SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leki na nadciśnienie - szkodliwość

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 361

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
" Nowe wyniki badań sugerują, że długotrwałe stosowanie leków powszechnie przepisywanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca może przyczyniać się do uszkodzenia nerek – poinformowało pismo „JCI Insight”."

Jak więc leczyć nadciśnienie?

Od siebie dodam, że rok temu parę razy przekroczyłem górną granicę, a że byłem przed operacją, lekarz chciał je wyrównać, przepisując leki, które biorę prawie do dziś. prawie, bo tydzień temu odstawiłem po tych rewelacjach w skojarzeniu, że to moje ciśnienie nie jest jakieś złe bardzo. Może wystarczy potas w odp dawce. W każdym razie jeśli nie wystarczy, to jakie jest wyjście z sytuacji? Bo na pewno jest bez sensu poprawa ciśnienia, kosztem rozwalenia nerek. Tym bardziej , że po leku miałem ciśnienie mocno poniżej normy.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety, ale nie od dziś wiadomym jest, że leki na nadciśnienie, czy też hipercholesterolemię mają dość znaczne skutki uboczne. W zasadzie, jak zdecydowana większość leków. Szczególnie tych ingerujących dość znacznie w pracę naszego organizmu. Zdaniem ich jest leczenie poważnych chorób, które mogą doprowadzić nawet do śmierci, a tutaj lżejsze, czy też cięższe skutki uboczne będą mniejszym problemem, niż poważne skutki, lub też śmierć. Trzeba mieć tego świadomość i pierwszym, co wprowadzić w takiej sytuacji, to zmiana nawyków żywieniowych i aktywność fizyczna.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
andello
" Nowe wyniki badań sugerują, że długotrwałe stosowanie leków powszechnie przepisywanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca może przyczyniać się do uszkodzenia nerek – poinformowało pismo „JCI Insight”."

Jak więc leczyć nadciśnienie?

Od siebie dodam, że rok temu parę razy przekroczyłem górną granicę, a że byłem przed operacją, lekarz chciał je wyrównać, przepisując leki, które biorę prawie do dziś. prawie, bo tydzień temu odstawiłem po tych rewelacjach w skojarzeniu, że to moje ciśnienie nie jest jakieś złe bardzo. Może wystarczy potas w odp dawce. W każdym razie jeśli nie wystarczy, to jakie jest wyjście z sytuacji? Bo na pewno jest bez sensu poprawa ciśnienia, kosztem rozwalenia nerek. Tym bardziej , że po leku miałem ciśnienie mocno poniżej normy.


Brednia na bredni.

1. Każdy lek ma skutki uboczne, także stosowane chronicznie, jak leki na nadciśnienie. W farmakoterapii chodzi i wyważenie korzyści i ryzyk. Ilu ludzi umiera z powodu nadciśnienia i niewydolności serca, a ilu z powodu tego potencjalnego "przyczynienia się do uszkodzenia nerek"?! I czy to co wyczytałeś to jakaś hipoteza czy potwierdzone fakty? I czy ma znaczenie kliniczne? Były badania populacyjne? Metaanaliza? Przekrojowe badania, prowadzące do stwierdzenia że konkretnie w Twoim przypadku odstawienie leków (pewnie statyny) jest potrzebne, bo ryzyko uszkodzenia nerek masz większe niż to, jakie Ci powoduje nadciśnienie?
Tu chodzi o redukcję poważnego czynnika ryzyka śmierci.

2. Potas nie leczy i nie zapobiega żadnej chorobie serca. Jego niedobór pogłębia problemy z ciśnieniem, ale wtedy kiedy realnie taki niedobór masz. To nie wróżenie z fusów, tylko robi się badania. Jeżeli deficytu nie ma, to równie dobrze możesz lyłać wodę. I odstawiłeś sam przepisane leki, dzięki którym masz dobre ciśnienie, jak sam piszesz. I jesteś po jakiejś operacji jeszcze.

3. Być może jesteś w stanie utrzymać odpowiednie ciśnienie dietą i stylem życia. Jeśli tak, to najlepsza opcja. Ale NIE ZAWSZE tak jest. Do skonsultowania z kardiologiem, który Ci przedstawi opcje.


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 12/29/2023 1:48:32 AM
1

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Przeszedłem na intermitted fasting, gdzie jednym z plusów jest normalizacja ciśnienia. Tak podają badania. Czy w związku z tym mógłbym odstawić leki na nadciśnienie? Jeśli tak, to po jakim czasie od rozpoczęcia IF? Miesiąc? krócej?
Zaznaczę tylko, że nie miałem wysokiego tego nadciśnienia, około 142-144/91-93


Zmieniony przez - andello w dniu 2024-03-13 18:36:36

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Pierwsze słyszę o tym, żeby przerywany post miał wpływ na ciśnienie krwi. Nie widzę tutaj jakieś specjalnej zależności pod tym kątem. Wpływ na ciśnienie krwi będzie miał poziom tkanki tłuszczowej w organizmie i ogólnie to jak wygląda Twój styl życia. Wpływ na obniżenie ciśnienia krwi będzie miała więc każda dieta z ujemnym bilansem energetycznym, która przyczyni się do redukcji tkanki tłuszczowej, a do tego aktywność fizyczna, która poprawi pracę serca.

To czy stosować, lub też odstawić leki należy konsultować z lekarzem.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zaburzenia erekcji, wzwodu i przedwczesny wytrysk

Następny temat

Wady postawy - jaki lekarz?

WHEY premium