SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
Witam!
Postanowiłem spróbować diety typu low carb, przy okazji troszkę się wyrzeźbić.
W zasadzie to pierwsza dieta, którą będę stosował i chcę sprawdzić reakcję organizmu. Nie wiem czy dobrze trafiłem z wartością kaloryczną, na razie jest to faza eksperymentalna. Zobaczymy czy przy połączeniu diety, treningów, aerobów dam radę zrzucić oponkę.

Ważę 74 kg, jestem zdecydowanie endo (mimo tak małej wagi mam oponę na brzuchu).
Zapotrzebowanie: ok. 2500 kcal. B/T/W 2,1/2,0/1,8

Tak się przedstawia plan dnia:

Śniadanie:
Jajecznica na boczku + pomidor
Jabłko
B:26 T:38 W:26 - 544 kcal

2gie śniadanie:
Pierś z kurczaka + brokuły + kalafior
Oliwa z oliwek + orzechy
B:32 T:40 W:2 - 490 kcal

Przed treningiem:
WPC + banan + mleko 2%
B:33 T:5 W:31 - 310 kcal

Po treningu:
Udko kurczaka
Ryż biały
Marchem + groszek + oliwa
B:30 T:40 W:85 - 817 kcal

Kolacja:
Twaróg + oliwa
B:28 T:32 W:6 - 420 kcal


Zastanawiam się co dodać z suplementów - może witaminki? Choć dziennik z Vitalmaxa pokazuje w większości dobre zapotrzebowanie na mikroskładniki. Ciekawe jak z przyswajalnością.

Proszę o ewentualne korekty.
Da radę długo jechać na takiej monotonii? Gdybym raz na 2 dni jadł taką opcję to znudzę się?
Z góry dzięki, pozdrawiam!

BeneK

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1021 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11226
Trochę dużo węgli, wywalił bym to jabłko z pierwszego posiłku, ogólnie lepiej na low carb unikać fruktozy. Po terningu zdecydowanie udko z ryżem odpada,bezpieczniej z tego posiłku wywalić nasycone tłuszcze, zostawić samo białko(cycka pieczonego np.) + węglowodany.
Więc więcej złożonych węgli, dobrych tłuszczy, ja tam przed treningiem lubię dowalić jakiegoś tłustego mięcha. Musisz obserwować, jak się zaczniesz zalewać to ograniczasz ww.
Jechanie na tej diecie wcale nie musi być monotonne masz pełno możliwości, a czy się znudzisz zależy tylko od ciebie.

pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 328 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12516
Węgli wychodzi 150 gr, ale spoko mogę nie jeść jabłka rano. Myślałem, że wypada żeby uzupełnić cukry.
Udko (bez skóry) zamienić z cyckiem na drugie śniadanie?

BeneK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
jak bym zamiast banana na sniadanie, do jajecznicy dał troche kaszy gryczanej, przed treningiem zamiast banana też trochę węgli o niskim ig, po treningu chude mięso + trochę bialego ryzu (bez tluszczu warzyw). ogólnie węgle bym rozłożył na śniadanie i posiłki okołotreningowe

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
przed treningiem kasza mięso
warzywa

po treningu wpc mleko 0% i owisiane

kolacja warzywa
bedzie ok

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Paszka dla swinek

Następny temat

Dieta -> utrata tłuszczu, bez utraty mięśni do oceny

WHEY premium