyle z rosyjskiej ulotki o zażywaniu Metanabolu (Metandrostenolonu). Metanabol jest i chyba długo jeszcze będzie najpopularniejszym anabolikiem w naszym kraju w kręgach kulturystycznych. Warto mieć na uwadze to, że jako doustny 17 alfa metylo-steryd jest w znacznym stopniu hepatotoksyczny szczególnie stosowany w większych dawkach niż to zostało podane wyżej (15 mg na dobę) przez okres dłuższy niż 4 tygodnie. Dłuższe stosowanie zawsze powinno się odbywać z jednoczesną kontrolą tzw. wskaźników wątrobowych.
Zwykle metandienon stosowany jest w cyklach łącznie z jedną z form domięśniowych testosteronu np: z Omnadrenem 250, Testosteronem prolongatum, lub Testosteronem propionicum, ale o tym nieco później. Metanabol (Metandienon) jest bardzo zbliżony budową chemiczną do związku pokrewnego testosteronu - metylotestosteronu. Zmiana wiązania na podwójne między 1, a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w przeciwieństwie do metylotestosteronu, posiada znacznie silniej wyrażone właściwości anaboliczne, słabiej androgenne. W związku z tym, że posiada jednak działanie androgenne wpływa na układ podwzgórze - przysadka - jądra hamując wydzielanie własnego testosteronu o ok.1/3. Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie gdy jest łączony z testosteronem. Dianabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięśniowej połączony jest z zatrzymywaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody. Dlatego często w kulturystyce używany jest antyestrogen tamoxifen, który przyjmowany równolegle zmniejsza odkładanie wody i zapobiega ginekomastii. Dawka dzienna Metanabolu (metandienonu) dzielona jest na kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie. Rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku. Istnieje forma dopuszczona do obrotu weterynaryjnego na rynku amerykańskim w formie zastrzyków domięśniowych. Dianabol do wstrzykiwań produkowany jest przez meksykańską firmę i pakowany w buteleczki o pojemności 50 ml. 1 ml roztworu zawiera 25 mg czynnego D-bolu. Okres półtrwania tej formy D-bolu w organizmie jest krótszy niż formy doustnej i wynosi ok. 1 godziny, a więc efekt anaboliczny również trwa bardzo krótko. Aby uzyskać jakikolwiek efekt anaboliczny stosując tę formę Dianabolu stosuje się częste wstrzyknięcia podskórne lub domięśniowe, nawet 6 razy dziennie, małych objętości płynu. Warto zaznaczyć, że po podaniu domięśniowym D-bol nie ulega inaktywacji w efekcie pierwszego przejścia przez wątrobę lecz dostaje się, z pominięciem wątroby od razu do tkanki mięśniowej. Nie jest przez to hepatotoksyczny i jest bezpieczniejszy m.in. dla kulturystów obciążonych wywiadem żółtaczkowym. Warto także zaznaczyć, że ze względu na drogę podania również dawki powinny być odpowiednio mniejsze.
Większość źródeł podaje, że dawki stosowane w kulturystyce wynoszą od 15 mg do 50 mg na dobę, w zależności od stopnia zaawansowania i przede wszystkim wyjściowej masy ciała. Wyższe dawki niż 50 mg na dobę wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa np. w postaci nadciśnienia, obrzęków, przeciążenia serca (przyrost wagi jest znacznie szybszy niż zmiany adaptacyjne krążenia, serce "nie nadąża" za szybkim wzrostem wagi ciała), łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. To, że przytoczone Metanabolu dawki są 3 razy większe od zalecanych przez lekarzy nie oznacza wcale, że nie można sobie uszkodzić wątroby np. dawką 15 mg metandienonu jeżeli wcześniej chorowało sie na wirusowe zapalenie wątroby lub jest się szczególnie wrażliwym na ten lek.
Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała zamiast powiększeniu, zażółceniu skóry, osłabieniu, objawach podobnych jak w czasie przeziębienia, nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza. Przestrzegam przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym, alkoholu (piwo też zawiera alkohol). Dianabol jest doustnym anabolikiem i często jest łączony z preparatami domięśniowymi. Najpopularniejszymi w Polsce są domięśniowe formy testosteronu: Testosteron prolongatum Testosteron propionicum, Omnadren 250. Z preparatów zagranicznych: Deca-Durabolin, Sustanon, Testovir Depot, Winstrol Depot, Oxandrolone. Dawka sterydów anaboliczno-androgennych powinna być dobrana indywidualnie, dla każdego przyjmującego z osobna, przez lekarza, który również będzie mógł monitorować stan pacjenta w czasie całego cyklu.

