SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie chudnę :<

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9502

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Treningów masz za dużo. Zmian nie oczekuj natychmiastowych. NIe zrzucisz w kilka dni to co zbierałaś latami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 324
To ile powinno być? Robię planowo jeden dzień przerwy w tygodniu, a tak mi wypadło przez szkołę że w sumie wyszlo 11/14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
A jaką dietę ułożyłaś? Wklej

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 324
No, na przykład ze wczoraj:
1. Rano, 7.00
Dwa jajka
Pomidor
Kromka chleba razowego
(wyjątkowo wyszło bez oliwy, bo sie skonczyla , chociaż była w planach)
2. W szkole, koło 10.00
Serek wiejski
Pięć kromek Wasy
3. Makaron razowy 50 g z serem białym 100 g, łyżka cukru i sok z marchewki (świeży, robiony w domu)
4. Serek wiejski i chleb razowy, jabłko, sałatka
TRENING
5. Pierś z kurczaka 100 g, plasterek sera żółtego, jabłko

Wydaje mi się że może lepiej by było dać pierś wcześniej, i w sumie wlasciwie tak mialo być, ale zapomniałam ją upiec wczesniej

A, wlasnie, i co z jogurtem naturalnym? Bo słyszę podzielone opinie, czy on się nadaje (tzn oczywiście w odpowiedniej ilości)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 595
Zapytam wprost , Ty chcesz schudnac , czy zamierzasz startowac w zawodach kulturystycznych ?
Jesli chodzi Ci tylko o schudniecie , to polecam cwiczenia Areobowe takie jak basen , bieganie , jazda na rowerze , wioslarz itp .
Najwieksze kozysci jesli chodzi o spalanie tluszczu maja cwiczenia wytrzymalosciowe o umiarkowanym wysilku czyli na jakies 65% Twoich maksymalnych mozliwosci , sa one na marginesie duzo bardziej zdrowe niz cwiczenia silowe ( statyczne ) .
Jesli chodzi o jogurt to jest on jak najbardziej korzystny .
Pamietaj , ze odstepy miedzy posilkami nie powinny byc dluzsze nic 2,5 godziny . Posilki powinny byc tez urozmaicone ale na temat diety nie moge Ci doradzac , powniewaz :

NAJWAZNIEJSZE i to tez dotyczy sie niektorych osob , ktore radza ludziom :
Zeby ukladac plany zywieniowe i dawac rady trzeba miec pojecie !!! Nie wiem kto to wymyslil ale jak mozna komus radzic diete 1000 kalorii ??? Przeciez ta dziewczyna trenuje , ktory z was jezdzi czarodzieje samochodem bez paliwa ?

A teraz lekcja :
1. Byc moze nie chudnie dlatego , iz osoba ktora Ci pisala (lub Ty sama ) zle ulozyla diete i Twojemu organizmowi czegos brakuje ...
2.Byc moze w Twoj organizm magazynuje wode ...?
3.Byc moze , ma to jakis zwiazek z Hormonami ...?
4...
5...
6 itd
W swojej skromnej osobie proponowalbym Ci abys zrobila sobie odpowiednie badania i podeszla do kogos kto sie na tym zna i wtedy doradzi Ci co masz robic , zobaczysz ,ze pomoze .
Pamietaj , aby zaczac jakas diete Twoj organizm musi byc w odpowiednim stanie inaczej nic z tego ...


Jako ciekawostke podam Ci przyklad mojej kolezanki , ktora ma nadwage i ciagle proby zrzucenia tkanki tluszczowej konczyly sie marnie z roznych przyczyn . Probowalem z nia na ten temat rozmawiac ale ciezko mi bylo do niej dotrzec , poniewaz twierdzila ze wie co robi, mowila ,ze jej dietetyczka przepisala jej diete i do tego jeszcze zamiast posilkow daje jej jakies cudowne odzywki nie pamietam nazwy , po kolejnej probie i placzu KAZALEM jej wziac ten proszek zadzwonic do tej dietetyczki i powiedziec jej zeby oddala pieniadze za ten cudowny przepis na nadwage . Zaprowadzilem ja do specjalisty . Wyrzadzila sobie dziewczyna krzywde -stwierdzil . Jej organizm magazynowal wode i byl w oplakanym stanie . Powiedzial , ze w jej stanie , moze tylko doprowadzic sie do porzadku a jak to nastapi to mozna zaczac myslec o chudnieciu .

