SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nin-Jutsu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 57
No doszliśmy już do tego, że fajna to rzecz ale nie ma wiele wspólnego z filmami. Myślę że dość już dyskusji na ten temat.
Jak ktoś uparcie nie chce zrozumieć to się mu nie wytłumaczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wrócisz na forum jak dorośniesz. - Dałeś mu, Cavior, bana na 5 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Na 10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13
Chciałym odświeży temat ninjutsu i podzielic sie kilkoma moimi przemysleniami. NA ten temat. Wiekszosc ludzi zaczyna sie interesowac ninjutsu bo to fajnie wyglada jest cool i tez chciałbym tak umiec latac po drzewach. To jest pierwszy etap fascynacji. Charakteryzujacy sie małą wiedza na ten temat i fascynacja starymi ubraniami ninja oraz ich archaicznym ekwipunkiem.
Kunai - naostrzony szpadel do ziemi - ktory dziś byłby odpowiednikiem szpadla do ogrodka. Dzis ze szpadlem do ziemi nikt na ulicy nie chodzi.
Stroj ninja. - miałza zadanie zwiekszyc mozliwosc przetrwania - chronic przed zimnem. Dzisiejszym odpowiednikiem tego stroju moze byc bielizna termoaktywna - w ktorej m. in. ja cwiczę.

NA czym polega moj trening... ano na przykłąd na jak najszybszym wyciagnieciu alarmu dzwiekowego emitujacego 120 db - jeszcze nei widziałem nozownika ktory dziabnie cie jak głowe mu rozsadza. PRzyznam sie ze jest to efektowny sposob na grupke przeciwnikow. JA ze swojej strony zakupiłem stopery do uszu dla pracownikow np. wiercacych młotem udarowym. Chodzi tu m. in. o te wielkie słucha3wy na uszy. Lekka przerobka była i słuzą mi do mp3. Noszę je na szyi zeby moc w razie czego szybko załozyc. No i oczywiscie przemalowałem je... na czarno zeby przypominały zwykłe. Dokleiłem naklejke ktora zrobiłęm wzorujac sie na zwykłych. Dla ludzi ktorzy ucza sie samoobrony. To jest prawdziwy sposob ninja a nie smieszne wywijanie nogami i salta po odbiciu od ściany.
Podstawową cechą ninja jest spryt a nie chęc zaimponowania kolegom sprawnosciom fizyczną. Nie musisz byc super sprawny fizycznie by moc sie obronic przed zagrozeniem dla twego zycia.
Piesci, bejzbole dobre sa dla blokersow ktorzy mysla ze czysta siła wygra zawsze.

Chciałbym wiec by ludzie pragnący praktykowac ninjutsu nie kierowali sie tym ze fajnie wyglada ono na filmach.
Podstawową cechą ninja jest wtopienie się w tłum. Jak najmniej wyzywajace ciuchy.. ninja bedzie bardziej przypominał słabego fizycznie biznesmena niz pewnego siebie dresa. Bedzie takze unikał konfrontacji na ulicy. Co do zabijania ludzi. Nei wiem jak wy ale sam widok umierajacego zwierzecia jest dla mnie neiłatwy do zniesienia. Wiec anwet nei myślcie o zabijaniu bo na przykłąd patrzenei umierającemu zwierzeciu w oczy nei jest czyms przyjemnym i predzej czy pozniej dopadną cie wyrzuty. Byc moze teraz w to nie wierzysz ale niewielu ludzi jest w stanie wytrzymac psychicznie zabijanie kogoś. Nawet zołnierze udają przed samym sobą, że ich to nie tyka. Zabojca jest w stanie przejsc na porzadku dziennym do tego dlatego ze nie czuje powiazania z ludzmi. Dlatego kiedyś ninja byli uczeni zabiajnia swoich przyjaciol z ktorymi sie wychowywali. Dopiero taki trening przynosił efekty. PRzypominało to SS-owskie metody wychowywania oficerow pozbawionych uczuc gdzie dzieciom kazano zabijac swoje zwierzątka z ktorymi dorastali. Tak wyszkolona kadra była gotowa do eksterminacji niższych ras.

Co chcę powiedziec:

- chcesz zostac ninją? idź do sklepu kup spodnie, zwykłą bluzę i naucz się w nich sprawnie walczyc. Porzuc chęc imponowania innym a moze uda ci sie zostac jednym z nich. Dobry ninja to ninja przygotowany na kazda sytuacje mogącą wystąpic w zyciu codziennym

Podejcia sa dwa do ninjutsu :

mozesz bawic sie w latanie w smiesznych galotach i rzucac shurikenami ( obecny ninja nauczy sie rzucac dartami i powodowac obrażenia - nic tak nie wyroznia z tłumu jak trup z shurikenem w plecach w obecnych czasach)

Wspołczesny ninja - jest informatykiem, zna sie na elektronice, pirotechnice, dobry psycholog( rozumie siebie i swoje potrzeby) - sztuke władania piesciami i nogami trenuje średnio bo w obecnych czasach szybciej sie wyciaga pistolet. Wiekszą uwage skupia na biegach i szybkim płynnym poruszaniu się. Jest zapalnoym naukowcem potrafiacym tworzyc jak macgyver - nosi przy sobie 200 wodki - szmatke i zapalniczke by w razie czego zrobic koktajl mołotowa - gdy bedzie uciekał rzuci ja za siebie żeby pościg ominął płonącą wąską uliczke gdzie wbiegł.

NA razie to tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ile lat ma współczesny ninja

...200 wodki [...] rzuci ja za siebie...
- co za marnotrawstwo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
Wspołczesny ninja - jest informatykiem, zna sie na elektronice, pirotechnice, dobry psycholog( rozumie siebie i swoje potrzeby) - sztuke władania piesciami i nogami trenuje średnio bo w obecnych czasach szybciej sie wyciaga pistolet. Wiekszą uwage skupia na biegach i szybkim płynnym poruszaniu się. Jest zapalnoym naukowcem potrafiacym tworzyc jak macgyver - nosi przy sobie 200 wodki - szmatke i zapalniczke by w razie czego zrobic koktajl mołotowa - gdy bedzie uciekał rzuci ja za siebie żeby pościg ominął płonącą wąską uliczke gdzie wbiegł.

heheh... ale się ubawiłem '');
a to MOJA wizja współczesnego ninja:
według mnie współczesny ninja nie jest informatykiem tylko ma nano-wszczepy pozwalające mu podłączyć sie do dowolnego systemu (nawet Windowsa;) psychologia mu nie potrzebna bo ma pieniadze i zaspokaja wszystkie swoje potrzeby, fakt nie uczy sie ani boksu ani wolki nogami, bo opanował do perfekcji kiaijustu i jedym okrzykiem potrafi powalić trzech przeciwników lub wyważyć drzwi stalowe, biegac nie musi bo teraz są rolki, pływac nie umie po co? czy w jakims banku stosuje sie jeszcze fosy z wodą jako zabezpiecznie? i nie jest jak mcgiver tylko jak harry pottrer (tylko pałeczkę ma dłuższą;) no i na końcu, koktajli mołotowa już sie nie przygotowuje bo współczesny ninja nauczył sie pluć kwasem żoładkowym w oczy przeciwników.

WNIOSEK? => ludzie zejdźcie w końcu na ziemie.
pozdro

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...tylko pałeczkę ma dłuższą... - jest więc trochę podobny do Bonda - panie są bardzo zadowolone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Koniec spamu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czym sie bronic przed low kickiem

Następny temat

Testy do Wso wl.

WHEY premium