8)OMNADREN 250
Jest podobnie jak Sustanon 250 mieszaniną testosteronów (lecz w porównaniu do niego ma więcej skutków ubocznych i bardziej zalewa mięśnie wodą).
Skład Omnadrenu:
Testosteron propionicum 30 mg
Testosteron phenylpropionicum 60 mg
Testosteron isocapronicum 60 mg
Testosteron caprinicum 100 mg
Najpopularniejszy wśród polskich sterydów. Omnadren 250 jest olejowym preparatem złożonym z 4 różnych związków testosteronu. Produkowany jest w Polsce przez firmę "Polfa". Jest on mieszaniną estrów testosteronu, które po podaniu domięśniowym wchłaniają się z różną prędkością. Swą popularność zawdzięcza przystępnej cenie i wyraźnym efektom jego działania, zwłaszcza w połączeniu z metanabolem (spory przyrost masy mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie).
Zależnie od dawek spełnia różne funkcje. Niektórzy, oczywiście tak dzieje się na całym świecie, dochodzą do wręcz kosmicznych dawek. Znane są przypadki przyjmowania przez polskich zawodników dawek w granicach 7 500-10 000 mg/tydzień, ale o tych nie będziemy tutaj pisać. Polecaną dawką dla początkujących byłoby zależne od połączenia, 250 mg na tydzień lub na dwa tygodnie z 30-40 mg metanabolu. Profesjonaliści zażywają 500-1000 mg tygodniowo łącząc Omnadren głównie z metanabolem 40 mg dziennie i 300-400 mg nandrolonu tygodniowo. Zależnie od tego czy zawodnik przygotowuje się do zawodów jest to długo lub krótko wykrywalny nandrolon. Nawet 500 mg omnadrenu tygodniowo jest w stanie powiększyć wagę przez 5-10 tygodni o 5-8 kg. Dobre połączenie omnadrenu jest z primabolanem depot 300-400 mg/tydzień + 500 mg omnadrenu/tydzień przez 8-12 tygodni, dodatkowo co 4 tygodnie można przez pierwszy okres stosować 200 mg phenyloproplonianu nandrolonu, przez następne 4 tyg. - Winstrol tabletki 10-20 mg. Wszystkie środki zwierzęce (wymienione jako zwierzęce) stosowane w dawce 150 mg tygodniowo z 500-750 mg Omnadrenu przez 8-10 tygodni dają zaskakujące efekty. Na polskim i zachodnim rynku pokazało się wiele podróbek, są to głównie przerobione testosterony przez Jelfę Jelenia Góra w dawkach 10 mg i 25 mg (Propionicum). Ampułka jest identycznych rozmiarów, różni się minimalnie kolorem i gęstością. Sporadycznie przerabiany jest też testosteron prolongatum lecz przerabianie nie jest tak opłacalne jak np. 10mg propionicum. Paczki też są perfekcyjnie podrobione tak więc jak kupujecie już omnadren to najlepiej z pewnego źródła.
Zalecaną dawką w lecznictwie jest 250mg co cztery tygodnie. Omnadren jest jednym z tych sterydów, który jest stosowany przez różnych kulturystów w różnych ilościach. Początkującym w zupełności wystarczy 1 ampułka na tydzień do półtora tygodnia. Nieco bardziej zaawansowani powinni unikać stosowania częstszego niż 6 dni, a to ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych takich jak choćby ginekonomastia. Na czarnym rynku trzeba zapłacić od 80 - 100 zł za 5 ampułek, natomiast w aptece na receptę około 13 złotych za 1 ampułkę.

