SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav maga a Prawo

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2779

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Czy uważacie, że użycie sztuki walki jaką jest krav maga w sytuacji zagrożenia powinno być karane? Czy jest to przekroczenie obrony koniecznej? Zasadą krav magi jest to, że pierwszemu się nie atakuje, jednak poprzez trening uczymy się odpierać ataki, nawet te z nożem czy z pałką.Czy użycie swojej wiedzy w celu obrony powinno być karane?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
krav maga to nie sztuka walki tylko system
walka z nożownikiem to proszenie się o utratę zdrowia lub życia. Działa tylko na filmach.
A samoobrona nie powinnna być karana.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Proszenie się o utratę zdrowia? Powinniśmy chyba brać pod uwagę to, że właśnie bez tego systemu możemy stracić swoje zdrowie, gdy ktoś chce zrobić nam krzywdę. A moje pytanie brzmi, czy właśnie zastosowanie krav magi powinno być karane? Krav maga jest samoobroną, ale uniemożliwiając możliwość ponownego ataku możemy napastnikowi zrobić krzywdę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2
Myślę, że samoobrona w postaci krav magi nie powinna być karana, ponieważ mimo iż to jedna ze sztuk walki, to w trakcie samoobrony walczymy o własne życie a osoba która nas atakuje powinna mieć świadomość, że również może ucierpieć. Zresztą jeśli to ktoś atakuje mnie, a nie ja jego to dlaczego mam się poddawać bez walki? Krav maga jak i każdy inny sport walki, może być formą samoobrony, jeśli ma zapewnić nasze bezpieczeństwo to dlaczego miałaby być karalna? W końcu to życie jest najważniejsze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Dokładnie, jeżeli ktoś chce mnie zaatakować czy mi grozi, dlaczego mam nie wykorzystać swojej wiedzy i nie rozwiązać problemu? To chyba dobrze, że potrafię się obronić, jednak często słychać o przekroczeniu granicy obrony koniecznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14678 Napisanych postów 53201 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400757
QUEBLO pewnie mial na mysli, ze przed nozownikiem sie poprostu spier...ala, a nie z nim walczy. I popieram jego zdanie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15
Nie chodzi mi o nożownika, który wymach**e nam nożem tylko o kogoś, kto nas np. szantażuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

łacina mdyczna

Następny temat

siatkówka

WHEY premium