SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krata na lato według - voldi99

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
Dziś rano godzina basenu

popołudniu chciałem zrobić trening crossfit

właśnie chciałem bo przy drugim obowdzie już miałem dość - właściwie sam nie wiem dlaczego , bo nie czułem się zmęczony , owszem odczuwałem poranny basen i przedwczorajszy trening ale nie wiem z skąd ten brak energi.
w założeniu miał iść taki trening :
5x rwanie
5x przysiad przedni
5-8 razy drążek nadchwytem szeroko
5x mc
10 pompek

łącznie 5 obwodów ze sztangą 44kg

po tym nieskończonym treningu zaczęły pojawiać się w mojej głowie pytania :

- Czy system ćwiczeń na jakim obecnie jestem jest odpowiedni
- czy nie lepiej było by zmniejszyć liczbę treningów a poprawić ich jakość

Teraz zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić obecnego treningu na 2x siłówka + raz crossfit + 2,3 razy aero ?

mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto coś mądrego poradzi

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg mnie wlasnie daje efekty uboczne ten dziwaczny system odzywiania sie.

Wg mnie za duzo treningu sumarycznie rowniez - po co tyle tych aerobow ?

Nie masz z czego sie redukowac w zasadzie a wrecz powinienes troche miesni zbudowac rowniez zeby zrobic kratke na brzuchu wg mnie.

Crossfit czy trening silowy? Akurat tutaj podobni jestesmy bo mi rowniez sie i to i to podoba ale max. mam 2x trenig silowy, 1x crossfit i 1x koszykowka tygodniowo i czasami cos dodtkowego wyjdzie ale te 4 treningi zupelnie mi wystarczaja, ale trzeba uwzglednic ze jestem troche starszy wiec juz tez nie mam takiego potencjalu jak Ty :) Nie robie zadnych aerobow juz.

Zrob 2x trening silowy i 2x crossfit i jak jeszcze bedzie basen 1x w tygodniu to wg mnie jest wszystko, a diete bym trzymal na lekkim plusie :) no i jadl normalnie jednak. Crossfity jednak ciagna sporo energii i sily. Do tego trening silowy jeden robilbym ciezszy a drugi lzejszy.

Takie jest moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
trening siłowy z crossfitem ma tyle wspolnego co boks z nap*****laniem gromadki dzieci w rekawicach bokserskich w przedszkolu,a tez się k***a zmeczysz -co nie?

to po pierwsze ,a po drugie cross spowalnia regeneracje przy rownoczesnym treningu siłowym i zaczyna sie zwykłe bicie piany,o wzroście masy mięsniowej mozna tylko pomażyć

no ale kazdy ma swoje priorytety :)

to moja opinia dziadkowa ,ale byc moze się mylę



Zmieniony przez - chungi w dniu 2013-03-23 21:35:57

Zmieniony przez - chungi w dniu 2013-03-23 21:40:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie mylisz sie ... crossfit spowalnia regeneracje bo sam to widze i czuje po sobie ale ja z premedytacja i wbrew wszystkiemu realizuje taki program , bo tak mi sie podoba :) i mam efekty i tu i tu wiec czemu nie robic tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DARNOK35
nie mylisz sie ... crossfit spowalnia regeneracje bo sam to widze i czuje po sobie ale ja z premedytacja i wbrew wszystkiemu realizuje taki program , bo tak mi sie podoba :) i mam efekty i tu i tu wiec czemu nie robic tak ?
nie przeczę ,ze masz efekty ,bo widziałem na filmikach ,jesteś bardzo sprawny ,a ostatni kubek -puchar jest tego dowodem

ale ale.............i tak Cię pobije w L-sitcie :)

poziomce znaczy się

Zmieniony przez - chungi w dniu 2013-03-23 21:54:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
DARNOK35
Nie masz z czego sie redukowac w zasadzie a wrecz powinienes troche miesni zbudowac rowniez zeby zrobic kratke na brzuchu wg mnie.


wiem że trochę mieśni przydało by się dołożyć , ale raczej nie wierzę w jednoczesną redukcje tłuszczu i dokładania mięsa.

z tych aero nie chce rezygnować gdyż jak już wspominałem chyba w pierwszym poście zamierzam w przyszłym roku startować na studia oficerskie do WSOWL - także i te treningi wyżej wymienione mają na celu nie tylko pomóc mi "dociąć" brzuch jak i zrobić bazę pod testy do tej szkoły :

bieg na dystansie 1000 m 3 minuty
bieg wahadłowy 10x10 m - 28 s
podciąganie na drążku wysokim w nachwycie(siłowo) - 20 p
pływanie 50 m stylem dowolnym - 32 s


dlatego tak upieram się przy tych aerobach

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...


Zmieniony przez - chungi w dniu 2013-03-24 08:04:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
czytałem , rozmyślałem, czytałem , rozmyślałem .......
i wymyśliłem coś takiego :


PONIEDZIAŁEK

Stałe tempo 30-40 minut

WTOREK

Drążek,
kompleksy metaboliczne
10 x 10,
+ 20 min. stałe tempo.

