SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kihon - Aikido

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 948
Mysle ze ten post pomoze poczatkujacym
(tak mi sie przynajmniej wydaje)
Poniewaz jestem adeptem taekwondo wiem jak wazna jest rozgrzewka ktora zapobiega powstawaniu kontuzji pozwala o 100 razy lepiej wykonywac kopniecia
dlatego zamieszcze tutaj post z rozgrzewka a wlasciwe z cwiczeniami kihon
Ale nie zapominajmy zze TKD to nie Aikido
aikido cwicze jakies 3 miesiace wiec expertem nie jestem
jeszcze duzo

To sa cwiczenia kihon . Pamietajmy jednak ze aikitaiso nie zamyka sie na kihonie ktory jest zestawem cwiczen podstawowych ......
Przed tego typu cwiczeniami nalerzy wykonac zestaw sklonow w siadzie lub w staniu



Ashi-kubino taiso

Jest to gimnastyka stop. Polega na wykonaniu cwiczen badz manualnych manipulacji. Dzialamy na sciegna i stawy oraz pobudzamy punkty energetyczne stopy.

Gimnastyka stop

W siadzie plaskim lapiemy prawa reka za duzy palec lewej stopy i kladziemy stope na prawej nodze , powyzej kolana. Nastepnie lewa reka chwytamyod spodu i trzymamy noge na wysokosci kostki. Reka ktora trzyma stope za duzy palec i zaczyna obracac nia do przodu , jednoczesnie wyciaga trzymany palec i poddajemy je rotacjom : lewa reka trzyma w tym momencie , unieruchamiajac ja aby krazenia dotyczyly tylko palco. Nastepnie zmieniamy uchwyt . Podkladamy prawa od dolu pod zewnetrzna krawec stopy. Lewa reke kladziemy od gory przykrywajac duzy palec i jego nasade . Zaczynamy poruszac nia dosyc energicznie w poziomie zginajac w ten sposob stope przynajmniej 6 razy . Dalej puszczamy uchwyt i otwarta lewa dlonia uderzamy wierzchnia czesc stopy , a prawa piastka jej spod . Uderzamy jednoczesnie w tempie naturalnym przynajmniej dziesiec razy . Potem obydwie otwarte rece uderzaja luzno spod stopy . Prawa uderza w krawedz a lewa w srodek . Te uderzania sa przyjemne na koniec lapiemyprawa noga za piete i potrzasamy stopa przez okolo 15 sekund. Wszystkie czynnosci powtarzamy analogicznie dla stopy prawej . Na koniec pozostajemy w siadzie plaskim nogi zlaczone i naciagniete oraz proste . Dlonnie spoczywaja na udach w tej pozycji naciagamy maxymalnie stopy w 2 kierunkach - od siebie i do siebie , potem wykonujey kilka rotacjipo trajektorji od siebie na zewnatrz, powrot . Kilka powtorzen i przechodzimy do KOSCHINO UNDO

Koschino undo

Koschi odnacza biobra lub krzyz . Slowo undo czesto powtarzane w cwiczeniach taiso oznacza cwicznia gimnastyczne (inne znaczenie slowa undo oznacza
-ruch
-akcja
-kampania)


