SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko świeże wygrywa, UHT przegrywa

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29483

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
ano:) w sumie podobno mieszkałem za bajtla we wrocławiu...ale w gogole tego nie pamietam...pamietam jak sie w wieku 8 lat przeprowadziłęm ze wsi do wroc:) Mleko jeszcze ciepłe prosto od krowy....uuulala) grrrrr) mniam!:)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16
W temacie mleka, jest tyle opinii ilu jest jego amatorów. Skrajni twierdzą, że mleko zabija a po przeciwległej stronie są opinie, że mleko jest cudownym "napojem". Nie podejmę się argumentowania, która ze stron ma rację. Uważam, że jeśli coś nam smakuje i się dobrze po tym czujemy to czemu nie.
Niedawno przeczytałam artykuł:
http://bionowiny.pl/artykuly/53-ktore-mleko-jest-lepsze-uht-pasteryzowane-a-moze

Tam jest dokładny opis rodzajów mlek. Wcześniej na forum pojawiły się wpisy, że mleko zimne jest lepsze niż UHT. Ja się z tym zgadzam. To mleko zimne nazywa się filtrowanym. Można je kupić w każdym markecie, ale szukać trzeba w chłodziarkach z nabiałem. To mleko musi być przechowywane w lodówce. Termin przydatności około 14 dni.
Dodam, że to mleko ma smak. Moja opinia o UHT jest taka, że mocno zimne można wypić. Ale w temp. pokojowej jest bez smaku.
Życzę smacznego, zdrowego mleka!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 622 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
Akurat mam przed sobą mleko UHT 1,5% w temp. pokojowej i nie moge powiedziec ze jest bez smaku. Porównujac z zimnym UHT jest róznia ale nie az tak wielka jak by sie moglo wydawac. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja mam dostep do mleka prosto od krówki wiec pije takie ;] a tak wgl to archeolog z ciebie.

Kurde myslalem ze ten avek bedzie lepiej wygladal :D

Zmieniony przez - Widney w dniu 2011-08-05 12:28:28

"Głupi jest ten który myśli ze jest mądry"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moja Dieta do oceny

Następny temat

Wafle ryżowe ile po treningu ???

WHEY premium