SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obciążniki-odwieczny dylemat

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 253 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2140
Witam, postanowilem wreszcie mocno poruszyc kwestie cwiczen z obciaznikami(na konczynach). Coraz czesciej spotykam sie z postami i odpowiedziami ze takie cwiczenia przynosza niezle efekty, wzrasta sila ciosu(nie ktorym nawet szybkosc). Ja z kolei spotkalem sie glownie z negatywami a nie superlatywami w tej kwestii, ze przedewszystkim strasznie niszcza stawy, powoduja liczne obluzowania, przeciazenia itp. Wiec powstaje w koncu pytanie, czy mozna a jesli tak to czy warto cwiczyc z obciaznikami. Byc moze sa jakies metody ze tak to nazwe "wstepnego przystosowania" stawow i miesni do takiego rodzaju treningu. Licze tutaj na doswiadczenie i realne sceny z zycia ludzi ktorzy maja/mieli z tym do czynienia wiec prosze o przemyslane odpowiedzi Chcialbym wreszcie rozwiklac ten mit Pozdrawiam!

,,Najlepsza obrona jest atak"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 99 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2494
Czasem, jak przepadnie mi trening to w ramach "rekompensaty" robię sobie parę serii biegu bokserskiego z ciężarkami: 1,5 kg w każdej ręce (hantelki) i 1,5 na każdej nodze (woreczki z piaskiem). Nigdy mnie stawy nie bolały, w przeciwieństwie do treningu na worku - rzadko bo rzadko ale czasem źle się uderzy i czuć lekki ból w nadgarstku. Tak więc 1,5 to taki symboliczny ciężar i myślę, że jeżeli nie przekracza się pewnej granicy to powinno być OK. A czy to daje efekty? Hmm... SUBIEKTYWNIE czuję, że cios jest i szybszy i mocniejszy...
Pozdrawiam

P.S. Lubię ćwiczenia z ciężarkami, bo generalnie lubię 'żelastwo'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 544
Ja kiedys boksowalem 2-3 razy w tygodniu srednio 10 seri po 100 ciosow prostych.O ile przy ciosach prostych uzycie nawet 5 kilowych ciezarkow nie powodowalo zadnych skutkow ubocznych(cwiczylem tak okolo roku)jednak gdy dolozylem serpy i haki od razu zaczely stawy barkowe bolec i strzelac.Ciosy po takim treningu wydawaly sie szybsze i silniejsze ale to odczucia subiektywne.Generalnie patrzac z perspektywy czasu i stanu barkow nie polecam takiego cwiczenia,lepiej walnac kilka rund na worku,tarczach.

Ps teraz zamocowalem gumy do sciany i cwicze ciosy proste zobacze jaki bedzie efekt.

lepiej umrzec na stojaco niz zyc na kleczaco

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Wrrrr. było o tym dosłownie parę tematow niżej...

https://www.sfd.pl/Ćwiczenia_z_ciężarkiem-t354179.html 

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wygrać bójki w barze :-)

Następny temat

Gi do treningu

WHEY premium