SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z sercem - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 54 dni Przeczytanych tematów 90
Cześć,
Sytuacja wygląda tak, że od kilku dni mam problem z zaśnięciem. Zauważyłem, że w nocy strasznie szybko bije mi serducho i ogólnie jestem mocno pobudzony (oczywiście do momentu kiedy wstanę coś zrobić, wtedy chce mi się od razu spać). Podczas wczorajszego treningu zacząłem nawet odczuwać kłucie w klatce (na szczęście chwilowe, na początku treningu). Dodatkowym objawem jest drętwienie przedramion, a niekiedy całych rąk w nocy (tak jakbym leżał na rękach przez noc). Zaznaczę, że śpię na plecach więc nie uciskam ramion ani nic.

Mam 25 lat, od 2 miesięcy trenuje siłowo, FBW trzy razy w tygodniu, dodatkowo dieta na 2500 kcal, 180 g białka, 80g tłuszczy reszta węgle. Do tego piję 2 kawy dziennie i biorę CLA+L-carnityna od olimpu (2 tabletki: 1 rano, 1 przed treningiem). No i o palę fajki ok. 0.5 paczki dziennie.
Mam pytanie czy jest to moment do niepokoju i zainwestowania w ciśnieniomierz ? Czy jest to chwilowe zaburzenie organizmu i nie ma się czym przejmować tylko obserwować ? Czy jednak walić do lekarza ?

PS. Fajki palę od 12 lat w mniejszych lub większych ilościach. Nie sądzę, że one są główną przyczyną (choć na pewno nie pomagają) bo już wcześniej bym odczuwał skutki sercowe.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12148 Napisanych postów 160684 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235437
witaj.
palenie tytoniu moze dawac o sobie znac dopiero po kilku latach palenia, wiec to, ze wczesniej nie mialo wplywu na Twoje zdrowie, nie oznacza, ze obencie tez tak bedzie, czy tez w przyslzosci nie wywola jeszcze powazniejszych skutkow.

Co do zdrowia, zawsze wszelkie watpliwosci zdrowotne powinny byc konsultowane z lekarzem. Na pewno piewrszy krokiem powinna byc kontrola cisnienia krwi, jak i tetna. Jak wczesniej nie wykonywales zadnych badan krwi, morfologia, lipidy, OB, tsh, ft3, ft4 - to mozna by bylo skontrolowac stan zdrowia.

Moze byc to cos blahego jak np zaburzenia elektrolitow, witamin z grupy B, odpowiendiej ilosci plynow, o czym moze swiadczyc wlasnie dretwienie konczyn.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 54 dni Przeczytanych tematów 90
Miałem badania krwi na początku miesiąca robione i wszystkie wyniki są idealnie w środku zakresów. Kompleks witamin B i magnez przyjmuje regularnie od ponad roku więc witaminy też raczej odpadają. Martwi mnie mocno to drętwienie/mrowienie rąk - pytanie czy walić od razu do kardiologa czy rodzinny starczy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6309 Napisanych postów 76274 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756253
Bez wątpienia nie jest to normalna sytuacja, żeby serce pracowało w opisany przez Ciebie sposób w sytuacji, gdy idziesz spać. Podobnie w sytuacji drętwienia kończyn. Nie wiemy niestety czy i ewentualnie na ile jest to ze sobą powiązane. Nie pozostaje w takiej sytuacji nic innego, jak wybrać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do kardiologa na kompleksowe badania. Ciężko jest niestety stwierdzić ile miesięcy będziesz czekał, a może lat. Jak Ciebie stać, to jak najbardziej można iść prywatnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 21 Na forum 31 dni Przeczytanych tematów 627
Ja Ci mogę powiedzieć po sobie, że mocniejsze ćwiczenie i palenie papierosów to nic zdrowego. Papierosy zaburzają dostęp dostającego się tlenu do twojej krwi, a dalej do mięśni (w tym mięśnia sercowego), w połączeniu z kawą, alkoholem serce często zaczyna pracować nierytmicznie, w celu próby regulacji braku natlenienia tkanek.

Ćwicząc i dodatkowo obciążając sobie organizm niezdrowymi nawykami siejesz spustoszenie w organizmie, które wcześniej czy później chociaż raczej wcześniej da o sobie znać. W mojej opinii albo jedno albo drugie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból zęba - porady

Następny temat

Problem z nadmiernym użyleniem

forma lato