9)OXANDROLON (ANAVAR)
NAZWA HANDLOWA:
Oxadrolone tabletki po 2,5mg
Anavar tabletki po 2,5 mg
Bardziej znany jako Anavar. Jest najbardziej bezpiecznym (bardzo niska toksyczność) sterydem anabolicznym o bardzo silnych właściwościach anabolicznych (ogromny przyrost mięśni i siły). Jest wytwarzany przez G.D.Searle. Sprzedawany w butelkach po 100 tabletek.
Anavar najczęściej dostepny jest w postaci tabletek 2,5mg . Przyjmuje się, że efektywna dawka powodująca przyrosty czystej, pozbawionej tłuszczu masy mięśniowej to ok. 15-25mg dziennie (7-10tabletek) dla mężczyzn i 3 tabletki dla kobiet. Cena leku dostępnego w aptekach Europy Zachodniej wynosi ok 30$ za 100 tabletek. Cena czarnorynkowa to ok.3 US$ za 1 tabletkę, natomiast cena wytworzenia tego medykamentu jest bardzo niska . Jest produkowany od wczesnych lat 60-tych. Może to nie jest typowy steryd na masę, za to jednak powoduje duże przyrosty siły co ma duże znaczenie dla przedstawicieli sportów gdzie liczy się siła a drugo planową postacią jest masa. Przyrost siły powodowany jest prostym mechanizmem podobnym do działania fosforanukreatyny. Anavar powoduje wzrost stężenia kreatyny wewnątrz komórek mięsni poprzecznie prążkowanych.
W kulturystyce aby zdobyć znaczne przyrosty stosowany jest najczęściej z anabolikami o silnie wyrażonych właściwościach androgennych, np Testosteron, Dianabol, Oxymentholon. Czarnorynkowa cena w Polsce wynosi ok 8-10 zł za 2,5mg tabletkę. Steryd ten, jest bardzo ceniony przez kulturystów z kilku powodów - nigdy nie aromatyzuje, nawet gdy przyjmowany jest w bardzo duzych dawkach, nie daje obrzęków zwiazanych z zatrzymaniem wody i jonów metali. Może być stosowany przez zawodników którzy mają podwyższone spoczynkowe ciśnienie krwi. Inną niezwykle ważną zaletą jest to, że jako steryd nie zablokowuje układu podwzgórza-przysadka-jądra. W związku z tym nie dochodzi do przerwania wydzielania własnego testosteronu i nie zachodzi potrzeba stosowania HCG po skończonym cyklu. Jako anabolik nie będzie prowadził do syntezy i magazynowania tłuszczu. Może być stosowany także z Testosteronem, Parabolanem i Dianabolem.

10)PARABOLAN
Jest sterydem produkowanym we Francji. Ma bardzo silne działanie anaboliczne i androgenne. Ma również dużo skutków ubocznych, głównie działa ujemnie na nerki. Jego nazwą w medycynie jest Trenobolon natomiast nazwa Parabolan jest nazwą handlową. Jest bardzo dobry do łączenia z innymi sterydami takimi jak Anavar. Należy pamiętać, że parabolan jest sterydem bardzo toksycznym dlatego okres jego używania nie powinien przekraczać okresu 6-8 tygodni. Kulturyści często stosują go przez 6 tygodni, a potem zmieniają go na specyfik o nazwie Masteron, który ma działanie zbliżone do parabolanu, lecz nie wykazuje tak dużej toksyczności. Steryd ten jest wykorzystywany raczej przez bardziej zaawansowanych kulturystów (nie poleca się go sterydowym nowicjuszom) . Jego zaletą jest przyrost siły, masy, oraz poprawienie twardości mięśni, być może dlatego kulturyści stosują go w okresie przygotowywania do zawodów. Z reguły stosuje się 1-2 zastrzyków w tygodniu. Parabolan nie aromatyzuje (nie ciągnie wody) i tym samym nie wywołuje ginekomasti, więc używanie Nolvadexu wydaje się rzeczą zbyteczną. Parabolan w czasie zażywania nie wykazuje skłonności do magazynowania w organiźmie, więc podczas cyklu sportowiec nie jest "nalany'' jak pod wpływem używania testosteronu czy metanabolu. Pakowany jest w fiolki z czerwonym nadrukiem, i co jest bardzo istotne każda ampułka tego preparatu jest pakowana pojedyńczo. Originalny Parabolan można odróżnić od podróbki przez to, że jego zapach przenika nawet przez fiolkę w której jest zamknięty (jest to silny intensywny zapach).
Cena czarnorynkowa za 1 strzał to 30-40 zł. Należy też pamiętać, że po zakończeniu kuracji należy wspomóc się HCG i Clomidem.

