SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niepokojące badania krwi.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
Cześć,

Od zawsze borykam się z problemem podstawowych badań krwi.
Ostatnie, które wykonałem są tragiczne, dlatego też prosiłbym o interpretacje wyników.
Podpowiedź, w którym kierunku działać dalej, jakie badania wykonać oraz do którego ze specjalistów muszę się wypada sie zgłosić.

Wiek:23lata
Zadnych stwierdzonych chorób
Stosuje suplementacje: Wit D+k2, cynk, kurkuma, kreatyna + białko. Może warto coś dołożyć?
Dieta low carb B~200 T~245 W~70 Kcal 3280

Z góry dzięki za pomoc pomoc :)














Zmieniony przez - z0nk w dniu 2020-12-17 13:05:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Wyniki masz OK. Po prostu lepiej się przygotuj do nich.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
krzykacz
Wyniki masz OK. Po prostu lepiej się przygotuj do nich.



W jaki sposób się do nich przygotować ?

Czyli wynikami żelaza, hemoglobiny (od zawsze u mnie szwankuje), oraz tarczycy nie muszę się przejmować ?

Co z Cholesterolem? nie powinien być większy przy takiej ilości tłuszczów, które spożywam ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Dieta aktywność nawodnienie odpoczynek 24/48h przed.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
krzykacz
Dieta aktywność nawodnienie odpoczynek 24/48h przed.


Warto dodać jakieś suplementy ?

Wiesz dlaczego te wskaźniki o które zapytałem mogą być podwyższone?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21797 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Nawet lepiej jak je przed bad diag odstawisz
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
Dzięki za odpowiedź @Krzykacz, ale równie chętnie wysłucham opinii innych forumowiczów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 240 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3042
Dokładnie badania w porządku.
Jak samopoczucie?
Jak wygląda dieta?
Wygląda jakbyś miał w diecie dużo żelaza.

Hemoglobina jest mocno powiązana z żelazem, zazwyczaj za dużo żelaza łączy się z wysoką hemoglobiną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
kryst16
Dokładnie badania w porządku.
Jak samopoczucie?
Jak wygląda dieta?
Wygląda jakbyś miał w diecie dużo żelaza.

Hemoglobina jest mocno powiązana z żelazem, zazwyczaj za dużo żelaza łączy się z wysoką hemoglobiną.



Samopoczucie w porzadku, energii mam dużo nie chodze ospały :)

Co do diety to tutaj przykładowy dzień, na początek wykupiłem na potreningu, aby wypróbować czy low carb mi pasuje.
Gdy abonament mi się skończy planuje poprosić kogoś o ułożenie diety w oparciu o badania. Jeśli to ważne dodam więcej dni jedzenia.
Problem z ilością krwinek mam praktycznie od kilku lat, zawsze były w granicach 17-18.5 jednostek.
Mogę dodać również poprzednie badania, jeśli to pomoże mi uzyskać pomoc

Odnośnie żelaza w diecie, wydaje mi się że nie ma go dużo.
Wątróbki nie jadam, wołowina max2,3 dni w tygodniu na 1 posiłek.
Jajek około 25-30 w tygodniu, szpinak oraz jarmuż znikome ilości max 1 w tyg.





Zmieniony przez - z0nk w dniu 2020-12-17 17:14:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Tłuszcz nie koniecznie będzie wpływał na poziom cholesterolu itp wskaźniki wątrobowe, niektórzy spożywają małe ilosci a mają cholesterol wywalony.

Suplementy będą fałszowały wyniki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 142
Zapomniałem również dodać, że stosuje ''doraźnie'' jak mi sie przypomni Ostropest plamisty w tabletkach. właśnie na wątrobe bo wcześniej rownież była ponad normę.

Czyli waszym zdaniem Panowie, jest się czym przejmować czy na razie olać sprawę i nie myśleć o tym ?


Zmieniony przez - z0nk w dniu 2020-12-17 17:34:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja Klatki Piersiowej

Następny temat

Prośba o interpretację wyniku USG szyi?

WHEY premium