Duo cum faciunt idem, non est idem - Gdy dwóch robi to samo, to nie jest to samo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
NAJWAZNIEJSZE i to tez dotyczy sie niektorych osob , ktore radza ludziom :
Zeby ukladac plany zywieniowe i dawac rady trzeba miec pojecie !!! Nie wiem kto to wymyslil ale jak mozna komus radzic diete 1000 kalorii ??? Przeciez ta dziewczyna trenuje , ktory z was jezdzi czarodzieje samochodem bez paliwa ?


A konkretnie? czy tak w ogólności?

Autorka zdaje się sama wpadła na pomysł stosowania cudownej diety 1000 kcal, a tutaj od jakiegoś czasu radzono jej aby to zmieniła. To po pierwsze.
Po drugie, dlaczego nie uznajesz treningu siłowego jako dobrego treningu, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej? Im mięśni więcej tym zapotrzebowanie organizmu na energie większe.
Aeroby jak najbardziej OK, ale w połączeniu z siłowym. Poza tym istnieją też interwały oraz HIIT...

A do al, za mało jesz i to bardzo za mało, a dodatkowo źle układasz posiłki. Śniadania masz za małe i ubogie w węglowodany, podobnie posiłek potreningowy, a akurat te dwa powinny być największe Białko to nie tylko twarogi i serki, to również mięsa, jajka i ryby.

Zmieniony przez - madu24 w dniu 2008-04-16 21:49:56

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 595
Madu24
Jak zapewne wiesz miesnie skladaja sie z wlokiem szybko i wolno kurczliwych , nie da sie ich jednoczesnie znaczaco rozwijac .
Wiec uwazam , ze przy cwiczeniach na redukcje tkanki tluszczowej cwiczenia areobowe sa duzo lepsze , np spalaja wiecej kalorii .
Mialem , ostanio dostep do niepublikowanych jeszcze badan i byly w nich zawarte informacje dotyczace tego , iz przy cwiczeniach wytrzymalosciowych organizm "znaczaco" "chudnie" po czym nastepuje zastoj i wtedy nalezy dodac cwiczenia silowe i znow nastepuje redukcja tkanki tluszczowej , (oczywiscie proces ten zalezy od wielu czynnikow )

Duo cum faciunt idem, non est idem - Gdy dwóch robi to samo, to nie jest to samo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3212 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Bardzo ciekawe
No i jeśli dobrze rozumiem idealnym wyjsciem są zarówno ćwiczenia siłowe jak i aerobowe, tak? Że o diecie jako podstawie nie wspomnę
Pozdro.

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 595
Tak na pewnym poziomie wytrenowania oczywiscie , nie na podstawowym , kiedy organizm przestaje chudnac od aerobow. Odpowiednio zbilansowane odzywianie to podstawa :)
Oczywiscie , jesli komus chodzi o rozbudowe masy miesniowej i redukcje tkanki tluszczowej to wydaje mi sie , ze trzeba rozlozyc to na dluzszy okres i nie spodziewac sie natychmiastowych efektow . Ale jesli ktos , przestrega diety jedzie na ujemnym bilansie ostro trenuje i nie ma efektow to chyba cos jest nie tak , nie sadzisz ?
Jesli natomiast chcialbys poprawic sile i wytrzymalosc jednoczesnie to moze byc problem .

Apropo tego watku co do , ktorego mnie pytales dlaczego cwiczenia silowne odrzucam , a aerobowe nie .
Powiem tak , jesli chodzi tylko o redukcje tkanki miesniowej

Duo cum faciunt idem, non est idem - Gdy dwóch robi to samo, to nie jest to samo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 188 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 595
" Apropo tego watku co do , ktorego mnie pytales dlaczego cwiczenia silowne odrzucam , a aerobowe nie .
Powiem tak , jesli chodzi tylko o redukcje tkanki miesniowej" - blad sie wkradl tekst mozna wywalic do kosza - przepraszam

Duo cum faciunt idem, non est idem - Gdy dwóch robi to samo, to nie jest to samo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase

Następny temat

35 kg w dół!!! Jak to zrobić?

WHEY premium