11)PRIMOBOLAN
NAZWA HANDLOWA:
Primobolan
Primobolan Depot
KATEGORIA: steroid anaboliczny
W USA panował długi czas tzw. kult Primobolanu, ponieważ środek ten posiada silną aktywność anaboliczną i nie aromatyzuje (nie ciągnie wody). Dlatego używany jest on w USA jak i Europie Zachodniej szczególnie przed zawodami. Przy normalnym stosowaniu działania uboczne są minimalne. Jeszcze do niedawna był dostępny zarówno w tabletkach jak i zastrzykach, 2 mg zastrzyki są bardzo bolesne i dlatego unikane przez kulturystów, 50 mg tabletki zostały wycofane z rynku, tak więc są dostępne tylko 25 mg tabletki. Bardzo popularne 50 mg tabletki, które były dostępne tylko we Francji, zostały wycofane w lipcu 1993 roku. Kiedyś krążyły plotki, iż 50 mg tabletki dostępne są w formie pod języcznej i wielu kulturystów próbowało rozpuszczać tabletki pod językiem, wierząc, że osiągną lepsze efekty. Oczywiście tak się nie działo, gdyż 50 mg tak jak inne wersje nigdy nie były dostępne w tej formie. Innym problemem z 50 mg tabletkami było to, że niektórzy dealerzy "czarnorynkowi" wymieniali zawartość z 5 mg wersją lub przeklejali naklejki. Jeżeli dziś ktoś ci oferuje 50 mg tabletki, to albo są to resztki zapasów i zapłacisz za nie ogromną sumę albo, co jest dużo bardziej prawdopodobne, są to podróbki. Primobolan jest prawie czystym anabolikiem, zawierającym znikomą ilość składnika androgennego. Stosunek działania anabolicznego do androgennego jest rzeczywiście bardzo atrakcyjny, jednak ogólne działanie anaboliczne jest umiarkowanie silne. Primobolan w tabletkach ma ograniczony efekt działania anabolicznego w budowaniu masy i siły. Nie jest środkiem dającym gwałtowne efekty. Jest jednak brany często i przez długi okres czasu, gdyż daje powolny, ale za to wysokiej jakości przyrost mięśni, które w większości zostają po odstawieniu środka. Skuteczną dawką zaobserwowaną u kulturystów jest od 50 do 150 mg dziennie. Primobolan w tabletkach nie jest 17 - alfa alkilowany i dlatego większa część substancji jest dezaktywowana w wątrobie i tylko mała jej część dostaje się do krwi. Jeśli jest brany sam nie przynosi wiele korzyści, chyba, że kobietom i początkującym. Sytuacja ta zmienia się radykalnie, gdy połączy się ze sterydami wysoko androgennymi, ale nie aromatyzującymi i nie zatrzymującymi wody. W takim środowisku efekt anaboliczny Primabolanu może osiągnąć maksimum. Najlepszymi środkami do tego są: Masteron, Parabolan, Equipoise i Winstrol. Efekt może być jeszcze lepszy przez dodatkowe branie Oxandrolonu. Początkujący i mało zaawansowani mogą osiągnąć dobre efekty biorąc 50-100 mg Primobolanu dziennie i 150 mg Winstrolu Depot tygodniowo. Nawet przygotowujący się do zawodów kulturyści zauważą przyrost wysokiej jakości i twardości mięśni gdy wezmą 150 mg Primobolanu dziennie i 50 mg Winstrolu Depot co dwa dni lub 76 mg Parabolanu co dwa dni.
Primobolan pomaga również aktywnie spalać tłuszcz. Ponieważ jest w dużej części unieszkodliwiany w wątrobie, najlepiej było by użyć tego środka miejscowo wprowadzając substancję prosto do krwi przez skórę, w miejscach, gdzie znajduje się najwięcej nagromadzonego tłuszczu. Jest to możliwe dzięki środkowi o nazwie DMSO. Jest on jedną z niewielu substancji, które są w pełni wchłaniane przez skórę i rozprowadzane w organizmie. Jest on zawarty w wielu maściach i żelach, które używane są przy leczeniu kontuzji. DMSO czyni skórę przepuszczalną dla innych substancji. Jest prawie całkowicie nieszkodliwy dla wątroby. W dużych dawkach jednak może naruszyć czynność wątroby.
Nie wywołuje żadnych istotnych efektów ubocznych. Ciśnienie krwi, czynność wątroby, poziom cholesterolu oraz wartość HDL i LDL przeważnie pozostają niezmienione, czyniąc Primobolan bardzo lubianym środkiem przez starszych kulturystów. Jest często pierwszym środkiem dla początkujących z powodu rzadkich efektów ubocznych, co daje im odwagę do zmiany na mocniejsze środki. Najczęściej spotykana dawka u kobiet to 50 - 100 mg dziennie. Efekty wirylizacji występują bardzo rzadko. Kobiety stosujące Primobolan przeważnie zdobywają 1 - 2 kg mięśni w ciągu 6 - 8 tygodni i wyraźną poprawę twardości mięśni. Kulturystki, które chcą podjąć większe ryzyko łączą 75 mg Primobolanu dziennie i 50 mg Winstrolu Depot tygodniowo oraz 50 mg Testosteronu Propionatu tygodniowo. Primobolan jest raczej trudno dostępny na "czarnym rynku" zarówno w Europie, jak i w USA.

