SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Narodowa Tragedia a MAŁOŚĆ "wielkich ludzi"

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Niezależnie od poglądów politycznych, pozostaje mieć nadzieję, że ludzie wykażą się teraz nieco większym krytycyzmem w stosunku do tzw. "wizerunków medialnych" oraz publicznych błazenad w wykonaniu tzw. czołowych polityków.

Ja nie jestem zwolenniczką PiS, niemniej szanowałam Prezydenta nie tylko ze względu na funkcję ale i szczery patriotyzm. Jego małżonka była niezwykle ciepłą, skromną i autentyczną osobą. W katastrofie zginęło też wielu innych wspaniałych ludzi, o których również nie powinno się zapominać.

Wszyscy Polacy powinni w tych dniach oddać cześć ich pamięci.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
Dla mnie jest bardzo wzruszające, że ludzie z całego świata solidaryzują się z nami. Wczoraj dostałem maila z USA od moich przyjaciół:
Dear Marcin and Karate Family in Poland,
I am deeply saddened by the death of your President, his wife, and other Polish dignitaries. My condolences to you and to your countrymen.
Sincerely,
Nancy Coutu
Danielson Martial Arts Academy
Cheezic Tang Soo Do


Podobne kondolencje dostałem, gdy w Katowicach zawaliła się hala targowa.

Zmieniony przez - MarKosTSD w dniu 2010-04-14 20:11:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
Nigdy nie bylem zwolennikiem Kaczynskiego glownie z powodu, ze nie potrafil byc apartyjny, caly czas na kazdym kroku bylo widac jego "pochodzenie" (bycie z PiS'u). Kolejna sprawa, ktora mnie zrazila to zlamanie zapewnienia ze jak Lechu wygra i bedzie prezydentem to Jarek prermierem nie zostanie.
Jako prezydent na pewno zle nie chcial dla Polski, krasc tez nie kradl, mial poprostu inna wizje Polski niz ja.

Odnosnie mediow oraz calego wizerunku, byl jaki byl (kazdy wie jaki) i nie ma co sie dziwic ze byl tak, a nie inaczej odbierany przez 99,9% Polskiego społeczenstwa. Kontakt z prezydentem mieli nieliczni wiec tylko wybranym bylo dane pozna go jako czlowieka, a przez reszte byl oceniany jako prezydent jak rowniez jak sprawowal ten urzad noi chyba nie ma co sie dziwic prawda? Wina mediow jest oczywsita bo nagle po smierci znalezli "mile" ujecia jak mowi cos zabawnego(w pozytywnym tego slowa znaczeniu), czulego, a takze madrego. Teraz ludzie dzwonia do mediow i psy na nich wieszaja dlaczego dopiero teraz pokazuja go od drugiej strony, ale niestety juz za pozno. Sprawa kolejna nie ma co tak usprawiedliwiac Kaczynskiego, ze mial taki a nie inny wizerunek bo nie dbal o media. Zyjemy w takich czasach ze 99,9% obywateli moze go poznac, tylko i wylacznie poprzez media, wiec czy to sie komus podoba czy nie nalezy to uwzglednic, niestety taka jest prawda.

Mnie osobiscie bardziej jest szkoda calej generalicji, ktora zginela, a takze ostatniego prezydenta na uchodźstwie bo moim skromnym zdaniem byli to ludzie, ktorych duzo trudniej zastapic(znaleźc im podobnych wybitnych Polakow) niz Kaczynskiego.

Na koniec chcialbym tez zauwazyc ze miejsce spozynczku Kaczynskiego na Wawelu jest zaszczytem, ktorego nie powinien dostapic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Odwołali mi w szkole zajęcia w ten weekend z powodu pogrzebu.

Powstrzymuję sie od komentarza jeśli chodzi o samego Prezydenta jako osoby, bo nie na niego głosowałem i jego polityka daleka była od tego czemu kibicuję.
Należy jednak zwrócić uwagę na to, że jak by nie było, był to Prezydent RP i pewien hołd mu się należy.

Cieszy mnie tutaj szybka reakcja wielu serwisów internetowych, kanałów TV. To zdecydowanie świadczy o klasie instytucji jaka nimi zarządza.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-04-14 22:05:27

