SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczba powtórzeń a progres

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy w głównych bojach na powtórzeniach 15-20 też da się progresowac? (Brak obciążenia i przy 10-12 zostaje zapas)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12087 Napisanych postów 160549 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234870
Witaj.


Wszystko zależy od tego, co masz na mysli pisząc aby progresować?

Jeżeli mówimy tutaj progresie siłowym, to niestety bazowanie na takim zakresie powtórzeń nie zmieni za bardzo nic w tym kontekście. chodzi głównie o to, ze trenowanie na tym samym zakresie ruchów, jak i tym samym obciążeniem, nie będzie stymulowało siły mięśniowej.

Jeżeli natomiast mówimy tutaj o progresie sylwetkowym, czyli o zmianie sylwetki, poprawie wyglądu, to jak najbardziej można takie rozwiązanie zastosować.

Tutaj podrzucam dodatkowo artykuł, gdzie poruszane są kwestia utrzymania progresu
Polecamy również: 5 wskazówek, jak utrzymać progres w treningach



Ja osobiscie trenujac w domu w okresie gdzie byly zamknięte siłownię kombinowałem z liczba serii, jak i ilością powtorzeń.
Niestety takie solidne treningi zaczely mi wychodzic o 2 godziny juz w okresie, gdzie dosc mocno przyzwyczailem sie do gum, pompek itd
wiec cos kosztem czegoś bedzie niestety druga kwestia, to wykonywanie ćwiczeń jednorącz, jednonóż, co sprawi, ze wiekszy ciezar bedziemy musieli podjac jednostronnie.

pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie.

postarac sie dokupic nieco obciazenia i jednak dorzucic klamotów na sztangę


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna

Następny temat

Gryf 120cm

WHEY premium