12)SIŁABOLIN
Substancją czynną siłabolinu jest etylostrenol.
W odróżnieniu od większości sterydów, które są produkowane w innych celach niż te, w jakich wykorzystują je sportowcy, siłabolin jest specjalnym preparatem opracowanym i zoptymalizowanym z myślą właśnie o sportowcach, a w szczególności o kulturystach.
Charakteryzuje się on bardzo dobrymi właściwościami anabolicznymi, a co za tym idzie jest to bardzo dobry środek na masę i siłę. Daje przyrosty porównywalne z omnadrenem, lecz przy znacznie lepszej jakości mięśni i przy mniej wyrażonych działaniach ubocznych. Dobrą praktyką jest stosowanie siłabolinu wraz z jakimś testosteronem. Może to być prolongatum, testoviron, sustanon lub inny. Właśnie w połączeniu z testosteronem siłabolin daje maksymalne działanie anaboliczne.
Początkującemu kulturyście w zupełności wystarczy 1ml siłabolinu co 4-5dni. Nieco bardziej zaawansowani powinni zmniejszyć odstępy czasowe pomiędzy zastrzykami do 2-3 dni. Okres stosowania nie powinien być dłuższy niż 6 tygodni, gdyż po tym okresie nie występuje już tak silne działanie anaboliczne.

13)SUPERANABOLON
Jest to środek produkowany przez czeską firmę Spofa.
Skład leku to szybko działający nandrolon.
NANDROLON
Na całym świecie produkowany jest cały szereg preparatów opartych na tym związku. Między innymi fenylopropionian nandrolonu, dekanian nandrolonu, heksanian nandrolonu, undekanian nandrolonu, propionian nandrolonu i wiele innych pochodnych.
Jest najlepiej zbadanym sterydem. Nie powoduje rozrostu tkanek płciowych ani nadmiernego owłosienia w takim stopniu jak inne sterydy.
Bardzo popularny w kulturystyce. Jego popularność spowodowana jest tym, że przynosi bardzo dobre rezultaty przy minimalnych skutkach ubocznych.
Wysokim anabolicznym efektem Superanabolonu jest wiązanie hamującego, androgenicznego komponentu, dlatego obserwowany jest znaczny wzrost w masie muskułów. W tym samym czasie przy dużych dawkach może być zauważana retencja wody. Bez wątpienia nie jest tak duża jak przy zastrzykach testosteronowych. Można ją wykluczyć poprzez stosowanie Provironu.
Nandrolon magazynuje więcej wody w tkance łącznej, to może chwilowo wpływać na ustąpienie bólów w stawach (bóle w ramionach, łokciach i kolanach). Cierpiący na nie mogą wówczas trenować bez bólu.
Używany jest głównie do budowania mięśni bardzo dobrej jakości oraz co za tym idzie zdobywania masy.
Optymalne dawki ok. 50 - 150 mg na tydzień.
Zalecana długość cyklu z Superanabolonem to 3 do 5 tygodni.


14)SUSTANON 250
Można go porównać z polskim omnadrenem, ale wywołuje znacznie mniej skutków ubocznych i nie aromatyzuje tak mocno (nie zalewa mięśni tak bardzo wodą). Jest również mniej toksyczny od innych rodzajów testosteronu, a szczególnie od testosteronu supension.
Sustanon jest mieszanką czterech rodzajów testosteronu:
Proponate 15%
Phenylpropionate 30%
Isocarpate 30%
Dekanoate 50%
Każdy 1ml zawiera 250 mg dwóch rodzajów testosteronu o krótkotrwałym działaniu, jednego o średnio długim działaniu i jednego o długim. Jeżeli weźmie się tylko jeden rodzaj testosteronu, potrzeba kilku dni na rozejście się, od miejsca wstrzyknięcia w organizm, do osiągnięcia szczytowego efektu.
Przy sustanonie 250 uzyskuje się cztery szczyty i dużo dłuższe oddziaływanie.
Jest sterydem który stosowany jest w cyklu na masę. Przeważnie bierze się go od 250 mg do 500 mg tygodniowo (1 - 2 strzały).
Dobre efekty osiąga się w połączeniu z decą, winstrolem i metanabolem. Skutki uboczne to: ginekomastia, łysienie, utrata popędu płciowego, podwyższona drażliwość, uszkodzenia wewnętrznych organów i możliwośc wystąpienia innych problemów zdrowotnych.

