SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Leki przeciwbólowe - wpływ na mięśnie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
Cześć,
Wczoraj zrobiłem kozacki trening, mam zakwasy jak nie wiem co, był to trening ciężki, czyli martwy + front + akcesoria. Rano czułem się fantastycznie, nagle pogoda się spartoliła, ciśnienie jest straszne, zaczęła mnie strasznie boleć głowa bo przez pracę zjadłem posiłek koło południa dopiero, ból był tak mocny, że musiałem wziąć tabletkę, Metafen, jedną. Teraz wyczytałem, że nie można przyjmować takich leków podczas ćwiczeń, może on ograniczyć przyrosty nawet o 60%, czy to prawda? Co robicie w takim przypadku? Rozumiem, że przez to co zrobiłem, mój wczorajszy trening jest "g**** wart"? :(
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nie ma obawy. Doraźnie stosuj wg ulotki. Na przyszłość spokojnie na treningach ;)
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się że to przy większych dawkach może mieć jakieś większe znaczenie, dla chłopa 190+, 100 kg + może po prostu ma mniej destrukcyjnie działanie. Kurcze, wiem, jesteś kolejną osobą, która zwraca mi uwagę odnośnie intensywności treningu, uwierz mi, że próbuje to kontrolować, dbam o regenerację, robię deloady, ale jak tylko wchodzę na siłownię to jest totalny off od świata :D :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jakbyś walił codziennie po kilka piguł to wtedy jakiś wpływ by miałko jak doraźnie głowa Cię boli czy coś to nie zawracaj sobie takimi sprawami głowy to tak nie działa że weźmiesz tabsa i efekty od razy 50% mniejsze będa.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
Wielkie dzięki, uspokoiło mnie to bardzo:) Miłego wieczoru !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Bampooo
Dzięki za odpowiedź, wydaje mi się że to przy większych dawkach może mieć jakieś większe znaczenie, dla chłopa 190+, 100 kg + może po prostu ma mniej destrukcyjnie działanie. Kurcze, wiem, jesteś kolejną osobą, która zwraca mi uwagę odnośnie intensywności treningu, uwierz mi, że próbuje to kontrolować, dbam o regenerację, robię deloady, ale jak tylko wchodzę na siłownię to jest totalny off od świata :D :)


Raz na jakiś czas warto zrobić stop/check/refresh i przeanalizować swój tryb życia, z pewnością coś znajdzie się do poprawy zmian.
A co do samych piguł ...spokojnie do rekordów EU/USA daleka Ci droga jeszcze tam zawodowcy łykają w przedziale 200-500tabletek ED ;)
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
Pięknie, dziękuję za obszerne wyjaśnienie tematu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Myślę, że przede wszystkim warto mieć na uwadze dwie, istotne kwestie.

W sytuacji, gdy stan zdrowia tego wymaga, to należy się leczyć. Jeżeli więc czułeś się na tyle źle, że nie byłeś w stanie normalnie funkcjonować, to jakie znacie w takiej sytuacji mają Twoje mięśnie? Leki tego typu zdecydowanie mają swoje konsekwencje, ale stosowanie permanentnie, w dużych ilościach, a nie raz na jakiś czas. Mają wpływ przede wszystkim na zdrowie i o nie należy się martwić, a nie o mięśnie.

Druga kwestia, to powód aż takiej bolesności głowy. Sugeruję głębiej to przeanalizować.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
Ogólnie powiem tak, rzadko kiedy miewam bóle głowy, kilka razy do roku to jest max, dwa lub trzy, ale czasami jak on przyjdzie to mnie ścina z nóg. Robiłem badania ostatnim razem, krew, hormony ( teść naturalnie dosyć wysoki bo około 740 jednostek ), nie wykazało mi żadnych nieprawidłowości, ciśnienie krwi również w normie, w wieku 31 lat mam ciśnienie 119 / 63 / 62, więc w granicach ludzi w wieku 19-22 lat. Wprowadziły mnie w błąd informację znalezione na forach typu "krzak", dziękuje za wyjaśnienie, teraz wiem, że w razie potrzeby mogę użyć tabletki, nie jest to duża ilość bo jedna tabletka przy takich gabarytach w moim przypadku działa cuda z bólem głowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
W takiej sytuacji jak najbardziej możesz. Właśnie do tego one służą. Niestety większość osób nie zdaje sobie sprawy z wpływu leków przeciwbólowych na nasz organizm w dłuższej perspektywie i wysokiej częstotliwości stosowania, jedząc je w zasadzie kiedy tylko się da. Nawet na zakwasy po treningu, czy też jakiekolwiek sytuacje, gdy tylko pojawi się ku temu powód.

W Twojej sytuacji sugeruję również zwrócić uwagę na podstawy, czyli odżywianie, ilość i jakość płynów w diecie, ilość dostępu do tlenu w ciągu dnia, spięcia mięśni okolic kręgosłupa, karku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 84 dni Przeczytanych tematów 34
"spięcia mięśni okolic kręgosłupa, karku", właśnie, to jest to, dobrze że mi przypomniałeś, kiedyś miałem podobną sytuację, z tym że prowadziłem samochód dnia następnego po ciężkich martwych/siadach, partnerka zrobiła mi masaż karku i przeszło, być może tam właśnie mam jakieś napięcia, czyli wizyta u fizjo obowiązkowa :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Panel badań krwi - gdzie zrobić (Warszawa)

Następny temat

Produkty z Ukrainy - jakość

WHEY premium