SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rwa kulszowa, chrupiące stawy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 572
Mam duży problem ze stawami...zaczęło sie 1,5 roku temu od rwy kulszowej, nie mialem zadnego wypadku ani przykrego zdarzenia...pierwszy atak był bardzo ostry, ból promieniował do lewej nogi, ciągnałem ja za soba, nie moglem sie obracac w łóżku, koszmar...ale przeczekałem, wrzucałem w siebie coraz to inne leki przeciwzapalne po 2 mies bylo juz dobrze i myslalem ze najgorsze juz minelo i bedzie tylko lepiej...minely 3 mies i cala sytuacja sie powtórzyla, chodzilem na badania...OB krwi, mocz, tomografia komputerowa, wszystko w normie, nie bylo zadnego ucisku, zadnego nowotwora, pozniej sytuacja sie ustabilizowala na srednim poziomie(da sie wytrzymac) ale wciaz moge zapomniec o bieganiu, do dzisiaj nie ma poprawy, co gorsza doszły mi inne problemy...własciwie lawina problemow, od pol roku ma chrupanie w stawach biodrowych, zaczelo sie od jednego stawu, teraz chrupia dwa, jakby tego bylo malo barki i kark chrupią podobnie, ostatnio dowiedzialem(od lekarza) sie ze jest to przypuszczalnie niewydolnosc kolagenu w organizmie, nigdy ciezko nie trenowalem, a juz napewno nie na nogi, nie wiem co o tym sadzic, czy ktos mial podobne problemy, czy jest na to jakas rada???

Trzeba czasem odpoczywać...

Trzeba czasem odpoczywać...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4446 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
rada? - dobry ortopeda,

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
No cóz. Wynika,ze przyczyną jest obręcz biodrowa. Rwa kulszowa nie zawsze jest rwa kulszowa. Wyniki laboratoryjne mogły potwiedzic,że nic takiego nie było. To skad ten ból i te objawy? Przykurcz mięsnia gruszkowatego w okolicach nerwu kulszowego powoduje ucisk na tenze nerw i moze spowodwac takie objawy. Co ciekawe własnie u ciężarowców i osób przenoszacych duze cięzary takie objawy bywaja.Co na to odpowiednie cwczebnia rozluzniające, rozciagające, pływanie. Masci tam nie docieraja...
Co do strzelania w stawach. rzeczywiscie spróbuj suplementację kolagenu, cwiczenia izometryczne . Generalnie ruch spowoduje wzmocnienie mięsni i lepszy slizg w stawach. Tu mamy dwa problemy. Stawy biodrowe- zbadaj je(rtg)- było przebyte w dziecinstwie zwichnięcie stawu biodrowego?
Strzelanie w innych stawach- cóz mam ten sam problem. Po cwiczeniach jest lepiej. Kiedys znajomy lekarz mi powiedział,ze to luzy w stawie. i cos w tym jest. Po cwiczeniach nic mi nie dolega, ale jesli pocwicze od razu na drugi dzien jest lepiej.
Dlatego RUCH (oczywiscie nie kiosk)
P.S. Luzy w stawie posiada podobno 70 % populacji. Hmm... Nie wierze w te doniesienia



Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 572
dzieki mastero, masz soga, chociaz ktos mnie pociesza...teraz juz sie bede leczyl gdzie sie da i jak sie tylko da, od miesiaca łykam glukozamine i kolagen

Trzeba czasem odpoczywać...

Trzeba czasem odpoczywać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
to dodaj vit C i kwas foliowy (ogolnie warzywa ! cebula cytrusy i inne ! )
co jeszcze pomyslimy..
i do tego jakis naprawde dobry lekarz - bo to juz powazna sprawa !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam nadzieję,ze bedzie dobrze.

Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Witam yogi mam też problem że stawami proszę Cię napisz jak udało Ci się wyleczyć to chrapanie bo jest coraz gorzej dosłownie wszędzie mi chrupia każdy mój ruch czuje słyszę itd... błagam Cię jak udało Ci się wyleczyć jak się czujesz jak twoje stawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
temat sprzed 15 lat

najlepiej jednak załóż swój osobny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból głowy!

Następny temat

Coca - Cola

WHEY premium