15)TESTOSTERON
Jest dobry jeżeli chodzi nam o szybki przyrost siły i masy. Naturalnie jest wytwarzany w ludzkim organizmie. Jednak zwiększenie jego ilości daje szybkie zwiększenie masy i siły. Testosteron w nadmiernych ilościach może wywołać wiele skutków ubocznych m.in. łysienie bezpłodność, powiększenie prostaty, ginekomastia. Można jednak tego wszystkiego uniknąć poprzez umiejętne stosowanie wraz z 'teściem' różnych wynalazków medycyny. Podstawową zasadą przy stosowaniu testosteronów jest Tapering tzn. stopniowe zmniejszanie ilości przyjmowanego testosteronu np. przez dwa miesiące bierzesz 500mg tygodniowo. W przedostatnim tygodniu cyklu weźmiesz 300mg a w ostatnim 200mg. Pozwoli to na szybsze prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz co najważniejsze nie pozwoli zaprzestać funkcjonować jądrom - głównemu producentowi testosteronu w organizmie. Wskazane jest wspomaganie się Clomidem ale o tym za chwilę.
Rewelacyjne rezultaty osiąga się przy stosowaniu odpowiedniej diety (dużo białka min.2,5g/kg ciała, węglowodanów) Należy też unikać cholesterolu gdyż jego poziom podczas kuracji jest podwyższony. Jest wiele rodzajów testosteronów.
Propionat przepuści wszystko do organizmu w ciągu 2-3 dni. Suspension w ciągu jednego dnia. Enanthate w ciągu 10 dni. Sustanon (mieszanina 4 różnych testosteronów) pozostanie aktywny w organizmie przez ponad 4 tygodnie..
Testosteron Prolangatum - 100mg/ml
Testoviron Depot - 100mg/ml i 250mg/ml
Testosteron Cypionate - Produkowany jest przez firmę UpJohn Pharmaceuticals i sprzedawany jest w buteleczkach o pojemności 10 ml. W każdym 1ml znajduje się 100 mg testosteronu.
Testosteron Enanthate - jest najpopularniejszym testosteronem stosowanym w kulturystyce. Jest wytwarzany przez różne firmy farmaceutyczne na całym świecie. Najpopularniejszą formą są ampułki produkowane przez Schering.
Optymalne dawki to 200-600mg tygodniowo przez 4-8 tygodni. Świetnie nadaje się do łączenia zwłaszcza z metanabolem, winstrolem, oxymentholonem, nandrolonem. W połączeniu z metanabolem podczas miesięcznego cyklu można zyskać nawet 10kg (400mg teścia tygodniowo + 6 tabletek metki dziennie - 30mg). Jednak przy takim cyklu wskazane jest zażywanie Provironu i Clomidu.
Undensteron (Organon) - świetna alternatywa dla tych którym zastrzyk przyjemnie się nie kojarzy. Jest to testosteron w pigułkach. Opakowanie zawiera 100 tabletek. Zalecana dawka dzienna to 3-5 tabletek. Dzięki nowoczesnej strukturze nie jest wiele bardziej szkodliwy dla żołądka czy też wątroby niż testosteron w zastrzykach.
Testosteron Propionat - propionat testosteronu jest drugim lub trzecim pod względem popularności i dostępności estrem testosteronu w naszym kraju. Jest to krótko-łańcuchowy ester oparty na podłożu olejowym (olej sezamowy) do stosowania domięśniowego w postaci zastrzyków. Jego podstawową zaletą jest to, że początek działania jest znacznie szybszy od innych estrów testosteronu o dłuższym łańcuchu np. tak rozpowszechnionego u nas enanthatu. Podczas gdy enanthat ze względu na swój długi okres półtrwania przyjmowany jest przez