SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręgosłup, dyskopatia, rwa kulszowa, skolioza, plecy, szyja, ...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 116679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Od dziś żale na temat kręgielni wylewamy tu.
Jak coś mnie zmotywuje to może napisze FAQ.
Należy zacząć od tego, że bóle w okolicy kręgosłupa mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn. Jednak większość przypadków, to spowodowane najczęściej głównie "udogodnieniami" cywilizacyjnymi zespoły przeciążeniowe. Niestety medycyna klasyczna w polskim wydaniu nie nadąża za rozwojem tej epidemii i stąd m. in. trzeba się "leczyć" na forum.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12
Zapraszam na stronę www.szkolaplecow.pl . Kompleksowe podejście do zagadnienia. Ćwiczenia, nauka prawidłowych nawyków i podstawy anatomii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Ból pleców w okolicach łopatek, nasilający się przy dużym wdechu, złapany po wyciskaniu na ławeczce. Jakaś rada? :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Żadnych innych objawów nie było i nie ma?
Spróbuj to mobilizować. Np. połóż się na plecach na dywanie, ugnij nogi, przenieś ręce za głowę i wyprostuj kilka razy kręgosłup. W tej pozycji powoli kładź kolana bokiem na jedną i drugą stronę.
Na stojąco możesz porobić skręty, nogi w miejscu, dłonie opierasz o ścianę za Twoimi plecam. Raz z jednej raz z drugiej strony.
ĆWICZENIA ZAWSZE BEZ BÓLU.
Poproś kogoś, aby pouciskał mięśnie w bolesnej okolicy i ewentualnie rozmasował miejsca, gdzie będziesz czuł ból.


Z czasem samo przejdzie, na nic poważnego nie wygląda.

Zmieniony przez - kradam w dniu 2008-03-29 00:02:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3691
boli mnie krzyż, nasila się po wysiłku (narty, przysiady, martwego nie robię nie jestem masochistą ) jak za długo śpię to promieniuje na lewą nogę. boli mnie to od kilku lat, ale jak zacząłem na poważnie ćwiczyć ból sie nasila... w podstawówce chodziłem na gimnastykę korekcyjną, w poniedziałek idę do lekarza. maści raczej mało pomagają, bardziej pomaga lekki wysiłek (przysiady bez obciążenia) albo basen. co mi może być? mam się bać? zrezygnować z wszystkich ćwiczeń do czasu otrzymania wyników? czy tylko z przysiadów, martwego, i wyciskania na barki? mam jeszcze takie ćwiczenia rozluźniające (ojcu dysk wypadł i miał rehabilitację). Z góry dzięki za rady!
1

Żałuje tylko tych rzeczy których nie zrobiłem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 477
u mnie ból pojawił się niedawno w okolicy łopatek bardziej po lewej stronie nasila się przy schylaniu jest nie do wytrzymania jakieś porady ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3691
Czy ja mam ćwiczyć z pasem? wszystko czy tylko przysiady? Czy testował ktoś trening mięśni korowych Tomasza Brzózki? mogę go wpleść zar z tygodniu w FBW? bym robił A-poniedziałek trening Tomasza-środa B-piątek

Żałuje tylko tych rzeczy których nie zrobiłem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Wislakk powinieneś zmienić nieco trening, konkretnie na taki który zaleci specjalizujący się w kręgosłupach fizjoterapeuta. Przyczyn takiego bólu może być co najmniej kilka. Rola lekarza powinna ograniczyć się do wykluczenia tych rzadszych i poważniejszych. Niestety problem polega na tym, że wielu lekarzy bierze się również za "leczenie".
Jak to zaniedbasz to możesz mieć w przyszłości problem wymagający już interwencji chirurga.
Ćwiczenia rozluźniające mogą pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3691
wielkie dzięki będę miał niedługo abona napiszę jeszcze w następnym tygodniu jak pójdę na badania. czy do fizjoterapeuty mogę sie wybrać na kasę chorych? czy tylko prywatnie?

Żałuje tylko tych rzeczy których nie zrobiłem!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4984 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 93114
Mam takie pytanie okolo 5 miesiecy temu mialem bardzo duzy bol w kregu szyjnym. Po okolo 2 miesiacach bol ustapil ale teraz mam cos dziwnego. Gdy przycisne lekko palcami ten krag i napne miesnie plecow to czuje jak cos szoruje i sie porusza. Czy to moze sie poruszac krag ??
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 74
Dziękuję bardzo. Ból minął ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Twój problem z szyją przeszedł ze stanu objawowego w bezobjawowy. Coś tam się złego dzieje, wcześniej dawało wyraźny ból, teraz tylko te obcieranie. Coś tam jest przykładowo bardziej napięte niż powinno i stąd ten efekt.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z twarzą :F

Następny temat

Sprawdzenie wytrzymałości

WHEY premium