Przed koschino undo wykonywalismy ashi-kubino taiso w siadzie plaskim teraz nalezy przejsc do pozycji kleczacej . Opierajac cierzar na kolanach oraz goleniach i obciagnietych stopach . Nogi ustawione na szerokosc bioder rownolegle . Prosty tlow , rece spoczywaja na brzuch . Zaczynamy od odchylebnia glowy odwarcia barkow i zgiecia do tylu klatki piersiowej . Nastepnie schodzimy w dol az do dotkniecia glowa podloza.-Nie nalezy opadac zbyt gwaltownie kontrolujemy ruch ale przedewszystkim nie wykonujemy go na bezdechu!!!! Fazie opadania towarzyszy regolarny wdech . Przy podnoszeniu sie zaczynamy wydech takze w regolarnym tempie . Podnoszac sie ciagniemy biodra mi i brzuchem . Wracamy do pozycji wyjsciowej przez wszystkie etapy ktore byly przy opadaniu - oczywiscie w odwrotnej kolejnosci .
Wdech i wydech odbywaja sie przez usta . Podczas cwiczen nie wolno miec zamknietych oczu poniewaz zle wplywa to na blednik . tempo cwiczen zalezy od tempa oddechu . Dobry rytm koschino undo wynosi do dwoch tzrech sekund . Cwiczenie powtarza sie w ramach kihonu pieciokrotnie . Koschino undo dziala bardzo dobrze na kregoslup - wzmacnia go i uelastycznia . Regolarne wykonywanie tego cwiczenia poprawia ruchomosc dyskow i ich ustawienie w dolnym odcinku kregoslupa . W skutek wyciagniecia sie w łuk rozciaga sie klatka piersiowa i miesnie brzucha . Ćwiczenie ma charakter wzmacniajacy , rozwijajac szczegolnie miesnie pasa biodrowego i nog . Po ostatnim wychyleniu kladziemy tulow na ziemie do takiej pozycji w ktorej nogi pozostaja podgiete , miednica opiera sie na pietach a ramiona leza na bokach wewnetrzna strona ku gorze . Barki i kark sa w kontakcie z podlozem . W tej pozycji pozostac nalezy przez okolo 30 sekund , kontrolujac oddech . Staramy sie go uspokoic i poglebic . Efektem tej pozycji jest rozciagniecie narzadow jamy brzusznej i okolic miednicy . Dluzsze i regolarne pozostawanie w tej pozycji od 5 do 15 minut bedzie mialo dobroczenny wplyw dla osob ktorych dolegliwoscia jest bol nog . Na przyklad po intensywnym treningu w dojo lub dlugim marszu czy moze biegu .












Postaram sie przedtawic takze cwiczenia Kingyo Undo i Ashino Taiso..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Sam pisałeś nie kopiując z żadnej strony?
Jeśli tak, to zasłużyłeś na SOGa

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 948
a jak trzeba bylo sie troche nameczyc ...
jak mowilem napisze jeszcze pozostalych formach jestem w polowie...
dzieks OloKK za SOGa chetnie bym odbil ale nie mam abona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 948
Ashino taiso

Poszczegolne slowa tej nazwy pojawily sie juz wczesniej i byly przelozone . Ten ktoczyta moj tekst domysli sie wiec ze oznacza to cwiczenie nog . I tak jest
wstajemy w pozycji pionowej i stajemy w rozkroku przynajmniej na podwojna szerokosc bioder . Nastepnie obnizamy biodra , zginamy nogi w kolanach i osiadamy . Rece opieramy na udach . Nogi sa rozstawione a stopy wzgledem siebie rownolegle podobnie jak w pozycji Annun so w Taekwon-do ITF . Kolana powinny byc "wypchane" na zewnatrz . W tej pozycji kilkukrotnie pochylamy i prostujemy tulow zachowujac biodra na jednym poziomie . Przypomina mi to pozycje ktora utrzymuja zawodnicy sumo przed walka . Nastepna czescia cwiczenia jest naciaganie nog . Przenoszac ciezar ciala prostujemy jedna noge i opieramy sie na drugiej , zginajac ja . Kiedy ciezar ciala spoczywa na jednej nodze druga jes wyprosowana i oparta na piecie reka dociska ja nad kolanem . Cwiczenie wykonujemy na obydwie strony po trzy razy na kazda . Ostatni element ashino taiso przypomina szpagat . Najpierw wyknujemy go w lewa strone (lewa noga z przodu) , pozniwj prawa . Celem jest polozenie oparcie nog na podlodze (wyprostowanych) . Nalezy pamietac aby noga byla prosta w stawie kolanowym . Przy szpagacie biodra sa ustawione frontalnie w kierunku w ktory go wykonujemy stoppa nogi sprzodu jest podciagnieta i oparta na pieciec to wszystko jesli chodzi o Ashino taiso
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 229
Ten tekst wprowadza zupełnie nowy i niezbadany wymiar rozgrzewki jak dla mnie. THX

kizi mizi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 948
Dla mnie rowniez jestem Adepttem Taekwondo z 5 stopniem uczniowskim potrafie zrobis szpagat(nawet turka) ale takiej rozgrzewki nigdy nie widzialem.....
Z drogiej strony moim zdaniem w Aikido moze byc sporo urazow dlatego maja inna rozgrzewke ktora rozgrzewa prawie kazdy najmniejsz miesien i czesc ciala ale to daje efekty

P.S.
Niezli sa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

A jednak koniec...

Następny temat

trawa (do specjalistów)

WHEY premium