SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krwiaki - co jest ze mna nie tak ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185
Witam,

Moze troche dlugie, ale nie wytrzymalem i zdecydowalem sie napisac....

Przedstawie moja, chyba nietypowa sytuacje.Otoz mam duzy problem z krwiakami. Sprawa dotyczy wlasciwie tylko nog (uda,lydki). Gdy dostane uderzenie w jakies z tych miejsc, nawet jesli niezbyt mocne, to zamiast siniaka i kustykania przez kilka dni, robi mi sie potezny krwiak i mam przerwe kilkutygodniowa, czasem nawet do 2 miesiecy. Jak dotad zdarzyly mi sie przynajmniej 4 krwiaki na udach i 2 na lydkach. W przypadku uda dwa razy bylem w szpitalu, gdzie nie pozwolono mi przez ok 2 tyg wogole wstanac na nogi a w nastepnych tygodniach tez bardzo powoli doprowadzac noge do normalnego stanu. Dostawalem w takich wypadkach juz kilka razy zastrzyki w brzuch na rozrzedzenie krwi.Doczytalem sie juz chyba wszystkiego o tego typu kontuzjach.
Teraz wlasnie tez zmagam sie z takim problemem. Otoz przed tygodniem grajac w pilke (gram czesto i prawie wszystkie kontuzje zdarzyly sie przy pilce wlasnie) kolega trafil mnie kolanem w udo(srednio mocno). Juz na pamiec wiem co mam robic. Wiec zasuwam po zamrazacz, mroze to na amen i przez najblizsze ok 24 godziny stosuje zimno wlasnie, nie chodzac nic praktycznie, gdy tylko sie da to lezenie i noga wyzej. Wprowadzam potem altacet oraz masc (Voltaren, Lioton, Fastun, juz chyba wszystkiego probowalem...)i dalej chodznie ograniczam tylko do pojscia do kibla. A stan nogi poprawia sie baaaaardzo powoli
Zalamac by sie mozna.Uderzenie nie bylo mocne, wlasciwie powinien sie zrobic siniak i pobolec przez gora kilka dni, a u mnie taki szajs. Krwiak bardzo latwo sie u mnie rozchodzi, totez gdy zrobi sie na udzie, wkrotce moze zalac nawet kolano! w tej chwili (tydzien od kontuzji) opuchlizna sie znaczaco zmnieszyla (byla baardzo duza, niewiem dlaczego), jednak nadal miesien nie jest zarysowany,duzo gorzej niz na drugiej nodze, no i przede wszystkim mam bardzo ograniczone ruchy.Porafie zgiac noge tylko do 90 stopni, dalej cos niesamowicie blokuje i gdybym chcial sprobowal na sile to by mi chyba wszystko porozrywalo!
Wiem, ze bedzie w koncu ok, ale...dlaczego trwa to tak cholernie dlugo?Ten kto jest winny tej kontuzji zawsze nie moze sie nadziwic...

Co do cholery jest zemna nie tak ?
CO mam robic, gdy znowu zlapie taka kontuzje? Podobna procedura ?

To moj pierwszy post tutaj, ale opisuje problem,ktory jest dla mnie udreka.
W kazdym sezonie, mam przynajmniej jedna kilkutygodniowa przerwe spowodowana przez tego typu kontuzje
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
Mam taki sam problem z udem, drugi raz już miałem krwiaka w tym samym miejscu, też na skutek uderzenia. Mam zamiar stosować jakiś ochraniacz na to miejsce o ile jest jakiś a jak nie to opaskę uciskową chociaż. Czy kolega dalej miał z tym problem czy po wyleczeniu już się to nie zdarzyło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Twoim problemem nie są kontuzje, ale prawdopodobnie jakieś problemy z krzepnięciem krwii. Czy w szpitalu nie szukano przyczyn? Na Twoim miejscu bym ich poszukał. Być może przydatny będzie kontakt z lekarzem-hematologiem. Kolana na siłę nie zginaj. Dojdziesz do zgięcia po zejściu krwiaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185
Czesc,

Dzieki za odpowiedz. Mysle jednak ze krzepniecie krwi nie jest tu problemem. W szpitalu testowali moje krzepniecie, normalka, bo przeciez podawali mi zastrzyki na rozrzedzenie krwi. Poza tym, gdyby moje krzepniecie krwi bylo nie ok, to w przypadku ran cietych pewnie bym dlugo krwawil, a tak nie jest.
Krew badano mi wielokrotnie przy roznego rodzaju okazjach, sam niewiem co o tym myslec.
Kolana nie zginam na chama, wiem ze to zejdzie bo mialem juz z tym do czynienia. Teraz jednak niepokoi mnie fakt ze 2 dni wczesniej umialem troche wiecej zgiac niz dzis, czyli nie poprawia sie za bardzo ( na poczatku jeszcze sie poprawialo...

Ja to chyba naprawde jestem oryginal...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ja nie napisałem, że masz niedostateczne krzepnięcie krwi. Idź z tym krwiakiem do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 90 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1307
hej
ja mialem czerwona plamke na kolanie( na rzepce- chyba maly krwiak) i wczoraj po treningu mi to strasznei napuchlo, a obok zrobiła sie druga plamka(srednmica niecaly cm)
do lekarza moge pojsc dopiero 20 grudnia bo gdzies wyjechal
co mam robic do tego czasu zeby zmniejszyć ból?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
zrób sobie obraz krwi , czas krzepnięcia , krwawienia itp
idź do rodzinnego

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185
No wiec bylem u ortopedy, ktory powiedzial to czego sie w sumie spodziewalem. Potrzeba cierpliwosci, taki krwiak bedzie sie wchlanial dobre 2-3 tygodnie. Zrobilem tez badania na czas i krzepliwosc krwi jak zalecil i wynik uznano za dobry.
Z tego co widze- odbiega on jednak od normy,prezentuje sie tak:

wynik : 45,90 sek
min : 28
max : 44

Pewnie takie niewielkie przekroczenie normy zostalo uznane za dopuszczalne.
Jesli z krzepnieciem ok, to co to moze byc ? Tego juz chyba nikt nie wie
Ale sadzac po wynikach krew krzepnie dosc wolno.
A tak wogole, co wplywa na czas krzepniecia i w jaki sposob mozna go skrocic ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Bierzesz jakies leki?
Np kwas acetylosalicylowy lub inne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185
Normalnie tozadnych lekow,jedynie teraz masci - na poczatku krotko voltaren a nastepnie lioton,ktory jak zalecil lekarza mam stosowac na zmiane z traumonem.

w momencie badania krwi stosowalem te masci przez 5 dni,wiec chyba nie ma mowy o przewleklym stosowaniu.
Najwiekszy wplyw moze miec chyba tylko heparyna (zawarta w liotonie), aczkolwiek watpie,zeby az tak znaczacy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Masci sie nie licza :-]
Sa do stosowania miejscowego.

Chodzilo mi o leki przyjmowane doustnie,ktore zmniejszaja krzepliwosc krwi.Wlasnie kwas acetylosalisylowy tak dziala,a jest on powszechnie stosowany (jako srodek p/zapalny , p/goraczkowy) - aspirynka,polopirynka, itp.Tak sobie pomyslalam,ze wlasnie on mogl zmniejszyc krzepliwosc krwi na czas badania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekka deformacja klatki...

Następny temat

Lipomastia??

WHEY premium