SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niedobór witaminy C?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy czyszczeniu zębów, jedzeniu krwawią mi lekko dziąsła. Na początku myślałem, że to chwilowe osłabienie spowodowane mniejszą ilością snu przez pracę. Jednak minęło już z 4-5 miesięcy, a krwawienie nadal występuje. Byłem u lekarza i z badań krwi wyszło mi wszystko wzorowo poza neutrofilami (białymi krwinkami), których miałem lekki niedobór. Lekarz powiedział, że jest to mały odchył od normy i żeby powtórzyć za około miesiąc. Za jakiś tydzień planuje to zrobić. Jednak od tygodnia czuje straszne zmęczenie, nie wiem czym dokładnie spowodowane, poza długim dojazdem do pracy nie robię nic takiego co by mnie mogło bardzo męczyć. Zacząłem sam trochę szukać na własną rękę i objawy by się zgadzały z niedoborem witaminy C, której nie miałem badanej przez lekarza. Nie jem w ogóle papryki, a podobno w niej jest bardzo dużo witaminy C. Czy myślicie, że warto kupić witaminę C i spróbować pobrać ją z 2-3 tygodnie i zobaczyć czy te objawy, które mnie niepokoją ustaną?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Poziom vit.C zbadasz z moczu. Od tego zacznij nim dostawisz suplementacje. Bad w każdym labie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
A czy to badają w badaniu ogólnym moczu? Bo nie mogę znaleźć w diagnostyce ani luxmedzie badania "witaminy C"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
Krwawienie dziąseł może mieć różne przyczyny. Jedną z nich może być zapalenie dziąseł - tj zapaleniem przyzębia. Jest to stan, w którym bakterie gromadzą się wokół zębów i powodują stan zapalny dziąseł. Inne czynniki to właśnie niedobór witaminy C lub K, nadmierną siłę szczotkowania zębów, niedokrwienie dziąseł i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca itd ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
flex1976
Krwawienie dziąseł może mieć różne przyczyny. Jedną z nich może być zapalenie dziąseł - tj zapaleniem przyzębia. Jest to stan, w którym bakterie gromadzą się wokół zębów i powodują stan zapalny dziąseł. Inne czynniki to właśnie niedobór witaminy C lub K, nadmierną siłę szczotkowania zębów, niedokrwienie dziąseł i choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca itd ..

Z zębami i jamą ustną nie mam problemu, bo byłem ostatnio u dentysty i nic nie mówił. Witamina K? Do D3 mam K2, chyba, że to nie ta? Jem raczej dużo mięsa, sera żółtego też sporo ostatnimi czasy, żółtka także, więc chyba nie to. Szczotkuję niezmiennie odkąd pamiętam, więc to też raczej nie to. Cukrzycy ani tego typu chorób żadnych nie mam. Dlatego "własnym śledztwem" doszedłem do tej witaminy C, ponieważ głównymi objawami są przemęczenie, krwawienie dziąseł, bóle stawów - czasem pobolewają mnie kolana, ale bardzo sporadycznie (chociaż nigdy wcześniej tak nie miałem).
Ale może racja, że bez sensu się faszerować witaminą C jeśli nie wiem nawet ile mam jej w organizmie. Zrobię za tydzień morfologię, rozmazy i OB, które zalecił mi lekarz. Jeszcze jakbyście mi tylko mogli powiedzieć w jaki sposób się bada witaminę C w moczu? Jak dokładnie się nazywa to badanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zdecydowanie nie wydaje mi się, aby to był niedobór witaminy C. Co jak co, ale akurat tę witaminę bez problemu można dostarczyć wraz z pożywieniem. Nawet jakbyśmy się bardzo starali tego nie zrobić. Jest to najłatwiejsza witamina pod kątem jej dostarczenia wraz z naszą dietą. Polecam poczytać na temat jej źródeł i zastanowić się, czy rzeczywiście nie jadasz w codziennej diecie nic z tych produktów:

https://www.sfd.pl/art/Dietetyka_i_zdrowe_odżywianie/Witamina_C,_aktywność_ficzyczna__funkcje,_dawkowanie-a1724.html

Sugeruję zwrócić uwagę na rodzaj szczoteczki i jej miękkość.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
A czy to możliwe, że jeśli używam tej samej szczotki, raczej tak samo myje zęby to przez to, że aktualnie sypiam 6,5-7h głównie, a nie 8 tak jak wcześniej to aż tak by wpływało na moje zdrowie, że nawet czasem podczas jedzenia twardszego banana czy właśnie szczotkowania regularnie krwawią te dziąsła?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
froxyy
A czy to badają w badaniu ogólnym moczu? Bo nie mogę znaleźć w diagnostyce ani luxmedzie badania "witaminy C"?


W BO moczu oznacza się poziom vit.C.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
To, że chwilowo sypiasz trochę mniej, zdecydowanie nie powinno mieć znaczenia pod kątem krwawienia dziąseł w trakcie mycia zębów, czy też spożywania pożywienia. Myślę, że w zasadzie wszystko zostało już tutaj wyjaśnione. Powodem mogą być ogólnie braki żywieniowe, a nie tylko witaminy C. Może to być jakiś stan zapalny dziąseł, czy też inna choroba w tym kierunku. Dlatego też jedyną słuszną opcją w Twojej sytuacji, jest wybór stomatologa i konsultacje właśnie z nim. Poza tym, podstawowe badania morfologii krwi oraz zmiana nawyków żywieniowych.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki badań - analiza

Następny temat

Pobranie krwi - ile razy dziennie?

WHEY premium