SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MagVit - biegunki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4931

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
Hej,

Odkąd biorę magvit - to już tydzień - mam problemy z biegunkami. Biorę 2 tabletki rano i 2 wieczorem, przy czym rano praktycznie razem z posiłkiem. Czy to może być powód powstawania biegunek?

Kal800
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
podaj skład prosze
sprawdz termin przydatnosci do spozycia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
dwuwodny mleczan magnezu (48 mg jonów Mg2+) 470 mg
chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6) 5 mg

są to tabletki dojelitowe i producent pisze, że biegunka może wystąpić przy przyjmowaniu na czczo. termin przydatności OK.

pozdrawiam

Kal800
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
http://www.vitanea.pl/product/details/leki/na-pamiec-i-koncentracje/magvit-b6-50-tabl.html


Profilaktycznie dorośli i dzieci od 12 roku życia (młodzież)-1 raz na dobę 2 tabletki lub 1 do 2 tabletek 2 razy na dobę

dlaczego bierzesz dawki akurat z gornego zakresu?

Wskazaniem do podawania Magviti B6 jets profilaktyka i leczenie następstw niedoboru magnezu i/lub witaminy B6

tu tez mozna by sie upierac o spozywanie jedzenia w ktorych znajduje sie magnez oraz b6

moze jakas reakcja na ktorys ze skladnikow?


Spożywanie nadmiaru magnezu, zwłaszcza w postaci syntetycznych preparatów, może powodować biegunki (powyżej 600 mg dziennie)

i tutaj znajduje odwolanie do tego co wyzej pisze



Zmieniony przez - Siodema w dniu 2008-07-03 12:45:35

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
A jak mam interpretować wartości w składzie? Jedna tabletka to 470 czy 48 mg magnezu? jeżeli to pierwsze, to sprawa jasna - dwie tabletki to już przegięcie, a jeżeli to drugie, to mamy 4*48 mg czyli jakieś 200 + to co wchłonę z posiłkami, czyli raczej daleko od tych 600 mg?

Czy ranne biegunki mogą być reakcją na silny stres?

Kal800
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
magnezu mleczan dwuwodny 470 mg

tylko ze to nie jest sam megnez wiec wg mnie troche mniej magnezu jest bo to cala czasteczke pewnie tyle ma...

pirodoksyna to b6

nie wiem jak sie ima biegunka do stresu ale ja zredukowalbym dawke tego magvit'u do 2 tab dziennie - 1 rano 1 wieczorem i zobaczyl czy nadal w ciagu kilku najblizszych dni bedzie wystepowac biegunka, jesli tak to poszedlbym do lekarza a w miedzyczasie odstawil preparat

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
mysle ze masz wrazliwy zoladek i zalecam branie porcji po posilkach, nie na czczo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cm3 - ?

Następny temat

emenems - najlepszego ziąą!! xD

WHEY premium