SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav maga przeczytaj to a zrozumiesz!!!!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Popatrz jak walczył Andy Hug,walił obroty zdarzało sie nie raz kopać z wyskoku...to wszystko charakterystyczne dla karate a nie kikcboxingu a jednak mistrzem był...

Akurat kick i thaiboxing pokrywają się wieloma takimi technikami z karate i TKD. Zanim wypowiesz się na temat Huga - zobacz jak trenował. Gwarantuję, że to bardziej przypominało kickboxing - a te techniki obrotowe i z wysoku były BEZ ZNACZENIA.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
W Krav Maga nic nie zaimplementowali, taka metodyka zawsze tam była, w końcu IMI był sportowcem.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Nie była! Sam widziałem treningi na nieoporującym przeciwniku, uderzenia zadawane w miejscu, brak sparingów, tarcz, rękawic, tylko symulacja... I nadal w wielu sekcjach znalazłoby się braki.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Kompletnie nie masz racji Knife. Odkąd ja interseuje sie KM (jakies 3 lata) zawsze na treningu są tarcze, wszyscy mają normalne rękawice bokserskie i każdy trening zaczyna się walką w klinczu (jeden przeciwnik stara się przepchnąć/przewrócić a drugi broni się kopnięciami na krocze, odpychaniem głowy, wejściem na oczy na krtań, ważne żeby nie dać się zajść od tyłu bo wtedy uderzenia łokciem na głowe kończą walkę).
Ćwiczenia na nieoporującym przeciwniku ????
Tego to jeszcze nigdy nie widziałem ,chyba że przy nauce technik.
Poza tym mamy czasem stacje (jak na boksie), kiedyś mieliśmy treningi na macie (wkrótce będą znowu - nauka najprosztych technik walki w parterze, zawsze w rękawicach) itp.


A w kwestii kopnięcia w jądra to takie rozważania czy trafie czy nie trafie są zupełnie bez sensu, bo równie dobrze mogę trafić/ nie trafić low kickiem, prostym czy jakąkolwiek inną techniką. Jak nie trafie to poprawie rękoma.


Dalej uważam że ludzie krytykujący KM swoją wiedzę o tym systemi wynieśli z książek, bądź z plików na internecie, i tak naprawdę o KM nie mają wcale pojęcia.
Zresztą wcale im to nie przeszkadza krytykować. Ja BJJ trenuje 2 rok (daleka droga jeszcze przede mną), ale wiem o czym mówie jak dyskutuje z innymi.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1029 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20005
"Dalej uważam że ludzie krytykujący KM swoją wiedzę o tym systemi wynieśli z książek, bądź z plików na internecie, i tak naprawdę o KM nie mają wcale pojęcia." ja przyznam szczerze, z tego co przeczytałem, od starszych, i z tego co sam przyuważyłem na pewnej sekcji KM

Pozbądź się strachu i niepewności.
Pomyśl, że najwyżej możesz umrzeć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Szarek źle jest wydawać opinie o systemie, będąc na jednym treningu i na jednej sekcji. Pochodź troche, rozejrzyj się, poćwicz, posłuchaj co ma do powiedzenia jedna i druga strona.
Ja kiedyś byłem na Shidokan karate i po pierwszym treningu uznałem że to niezła lipa (akurat były tempówki, stacje a potem rociąganie). Jak pochodziłem troche zmieniłem zdanie.
Włóczę sie po sekcjach Częstochowskich i Łódzkich jakieś 10 lat, ćwiczyłem różne rzecy i czasami najfajniejszy styl może być ćwiczony przez beznadziejnego trenera, a trening może być np: bardzo luźny bo po zawodach, a ciężko jest tak poprostu skreślić coś po jednym treningu.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1029 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20005
na jakim jednym treningu? krav maga kończy kiedy my zaczynamy, a że często przychodzę wcześniej to widze jak mają hmm... sparingi? często to wygląda tak, że trzymają się w parach jak w rugby a na podłodze leży kij i kto pierwszy po niego sięgnie, odpychają sie przy tym itp. to jedyne co mi sie spodobało z ich treningów
"trening może być np: bardzo luźny bo po zawodach, a ciężko jest tak poprostu skreślić coś po jednym treningu. "
O jakich zawodach mówisz w przypadku KM?

Zmieniony przez - Szarek w dniu 2005-12-29 14:44:05

Pozbądź się strachu i niepewności.
Pomyśl, że najwyżej możesz umrzeć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Szarek ja nie mówie o zawodach w KM, tylko o treningu po zawodach w SW może być bardzo luźny a ty od razu wydasz swoją opinię. Wiem jak było u nas po zawodach w kyokushin czy kickboxingu - pełne rozprężenie.
Czytaj ze zrozumieniem.
A wierz mi bo jestem starszym kolegą od Ciebie na KM są sparingi, normalnie w rękawicach, kontynuowane w parterze, uderzane i przewracane, i kopane, tak jak na każdej innej sekcji boksu czy kick boxingu.
Moim zdaniem chłopaki z KM lepiej boksują niż chłopaki z jednej dużej sekcji państwowej boksu w Łodzi(nazwy nie wymienie).
Ostatnio jeden z trenerów KM stoczył bardzo łądną walkę z zawodnikiem Vale Tudo z Francji, może będzie na stronie, własnie na stażu KM u Richarda Douieba.
A ćwiczenia z kijem, które opisujesz, nigdy nie widziałem.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1029 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20005
"Szarek ja nie mówie o zawodach w KM, tylko o treningu po zawodach w SW" Wiem o tym, dlatego napisałem "w przypadku KM"!
"Ostatnio jeden z trenerów KM stoczył bardzo łądną walkę z zawodnikiem Vale Tudo z Francji, może będzie na stronie, własnie na stażu KM u Richarda Douieba. " Myślisz, że ten trener trenował tylko KM? Na pewno trenował przekrojowo

Pozbądź się strachu i niepewności.
Pomyśl, że najwyżej możesz umrzeć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 462 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2948
Prawda zgadzam sie, aczkolwiek krav maga to troszke przekrojówka.

Im więcej potu na treningu tym mniej krwi w walce

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MuayThai

Następny temat

Bloki z kyokushin??

WHEY premium