ŚRODA:

Stałe tempo 30 minut

CZWARTEK

WOLNE

PIĄTEK

- Drążek,
- kompleksy metaboliczne
- 10 x 10,
+ 15-25 min. stałe tempo biegu.

SOBOTA:
rano : basen 30-40 min + sauna :)
wieczorem : Stałe tempo 30-40 minut ( w ten dzień nie jestem przekonany czy próbować dojść do interwałów , zobaczymy jak wyjdzie to w praniu)

ND
WOLNE

Teraz trochę objaśnień :
biegi w poniedziałek , środę i sobotę(?) robię jako wprowadzenie do interwałów , kiedy uda uzyskać mi się bez zajeżdżania stałe tempo min 12km /h , przejdę na wyższy poziom :)
Drążek - 3 powtórzenia, 1 minuta przerwy, 4 powt, 1 min, 5 powt, 1 min, 6 powt, 1,5 min, 7 powt, 1,5 min, 8 powt itd.
Co sesje próbując zwiększyć ilość powtórzeń , kiedy będę wstanie podciągnąć się z 12 razy dodam też podciąganie z obciążeniem .

bieg 10x10 - tu o wielką filozofię się kusić nie będę - 1 bieg na maksa , nic nie będę dodawał ani nic .

Kompleksy Metaboliczne : zacznę od czasu 10 minut , odpoczynek między obwodami 1 minuta , z czasem planuje dojść do 15-16 minut skracając przy tym odpoczynek do najlepiej 0 . Jednak wyciągając wnioski z mojego " Crossfitu " nie będę tu zbytnio na początku szarżował , nic na siłę :)
we wszystkich ich będę robił po 6 powtórzeń
we wtorki będę robił kompleksy oparte o ciężar ciała + jakieś wymachy hantlami itp:
schemat wtorkowy A:
burpess
wymachy hantlem
brzuszki
przysiad



schemat wtorkowy B:
wskok na skrzynie
wyciskanie hantli leżąc
wykroki
wiosłowanie renegata



schemat wtorkowy C:
dipsy
martwy ciąg z hantlami
brzuszki



schemat wtorkowy D:
sprawl
podskoki z podciąganiem nóg do klatki piersiowej
pompki spidermana


Schematy czwratkowe : ( zacznę od sztangi 30kg )

Kompleks A
Wiosłowanie
Zarzut
Przysiad przedni
Wyciskanie żołnierskie
Przysiad tylny
Dzieńdobry


Kompleks B
Martwy ciąg
Highpull chwytem jak w zarzucie
Rwanie chwytem jak w zarzucie
Przysiad Tylny
Dzieńdobry
Wiosłowanie



Kompleks C
Martwy ciąg na prostych nogach
Wiosłowanie
Przysiad przedni
Push press
Przysiad tylny
Wykroki


Kompleks D
Zarzut siłowy
Wyciskanie żołnierskie
Przysiad tylny
Dzieńdobry
Wyciskanie zza karku
Przysiad przedni



co do jedzenia :

do jedzenia śniadań na pewno nie wrócę , ale może jakiś pośrednim rozwiązaniem pomiędzy tym jak jem teraz a jedzeniem śniadań byłby powrót do jedzenia I posiłku o 12:30 ( wtedy okres spożywania posiłków wydłużył by się u mnie do 9 - 9,5 h )

co do żonglowania węglowodanami to widział bym to tak :
wtorek , piątek , sobota - dużo węgli ( ryże ,makarony wysoko jakościowe pieczywo + do tego jakiś owoc tak żeby mieścić się w przedziale 300-350g)
w pozostałe tyle co w warzywach i ziemniakach i jakieś śladowe z nabiału ( tak żeby zmieścić się w przedziale 100-150g)

ten pierwszy posiłek widział bym jakoś tak :
poniedziałek- twaróg (250g) + jogurtem naturalny(50g) + warzywa(150-200g) + orzechy (100g)
wtorek - (200g) razowe pieczywo z mięsem(150g) + warzywa (150g)
środa - twaróg (250g) + jogurtem naturalny(50g) + warzywa(150-200g) + orzechy (100g)
czwartek twaróg (250g) + jogurtem naturalny(50g) + warzywa(150-200g) + orzechy (100g)
piątek- (200g) razowe pieczywo z mięsem(150g) + warzywa (150g)
z orzechów na przemienię będą szły : migdały kalifornijskie, włoskie , nerkowiec
z mięsa to raczej kurczak lub wieprzowina

co do reszty posiłków będę planował na bieżąco będą pewnie wyglądały tak jak dotychczas
jeśli ktoś będzie ich ciekawy , tak jak i tego jak idzie mi ten schemat treningowy to zapraszam jeszcze raz do śledzenia moich zmagań :)

trochę się rozpisałem , ciekawe czy ktoś to przeczyta :)
schemat treningowy powstał na bazie :

art KNIFE który również startował do WSOWL

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2359 " class="link" target="_blank">fajny art dot kompleksów metabolicznych i interwałów