kulturystów średnio co 7 dni, propionat jest przyjmowany co około 2 lub 3 dni ze względu na krótszy okres półtrwania w organizmie. Propionat testosteronu jest bardzo skuteczny jeśli chodzi nam o szybki przyrost masy mięśniowej i siły. Podczas stosowania propionatu efekty uboczne są znacznie słabiej wyrażone niż przy stosowaniu enanthatu. Być może wynika to z tego, że nie osiąga on tak wysokich wartości we krwi jak enanthat. Od enanthatu odróżnia go także znacznie mniejsza retencja wody i minerałów w organizmie i mniejsze ryzyko ginekomastii. Masa zrobiona na propionacie jest bardziej "sucha", a mięśnie wyraźniej zaznaczone. Ponieważ jest to preparat testosteronu, uboczne efekty androgenne są nie do uniknięcia. Warto zwrócić uwagę również na to, że w przeciwieństwie do enanthatu jest podawany znacznie częściej. Konieczność częstego podawania powoduje, że jest nie tak chętnie stosowany przez kulturystów jak enanthat. Kolejną wadą propionatu jest to, że po skończeniu cyklu w 2-3 dni gwałtownie spada jego stężenie we krwi, a co z tym się wiąże "w oczach" maleje masa mięśniowa, która dopiero co została osiągnięta i na nic przydają się większe ilości białka przyjmowane w celu utrzymania masy. Dlatego sensowne wydaje się często stosowane jednoczesne podawanie propionatu i enanthatu. Podczas gdy maksymalne działanie anaboliczne propionatu ma miejsce w pierwszej dobie po podaniu i szybko spada nie osiągając stężeń istotnych w budowaniu masy już w 2-3 dniu, stężenie enanthatu jest nadal wysokie zapewniając stałą przewagę procesów anabolicznych w organizmie.
Popularne wśród budujących masę mięśniową kulturystów może być połączenie: metandienonu - przyjmowanego codziennie doustnie (od l do kilku tabletek), enanthatu testosteronu (od l do kilku ampułek wstrzykiwanych raz na tydzień) i propionatu testosteronu (np: 1-2 ampułek wstrzykiwanych co drugi dzień). Sam propionat już nawet po jednorazowym przyjęciu może dawać zauważalny wzrost siły i wytrzymałości na treningu oraz większą motywację do wysiłku i lepsze samopoczucie. Cena l ampułki 25 mg na czarnym rynku wynosi ok.5 zł.
A oto jak uniknąć niepożądanych działań:
Łysienie - zapobiega temu finasteride - Proscar, Propecja, Fincar (1 tab. 5mg) optymalna dawka to ćwierć tabletki dziennie podczas kuracji oraz jeszcze przez trzy tygodnie po ostatnim strzale.
Ginekomastia, przyrost tkanki tłuszczowej - Armidex, Nolvadex, Proviron (1 tab. 25mg) - zawiera anastrozole zmniejszający produkcję estrogenu o 90% (odpowiedzialnego za te dolegliwości).
Podczas cyklu zażywaj 0.25 do1 tabletki. Po zakończonym cyklu zwiększ dawkę na ok. 10-14 dni do 1-2 tabletek dziennie.
Zaniechanie produkcji własnego testosteronu - Clomid (1 tab. 50mg.) - pobudza organizm do produkcji testosteronu i nie pozwala na zaprzestanie jego produkcji. Bierz pół tabletki dziennie podczas cyklu, tydzień po ostatnim strzale zwiększ na 7 dni do 2 tabletek dziennie a następnie jeszcze przez tydzień po jednej tabletce i koniec. Możesz też wspomóc się HCG lecz wtenczas zmniejsz zażywanie Clomidu do jednej tabletki dziennie.