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 691 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8789
oczywiscie ze Tak Olokk ktos go przciez wybral i dzieki temu sprawowal NAjwazniejszy urzad w naszym panstwie co nie zmienia faktu iz media niestety bardziej manipuluja faktami niz to wszystkim sie wydawalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Zawsze uważałem Go razem z bratem za uczciwych ludzi. Nie jestem zwolennikiem PIS ani nie byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, jednak tak naprawdę nie jestem niczyim zwolennikiem, i oddaję swój głos tam gdzie w danym momencie uważam że jest to najlepsze dla kraju. W ostatnich wyborach poparłem PIS, a w nadchodzących prezydenckich miałem zagłosować na zmarłego Prezydenta (co wywoływało częste burzliwe dyskusje ze znajomymi).
Decyzja o pochówku na Wawelu mocno mnie zdziwiła, w końcu Lech Kaczyński był wcześniej prezydentem Warszawy - jednak zginął wypełniając swoje obowiążki wobec Narodu jako Jego reprezentant, i jest też jakby reprezentantem tragedii w Smoleńsku. Moim prywatnym zdaniem pochówek na Wawelu jest hołdem dla Narodu Polskiego Jego straty i żalu - poprzez osobę Prezydenta i Jego żony. Dlatego nie uważam tej decyzji za niewłaściwą, tylko za nieco zaskakującą.
Jest to oczywiście tylko moje prywatne zdanie.
Zawsze imponowała mi konsekwencja Prezydenta i wiara w słuszność obranego kierunku.

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2934
Tragiczna śmierć, nie tylko Prezydenta, ale wszystkich ludzi wraz z nim poległych jest niewątpliwie traumatycznym przeżyciem nie tylko dla Narodu Polskiego i naszego Państwa, ale przede wszytkim dla rodzin zmarłych w tej niewyobrażalnej katastrofie. To ukazuje, że wszyscy w obliczu śmierci jesteśmy równi: niezależnie od sprawowanej funkcji, zajmowanego stanowiska, wyznania, wykszatłcenia czy pochodzenia. Jesteśmy tylko i aż ludźmi.

Łączę się w bólu z rodzinami, tych którzy odeszli. Zdaję sobie sprawę, lub przynajmniej tak mi się wydaje - co oni czują.

Nie mając innej możliwości tym wpisem chce oddać hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP, Jego Małżonce, ostatniemu Prezydentowi RP na uchodźstwie, wszytkim tym osobom sceny politycznej oraz przedstawicielom organizacji. Wszytkim tym, którzy odbyli swój ostatni lot. Składam również kondolencje rodzinom obsługi samolotu oraz poległym w służbie oficerom Biura Ochrony Rządu. Takie ryzyko jest wpisane w ich zawód, podobnie jak mój. Ślbowaliśmy: "......nawet z narażeniem życia"
Niemniej jednak póki to nie tyczy nas konkretnie czy naszych znajomych nie bierzemy tego pod uwagę, traktując to jak coś "odległego od nas".
Wg. mnie w obliczu tej tragedii, w tej danej chwili przekonania polityczne nie mają znaczenia. Podobnie jak jeden z przedmówców raczej niebyłem niczyim zwolennikiem, również decydując się na to co w danej chwili wedle mojego uznania było najlepsze.

HOŁD I CZEŚĆ ICH PAMIĘCI. POLEGŁYM W KATASTROFIE LOTNICZNEJ W SMOLEŃSKU

ta kastrofa na pewno zmusi nas do róznych refleksji....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
tsailifo Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 678 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5210
Oto tekst jaki otrzymałem w dn. 11. 04. 2010 r., o godz. 13:04 :

Hi Pawel,

I am very sorry for what happened on Saturday with the loss of your
president and many other important people who ran the country. It's a
shock for the whole world such tragedy should happen.

I hope and pray that Poland and her people will be strong together and
form a new strong group to run the country.

Please accept my condolences and deep sympathy for you and your fellow
countrymen. (...)

Best wishes
Sifu Chuang
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Dobrze, że temat został zamieszczony, ponieważ na wspomnianej stronie pojawił się nowy artykuł i AŻ 10% objętości poświęcone zostało tragicznie zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu
Tzn jemu jako jemu jakieś niecałe 5% objętości, bo reszta wzmianki o Prezydencie jest o Krzyżu Zasługi, ale zawsze to coś...

5% objętości artykułu poświęcone największej tragedii naszego kraju to całkiem niezły wynik
A że reszta jest o wrogach... no, czasem nawet podczas żałoby narodowej ciężko się powstrzymać.

Szkoda tylko, że wystrój strony nie został zmieniony tak jak ma to miejsce na wspomnianych serwisach. Nawet wstążki brak...

Co do tematu to różne organizacje odwołują też swoje zjazdy, spotkania, zgrupowania w najbliższą sobotę i niedzielę. Miałem mieć szkołę w ten weekend, ale odwołali mi Z WIADOMYCH POWODÓW, mam na myśli pogrzeb.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2010-04-15 21:30:53

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14133
to smutne, że niektórzy nie mają godności i nawet czas żałoby nie potrafią skupić się na kruchości życia... każdą okazję wykorzystują do tego, by prowadzić swoje wojenki, brak szacunku dla ludzi ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Polski Elbląg

Następny temat

Artykul na temat ciosu - fakty i mity

WHEY premium