Zmieniony przez - voldi99 w dniu 2013-03-24 09:43:32

Zmieniony przez - voldi99 w dniu 2013-03-24 09:45:05

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
Po świątecznych przemyśleniach stwierdzam że tamten plan również był porażką .
co Sądzicie o czymś takim ( jest to zmodyfikowany plan dla początkujących z książki edukacja kulturysty - Arnolda Schwarzenegera ) :
Poniedziałek - FBW A
Wtorek - Bieganie
Środa - FBW B
Czwartek Bieganie
Piątek - FBW A
Sobota- basen + bieganie
Niedziela- wolne

FBW A
Wysiskanie na ławce- 8 , 8 , 6 ,6 ,6
podciąganie na drążku( szeroki nadchwyt) - docelowo 30 powtórzeń ( gdy będe wstanie zrobić 3s x10 , to zacznę podwiesze obciążenie)
wyciskanie na barki- 3s 8-10 powtórzeń
uginanie ramion ze sztangą:- 3s 8-10 powtórzeń
wyciskanie francuskie- 3s 8-10 powtórzeń
przysiady -3s 8-10 powtórzeń
dzień dobry -3s 8-10 powtórzeń
wspięcia na łydki -5s 15p
unoszenie nóg do głowy -3s 8-10 p
uginanie nadgarstków ze sztangą - 3s 8-10 powtórzeń
Przerwy między seriami 30 sekund


FBW B
pompki - 50 w kilku seriach
pompki na poręczach docelowo 5s po 20p
odwrotne wiosłowanie- tyle ile dam rade zrobic , docelowo 50p
skłony z ugiętymi nogami 2s po 50 p
unoszenie kolan - 50 p
skręty tułowia w skłonie - 50 p
przysiady( bez obciążenia) - 50 -70 p
wspięcia na palce - min 50 powtórzeń
podciąganie na drążku ( wąski nadchwyt)- min 30


Nie znam się wgl na dobieraniu planów, mam nadzieję że ten będzie lepszy .

PS: od jutra zaczynam prowadzić dziennik na 100 % będą zrzuty miski , filmiki ( fajnie jakby znalazł się ktoś kto mógłby poświecić trochę czasu i spróbować pomóc skorygować mi poprzez oglądanie technikę ,
opisy treningów wraz z obciążeniami oraz będę podawał przebiegnięty dystans wraz z czasem.

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie za duzo treningu ! To Ci nic nie da w takim natezeniu i w koncu zamiast miec postepy cofniesz sie albo w ogole stracisz ochote do treningu. To moje zdanie. 2x FBW + 2x bieganie / basen i beda efekty.

Moje uwagi do FBW:

FBW A

przysiady -3s 8-10 powtórzeń - 5 serii
Wysiskanie na ławce- 8 , 8 , 6 ,6 ,6 -OK
podciąganie na drążku( szeroki nadchwyt) - docelowo 30 powtórzeń ( gdy będe wstanie zrobić 3s x10 , to zacznę podwiesze obciążenie)
wyciskanie na barki- 3s 8-10 powtórzeń - 10 - 12 powt.
uginanie ramion ze sztangą:- 3s 8-10 powtórzeń - 10 - 12 powt.
unoszenie nóg do głowy -3s 8-10 p - 10 - 12 powt.

uginanie nadgarstków ze sztangą - 3s 8-10 powtórzeń - ZBEDNE
wyciskanie francuskie- 3s 8-10 powtórzeń - ZBEDNE
dzień dobry -3s 8-10 powtórzeń - ZBEDNE
wspięcia na łydki -5s 15p - ZBEDNE
Przerwy między seriami 30 sekund - CZEMU TAKIE KROTKIE? Jak chcesz cwiczyc wytrzymalosc to od razu rob trening oparty na interwalach i obwodach.

FBW B

przysiady( bez obciążenia) - 50 -70 p - CZEMU BEZ OBCIAZENIA? Moze zrob sobie wykroki ze sztanga dla odmiany
pompki - 50 w kilku seriach - w FBW bym nie mieszal pompek klasycznych juz
pompki na poręczach docelowo 5s po 20p - pompki z obciazeniem 8 - 12 powt.
odwrotne wiosłowanie- tyle ile dam rade zrobic , docelowo 50p - lepiej w seriach 4 - 5 zamiast w jednej serii na maxa.
skłony z ugiętymi nogami 2s po 50 p - 3 serie po 15 - 20 powt. z obciazeniem
unoszenie kolan - 50 p - JAKIE UNOSZENIE KOLAN DOKLADNIE I PO CO ? To na brzuch w lezeniu ? Bo nie rozumiem do konca
skręty tułowia w skłonie - 50 p - TO CW. DOBRE NA ROZGRZEWKE

wspięcia na palce - min 50 powtórzeń - po co to ?
podciąganie na drążku ( wąski nadchwyt)- min 30

A gdzie miejsce np. na martwy ciag ?

Przemysl to jeszcze wszystko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na lato według - Muzzy17

Następny temat

Do oceny dieta redukcja

WHEY premium