Preparaty testosteronu powinny być chronione przed światłem i przechowywane w temperaturze ok. 5 stopni C.

16)WINSTROL
NAZWA HANDLOWA:
Stromba tabletki po 5mg
Winstrol tabletki po 2mg
Stromba ampułki po 50 mg
Winstrol Depot ampułki po 50 mg
KATEGORIA: steroid anaboliczny


Winstrol (stanozolol) jest zachodnim odpowiednikiem polskiego doustnego sterydu anabolicznego - metandienonu. Oczywiście nie są to te same substancje chemiczne, mam na myśli tylko podobieństwo formy - 5 mg tabletki i rozpowszechnienie Stromby w USA, a Metanabolu u nas. Doustny Stanozolol najbardziej rozpowszechniony jest wśród kulturystów amerykańskich. Produkowany także na licencji przez firmy w Europie Zachodniej (Hiszpania, Grecja, Niemcy, Holandia, Szwecja i inne kraje). Różni się od tego ostatniego jednak znacznie pod względem właściwości i ceny. Podobnie jak metandienon (Metanabol) jest dostępny na rynku w dwu formach: tabletek- po 2 mg (Metanabol po l mg) i po 5 mg. Istnieje także forma Winstrolu (stanozololu) o przedłużonym działaniu do stosowania w formie zastrzyków na podłożu wodnym do wstrzyknięć domięśniowych. Stanozolol jest 17 - alfa metylo-pochodną testosteronu. Przy stosowaniu doustnym w efekcie tzw. pierwszego przejścia przez wątrobę jest przez nią w znacznym stopniu inaktywowany. Poza tym jak wszystkie 17 - alfa alkilowane pochodne testosteronu (np. metandienon) przyjmowany przez dłuższy okres, w ilościach przekraczających znacznie dawki lecznicze jest hepatotoksyczny. Dla kulturystów, którzy mieli jakieś kłopoty z wątrobą korzystniejsza jest forma w zastrzykach. Winstrol (stanozolol) podany domięśniowo wykazuje większe stężenie we krwi gdyż nie ma efektu pierwszego przejścia przez wątrobę jak w przypadku formy doustnej. Lek łączy się bezpośrednio z receptorami docelowymi np. w tkance mięśniowej, przez co jest w niewielkim stopniu hepatotoksyczny. Kolejną bardzo istotną własnością Winstrolu (stanozololu) zarówno w formie tabletek jak i zastrzyków jest to, że nie ulega on aromatyzacji do estrogenów. Metandienon do którego na początku został porównany ulega w znacznym stopniu konwersji do estrogenów. Jest to zasadnicza różnica. Przyrosty masy w cyklu z użyciem Winstrolu (stanazololu) nie są tak szybkie jak po metce (metandienon), ale za to masa mięśniowa i siła są solidniejsze. Kulturysta po cyklu z użyciem stanozololu nie będzie miał charakterystycznego "mokrego" i "obrzękłego" wyglądu.
Rozpiętość dawek przy stosowaniu samego stanozololu w formie doustnej jest duża. Zależeć będzie od tego czy stosuje go mężczyzna czy kobieta, od wyjściowej wagi ciała, od tego czy jest stosowany przez "zaawansowanego" kulturystę czy przez stawiającego pierwsze kroki nowicjusza. Rozpowszechnione jest stosowanie w formie doustnej codziennie od 10-25 mg w dwóch dawkach podzielonych rano i wieczorem w czasie jedzenia, a w formie zastrzyków domięśniowych (Winstrol Depot) 25-50 mg codziennie, lub lepiej 50 mg co drugi dzień. Stanozolol jest znacznie droższy od metandienonu przyjmuje się, że na rynku europejskim za jedną 5 mg tabletkę trzeba zapłacić od 0,5 - l US$. Z tego powodu podrabiane, nie zawierające stanozololu preparaty są na czarnym rynku bardzo rozpowszechnione. W Polsce dostępne na czarnym rynku preparaty sprowadzane są często z Włoch, Hiszpanii, Holandii.

Miałem na kompie, nie pamiętam skąd, jak sie nie przyda to niech ktoś skasuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2767 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9278
mamy to w podwieszonych VORTAL ty nie jestes czasem na Forum zjawisk niewyjasnionych ??

historie piszą zwycięzcy,a prawo stoi po stronie silniejszego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 192
BAN!!!!!!!było 100 razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 721 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6800
nudziło sie chłopakowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1431 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21309
cyberdran
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1691 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31065
wiedziałem ze kolesia pojedziecie

Steroids adwenture in progress.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3215 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29005
kandydat na bolda


Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3628
robilem porzadki na kompie znalazlem to i wrzucilem myslalem ze sie komus przyda a wy do****a zamiast powiedziec normalnie ze bylo [chociaz dalej nie wiem gdzei] ******licie mi smuty. Jak mnie w****ia kilka osob z tego forum nic nie wnasza poza ******leniem glupot! wiekszosc pomaga i doradza a kilka ****i schowa sie za monitorem i w****ia ucho za to powinny byc bany.
jak bylo i nikomu nie potrzebne to wy***ac!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 10949 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 65995
Heyah banana

Naprawdę niebezpieczny człowiek nigdy nie grozi.
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3628
pie.rdol.e nie odzywam sie do was
tylko do e0ra zeby mi cykl na zime rozpisal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 192
przeciez voratl do ginomen!!!znów nika zmieniles?czlowieku lecz sie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Działania uboczne wynikające ze stosowania sterydów anabolicznych

Następny temat

wystarczy clomidu ???????

WHEY premium